PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 09:17:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Доставка от Smokingpipes - USA  (Прочетена 17022 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Юли 30, 2012, 10:08:52 »

Приятели,
факт е първата ми поръчка от гореуказания сайт. Поръчката дойде за 7 работни дни, което ме учуди на база отзивите на други ползватели за нерегулярност на доставките.
Какво се случи след пристигането - получих цесия от Митница Аерогара София за получаване на пратката, отидох на митница за освбождаване на стоката и ....80 % мито и акциз за тютюневи изделия на килограм.....
Обща стойност на поръчката (комбинирана с мой познат) 200 долара с вкл. доставка. Мита и акциз около 500 лв + митнически формалности......!!!!
Да ми е честито!Поръчах си ....златни тютюни!Сега ще си ги сложа в рамка, да знам и помня, че така не се прави, когато не знаеш.... а се пита патило!!!
Не се оплаквам, а пиша за да не изпадне някой в моята ситуация!
Ако предотвратя такава ситуация поне за един човек, все е кяр!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #1 -: Юли 30, 2012, 01:33:47 »

Смехорията продължава......
Оказа се, че физическо лице има право да внесе до 40 гр. тютюн в България. Сега пиша декларация от мое име, че пратката е предназначена за мен и моите приятели от "Казичене Пайп Клъб" с които пушим всяка неделя по една лула и обсъждаме, качествата на доставените тютюни. (Ако стане въпрос за проверка, моля да потвърдите, че клуба съществува от доста години и всички регистрирани тук във форума сте членове там Ухилен)

 Ъ? Ъ? Ъ?
 Шокиран Шокиран Шокиран :
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #2 -: Юли 30, 2012, 08:34:27 »

Къде живеем и с какво сме го заслужили...?
Активен

gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Юли 31, 2012, 11:45:26 »

Добре де, Казичене пайп клъб има сбирка всеки вторник от 8 ч. на езерото под фиданката отляво. Пушим пием бира и благославяме държавата.
Леле мале каква дивотия.
Смехорията продължава......
Оказа се, че физическо лице има право да внесе до 40 гр. тютюн в България. Сега пиша декларация от мое име, че пратката е предназначена за мен и моите приятели от "Казичене Пайп Клъб" с които пушим всяка неделя по една лула и обсъждаме, качествата на доставените тютюни. (Ако стане въпрос за проверка, моля да потвърдите, че клуба съществува от доста години и всички регистрирани тук във форума сте членове там Ухилен)

 Ъ? Ъ? Ъ?
 Шокиран Шокиран Шокиран :
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #4 -: Юли 31, 2012, 04:45:48 »

Краен резултат-200 долара=318 лв+550 мита и акциз+регистрация в митници на физическо лице+нотариално заверено пълномощно на агента за митница+други разходи=900 лв, разделено на 12 бр.(независимо какъв тютюн)=75 лв/бр......което всъщност си е някакъв вид успех......след като се бях отказал въобще да получа нещо за същите пари....
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Юли 31, 2012, 06:01:58 »

 ???Не попадна ли на инфото,че преди време имахме ядове с митницата с тютюн от САЩ?За това оттам-само консумативи!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Юли 31, 2012, 06:09:15 »

Леле,Cefy,сега ,като погледнах инвестицията ти....мале,мале-поне дадоха ли ти го?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Юли 31, 2012, 10:11:56 »

Леле,Cefy,сега ,като погледнах инвестицията ти....мале,мале-поне дадоха ли ти го?
Да де.....снимката е вече след получаването.....а инфото от форума съм го пропуснал....
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Август 02, 2012, 12:39:06 »

Ужас!!!!!! Шокиран
сега трябва ТРЯБВА да се научиш да пушиш СУПЕР бавно, много внимателно и съвсем до край, за да ти се разпределят да речем за 6 месеца ....... и после горе долу май излиза на сметка. Направо ти съчувствам и не знам какво да кажа! Ще взема да ти направя нещо, та да ти поуспокои нервите малко.


Краен резултат-200 долара=318 лв+550 мита и акциз+регистрация в митници на физическо лице+нотариално заверено пълномощно на агента за митница+други разходи=900 лв, разделено на 12 бр.(независимо какъв тютюн)=75 лв/бр......което всъщност си е някакъв вид успех......след като се бях отказал въобще да получа нещо за същите пари....
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #9 -: Август 02, 2012, 02:38:32 »

Отлична идея,Жоро!(не тая за бавното пушене,а другата:да разтоварим нашия другар от "Казичене блус бенд...пайп клъб" Ухилен  от нервите,които му е образувала тъпата ни държавна политика(да не вземат сега да ни затворят форума ,заради това ,последното написано!)
Ще стъкмя и аз нещо за Cefy!
Активен

Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #10 -: Август 02, 2012, 06:24:49 »

То ако така, ще я подкарвате.....(Десо и Жоро)......да взема да си поръчам пак от смоукингпайпс 10 кг тютюн...този път мога да адресирам пратката до Централно Управление на Митниците (което така или иначе се премества в Русе!!!)....там в Русе след двудневни дискусии да образуваме Дунав пайп клъб....на който председател да бъде Ози от Бургас, ако доде и Гец ще му връчим почетното председателство...и така на ротационен принцип да се сформира от различни градове (които имат митници, обаче) Национален пайп клъб, който ежемесечно ще поръчва тютюн от Щатите, ще си плащаме на Митниците и Държавата, ще пушим по 0.2 грама на седмица (щото излиза скъпо) и по този начин ще повдигнем в значителен обем икономическото състояние на държавата, администрацията, НАП, Десо, Жоро, които на всяка сбирка ще правят тематични екземпляри......
(Извинете другари за глупостите по-горе, но съм в чужбина, седя сам като куче от 4 часа, пуша 3 доза Ескудо - Нави Де Лукс от близкия магазин  Намигване, 5 бири и......умирам от скука....
Все пак на всички които ми съчувастваха - Голямо Благодаря!Затова написах за да не изпадне някой друг в такова приключение!Не за съчувствие......!
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Август 02, 2012, 07:16:29 »

Ясно де, да му се незнае, аз съм бил в почти същото положение.
Лула Дънхил за 180 евро струваше ок. 500 лева с некви ддс-та и тъпотии.
После подобна поръчка от smokingpipes.com от 150 долара ми излезе горе долу 30 лева на 50 г. Много под твоето е, но то си беше преди почти 10 години. С две думи нещата са затегнати, но не са много по-различни.


Наздраве
жоро

То ако така, ще я подкарвате.....(Десо и Жоро)......да взема да си поръчам пак от смоукингпайпс 10 кг тютюн...този път мога да адресирам пратката до Централно Управление на Митниците (което така или иначе се премества в Русе!!!)....там в Русе след двудневни дискусии да образуваме Дунав пайп клъб....на който председател да бъде Ози от Бургас, ако доде и Гец ще му връчим почетното председателство...и така на ротационен принцип да се сформира от различни градове (които имат митници, обаче) Национален пайп клъб, който ежемесечно ще поръчва тютюн от Щатите, ще си плащаме на Митниците и Държавата, ще пушим по 0.2 грама на седмица (щото излиза скъпо) и по този начин ще повдигнем в значителен обем икономическото състояние на държавата, администрацията, НАП, Десо, Жоро, които на всяка сбирка ще правят тематични екземпляри......
(Извинете другари за глупостите по-горе, но съм в чужбина, седя сам като куче от 4 часа, пуша 3 доза Ескудо - Нави Де Лукс от близкия магазин  Намигване, 5 бири и......умирам от скука....
Все пак на всички които ми съчувастваха - Голямо Благодаря!Затова написах за да не изпадне някой друг в такова приключение!Не за съчувствие......!
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #12 -: Август 02, 2012, 11:45:29 »

Ти си най–големия мераклия във форума.Ще се радвам ако изпушим по една лула заедно.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #13 -: Август 04, 2012, 11:26:41 »

Ти си най–големия мераклия във форума.Ще се радвам ако изпушим по една лула заедно.
Винаги готов!И на мен ще ми бъде приятно!
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Август 30, 2012, 02:07:52 »

Ясно де, да му се незнае, аз съм бил в почти същото положение.
Лула Дънхил за 180 евро струваше ок. 500 лева с некви ддс-та и тъпотии.
После подобна поръчка от smokingpipes.com от 150 долара ми излезе горе долу 30 лева на 50 г. Много под твоето е, но то си беше преди почти 10 години. С две думи нещата са затегнати, но не са много по-различни.


Наздраве
жоро

То ако така, ще я подкарвате.....(Десо и Жоро)......да взема да си поръчам пак от смоукингпайпс 10 кг тютюн...този път мога да адресирам пратката до Централно Управление на Митниците (което така или иначе се премества в Русе!!!)....там в Русе след двудневни дискусии да образуваме Дунав пайп клъб....на който председател да бъде Ози от Бургас, ако доде и Гец ще му връчим почетното председателство...и така на ротационен принцип да се сформира от различни градове (които имат митници, обаче) Национален пайп клъб, който ежемесечно ще поръчва тютюн от Щатите, ще си плащаме на Митниците и Държавата, ще пушим по 0.2 грама на седмица (щото излиза скъпо) и по този начин ще повдигнем в значителен обем икономическото състояние на държавата, администрацията, НАП, Десо, Жоро, които на всяка сбирка ще правят тематични екземпляри......
(Извинете другари за глупостите по-горе, но съм в чужбина, седя сам като куче от 4 часа, пуша 3 доза Ескудо - Нави Де Лукс от близкия магазин  Намигване, 5 бири и......умирам от скука....
Все пак на всички които ми съчувастваха - Голямо Благодаря!Затова написах за да не изпадне някой друг в такова приключение!Не за съчувствие......!
Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!