PipeZone PipeZone
Април 18, 2024, 11:57:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
  Изпечатай  
Автор Тема: Heavy Metal  (Прочетена 95965 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #15 -: Септември 29, 2012, 09:19:05 »

 :-\Те ли работеха над нов албум,или бъркам...ще видим.Ама май като правиха Лулу с Лу Рийд,казаха,че работят върху нов проект.
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 09:20:37 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #16 -: Септември 29, 2012, 09:29:14 »

Цефи,не забравяй,че битълсите направиха грандиозен концерт в СССР(мисля,на Червения площад).По-напред са от нас(не смятам Унгария ,Чехия и Полша,дедерейците също).Бях чел някъде,че през 1968 Бийтълс са искали да дойдат на фестивала в София,но нашите се уплашват,и отказват.
Да, Ози!Ама все пак Металика (символа на рока, бунтарството и протестта по наше време) в Москва...за мен звучи по-друг начин!Не, че Бийтълс не е събитие, напротив - но поне за мен са малко по-далечни!
А за Бийтълс в София си е факт!Нашите са си били нерешителни, сакън да не стане бунт/въстание/революция - май даже бяха съгласували с Москва за разрешение (може и да не помня точно)....На някакъв юбилей на 12-та гимназия, която по онова време се казваше Ленин, свирихме "Let it be" под барелефа на Владимир Илич, качи се другарката директорка на сцената и ни свали...-не можело да дрънчим на английски под Вожда...така си беше, сега младежите и голи да свирят...най-много да ги прибере др. Путин и да добият световна известност...
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #17 -: Септември 29, 2012, 09:33:09 »

Не съм чул??? То и да работят...да работят, да работят - колко да работят....за 4 години можеше да изкарат 2 симфонии и 4 опери...ще чакаме - така или иначе....
Активен
Dark
Administrator
Full Member
*****
Публикации: 122



Ел. поща
« Отговор #18 -: Септември 29, 2012, 09:33:24 »

Zabriskie Point и Wish You Were Here-слушахме го на тъмно,като въртяхме литровка напалмова(виетнамската лимонена-помните ли я?) водка...Психоиделичен рок-действа като медитация.Велика група.Благодарско ,Калине,припомних си велики времена,места и хора,с които съм бил.


Да добавим The Wall и The Dark Side of the Moon...колкото и софт да са Усмивчица
Дарк.
Активен

''...Ала никога повече е много време...''
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #19 -: Септември 29, 2012, 09:36:00 »

 Ухилен Ухилен ;DЩе чакаме-имаме ли избор?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #20 -: Септември 29, 2012, 09:38:40 »

Да добавим The Wall и The Dark Side of the Moon...колкото и софт да са Усмивчица
Дарк.

Малко поподреденички бяха...хитови.Друго си бяха психарските им тави-заедно с Уммагума и Майката с атомното сърце...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #21 -: Септември 29, 2012, 09:48:44 »

А за Бийтълс в София си е факт!Нашите са си били нерешителни, сакън да не стане бунт/въстание/революция - май даже бяха съгласували с Москва за разрешение (може и да не помня точно)....На някакъв юбилей на 12-та гимназия, която по онова време се казваше Ленин, свирихме "Let it be" под барелефа на Владимир Илич, качи се другарката директорка на сцената и ни свали...-не можело да дрънчим на английски под Вожда...така си беше, сега младежите и голи да свирят...най-много да ги прибере др. Путин и да добият световна известност...


 ;DВий направо сте си били за Белене-как тъй пред вожда...ще пеете песни на битълсите,а?Малоумни времена...не,че сега всичко е наред-просто все се лутаме от крайност в крайност.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #22 -: Септември 29, 2012, 09:51:49 »

Малко поподреденички бяха...хитови.Друго си бяха психарските им тави-заедно с Уммагума и Майката с атомното сърце...
Подреденички, ама професионални...силно професионални...сега от време на време като си ги пускам, освен носталгията се чудя, дали сега може да се напише такава музика, дали времето в което живеем може да предизвика такива идеи в главите на композитори, текстописци, аранжименти...дали днешните фенове имат нужда от такава музика...дали може да има бунт в нотите и срещу какво....
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #23 -: Септември 29, 2012, 10:01:33 »

Много добре си уцелил духа на музиката оттогава.Сега трудно се правят хитове-добре,че някои носят бунта в сърцата си,та ни радват и до днес.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #24 -: Септември 29, 2012, 10:06:34 »

Нали съм си парче бивше музикантче  Намигване.....шегувам се, .......разбира се и днес си има сериозни и добри музиканти...просто времената са други...няма го хъса и всичко идва наготово...без усилия, без борба, без заряд...
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #25 -: Септември 29, 2012, 10:08:52 »

Един приятел бе казал за тези времена(до средата на 80-те),че тогава момчетата с китарите просто правиха музика,не мислеха за друго(разбирай отплата,хонорари).Златни времена-кефя се на актуалните и до днес тогавашни групи.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #26 -: Септември 30, 2012, 08:50:09 »

Мдаааааа,.....помислете или се замислете за голям хит който Ви е останал в главата, направен през последните 10 год...?!Аз мислих, ама...нейсе....говоря за хитове от рода Breaking The Law, Balls to the Wall, Thunderstruck, Child in Time, Seek&Destroy, и т.н. и т.н. ....
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: Октомври 01, 2012, 02:10:05 »

Ами на мен това ми е в главата в момента

http://youtu.be/XmSdTa9kaiQ
не е точно по най-рокаджийската част, ама по-късно ще повтвърдя .........
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #28 -: Октомври 01, 2012, 08:37:30 »

Мдаааааа,.....помислете или се замислете за голям хит който Ви е останал в главата, направен през последните 10 год...?!Аз мислих, ама...нейсе....говоря за хитове от рода Breaking The Law, Balls to the Wall, Thunderstruck, Child in Time, Seek&Destroy, и т.н. и т.н. ....
Тия са майстори на хевиметъл химнове:
http://www.youtube.com/watch?v=KWskjTGGGn4&feature=related
Активен

Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #29 -: Октомври 01, 2012, 09:48:59 »

Тия са майстори на хевиметъл химнове:
http://www.youtube.com/watch?v=KWskjTGGGn4&feature=related
Якооооооооо!!!!!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!