PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 01:55:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Моите лули - от чужди майстори  (Прочетена 63819 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Май 25, 2012, 10:38:57 »

Една по една...ще опитам да покажа, какви "любимки" успях да си осигуря...и продължавам...манията е завладяваща...
Темата я кръстих за чуждите майстори...за българските ще отворя друга тема с колекциите ми от тях!

Първият екземпляр - Soren Refbjerg, малка, компактна, ръчно изработена лула - Quarter bent, sandblasted

Извинявам се предварително, ако качеството на снимките не е добро, но за първи път снимам лулите си и тепърва ще се усъвършенствам...

« Последна редакция: Май 01, 2013, 08:44:01 от ozzy » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #1 -: Май 25, 2012, 10:40:24 »

Нещо не мога да подредя снимките, но...по метода "проба-грешка"....

« Последна редакция: Май 01, 2013, 08:44:59 от ozzy » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Май 25, 2012, 10:42:32 »

Последна проба...дано не е досадно....

« Последна редакция: Май 01, 2013, 08:45:53 от ozzy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Май 26, 2012, 09:45:00 »

А,не,защо да е досадно?С някои мои снимки човек може да помисли ,че наново съм тръгнал да изобретявам фотографията. Ухилен
А лулата си я бива.Ще постваш само ръчни изработки,нали?Ще взема и аз да поотделя моите неща...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Май 26, 2012, 07:01:44 »

http://ozzybs.snimka.bg/hobby/lulite-na-cefy-ot-chujdi-mayistori.679548.27341421
« Последна редакция: Май 26, 2012, 07:06:50 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #5 -: Май 27, 2012, 03:20:29 »

Не се бях замислял дали само ръчни изработки да поствам...в смисъл щях да карам наред, която ми падне от "колекцията"...а иначе има смисъл да се разделят и на фабрични/серийни и на ръчна изработка, но...отчитайки цената на уникатите, ще се наложи да се огранича до 2-3-4 поста (считано към днешна дата) Усмивчица
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #6 -: Май 27, 2012, 06:03:55 »

Забравих да благодаря на Оззи за поста, обслужващ нерегестрираните потребители....
Ози, благодаря!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Май 28, 2012, 08:30:07 »

Продължение....
Три Стануела, реставрирани/освежени от Жоро Бояджиев...
Мисля, че станаха...блестящо

« Последна редакция: Май 01, 2013, 08:47:06 от ozzy » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Май 28, 2012, 08:31:59 »

Една Нееруп...пишеше, че ръчна изработка, но...аз не мога да се ориентирам още...

« Последна редакция: Май 01, 2013, 08:48:54 от ozzy » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #9 -: Май 28, 2012, 08:34:04 »

и...две Вауен-а...филтърни...за проба/опит......силно серийни...дано не нарушавам правилата поствайки фабрични изработки...

« Последна редакция: Май 01, 2013, 08:49:50 от ozzy » Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #10 -: Юни 17, 2012, 06:42:34 »

Една Нееруп...пишеше, че ръчна изработка, но...аз не мога да се ориентирам още...
Много хубава е тая;шарката тип"птиче око" много ми допада,а и обработването с цвят е също много "пипнато".
« Последна редакция: Юни 17, 2012, 06:45:27 от Десислав Гечев » Активен

Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #11 -: Август 25, 2012, 06:47:49 »

И една нестандартна (за мен) Bjorn Thurmann - ръчна изработка!Голямо огнище, дълго и тясно тяло!Не загрява много и дима е плътен, досега не ми е гъргорела!Предполагам, че дефекта на бриара е накарал майстора да я остави в това си състояние - хем е полирана, хем рустифицирана....
Поръчах я от датски сайт (пушена, втора ръка с изгризан мундщук) и Жоро Б. я възстанови!
Бях голям скептик когато реших да си поръчам пушена лула втора ръка!Просто го направих за опит, не че съм залагал сериозни очаквания!Сигурно си струва ако попаднеш на някой...уникат на изгодна цена...или колекционерска страст....или спестяване на пари....
но ми се нарушава някак усещането, нали все пак лулите са толкова лични и близки, сигурно носят и част от нашата аура, енергия, облик....Ъ?
Аз лично не бих продавал моите си лули, колкото и да са ми омръзнали или прогорели...
Конкретната лула си я пуша с кеф, удобна е, пуши добре, след хиляда и двеста дезинфекции, но....си остава не "моята"...не съм убеден, че пак ще си купя пушена лула...





« Последна редакция: Май 01, 2013, 08:53:08 от ozzy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #12 -: Август 25, 2012, 09:21:37 »

Cefy,аз пък намирам за голям чар да вдъхнеш нов живот на някоя стара и понякога занемарена до безобразие лула.Имам поне двайсетина такива напълно завършени и още 5–6,които чакат да ми дойде музата.От хигеенична гледна точка нямам никакви притеснения,понеже толкова много материял свалям от тях,че рядко остават с първоначалния шейп.Всяка една съм снимал преди и след и когато ми остане малко време да се науча да качвам снимки,ще ги постна.Имам невероятни попадения.По мое лично мнение лулите които са пушени в българия са на изключително малък"километраж".Лули купени от любопитство или пък подарък.След като на собственика му стане ясно,че не е цигара,се захвърлят или забравят.Лошото е ,че с голям зор намирам такива които не са Риал бриар поради геогравската ни ширина и не сириозния пазар.Така,че искренно се изненадах от Дънхила на Snoobyx.До сега съм попадал само веднъж на тази марка,но беше в такова състояние,че освен да я вържеш на връв и да я въртиш над главата си когато нямаш друга работа,за друго не ставаше.А попа ми е казал,че когато вземеш нкаква чужда вещ винаги да я пръскаш със светена вода.Иначе много си падам по Stanwell,но много рядко се намират втора ръка.Изключвам тези на Жоро ,които отдавна изкупих.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #13 -: Септември 10, 2012, 06:30:10 »

Да се изфукам с нови придобивки...повечето от които не ми харесват на живо....но който е луд...си е луд, осoбено за някои екзмпляри на живо, като ги видях, щях да падна.... Ъ? Завърти очи Ухилен Ядосан Млъкнал
Някои от сега знам, че ще останат само колекционни, без дори и да ги запаля....предположете кои, моля?!
Първo:
Георг Йенсен, Стануел и BBB - не уточнявам моделите, шото май нема смисъл.....

« Последна редакция: Май 01, 2013, 08:42:24 от ozzy » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #14 -: Септември 10, 2012, 06:36:03 »

Второ:
Soren Refbjerg Handmade Stubby Poker Pipe
Като видях размера на живо - паднах!!!Така е като не се чете!!!!
Височина на огнището - 7 см,, външен диаметър - 4,5 см, дължина - 11,5 см - майкооооооо, какъв топуз си купих..... Ухилен



« Последна редакция: Май 01, 2013, 08:41:00 от ozzy » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!