PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 07:06:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръка  (Прочетена 17420 пъти)
asgard
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 40



Ел. поща
« -: Октомври 26, 2012, 08:14:52 »

Здравейте,

Какво бихте препоръчали на един новобранец, доскоро непушач на каквото и да е било, вече в занаята Усмивчица))
Взех за тест:
http://gigadrinks.com/product/1383/mac-baren-original-choice-40-gr.html
Но, нещо не ми допада, искам по-ароматен и същевременно слаб тютюн, надявам се, че има такова "животно"

П.С
Извинявам се, ако темата не е за тук.

Поздрави,
Активен

Не всичко, което има две бузи е лице !!!
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #1 -: Октомври 26, 2012, 03:02:04 »

Аз лично започнах с http://gigadrinks.com/product/3076/erinmore-40gr.html....
Сега вече не мога да го пуша, но може би се доближава до това което очакваш - силен аромат и по-слабо никотиново съдържание ...
Виж му и ревюто във форума!Ако е определящо за теб разбира се и мнението на другите де! Намигване
Ако се решиш да пробваш - ще чакаме отзиви! Ъ?
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2012, 03:39:23 »

Original choice може би не е лош избор за начало. Не знам с какво друго на пазара може да се замени, но аз бих пробвал с 2-3 бленда, например Erinmore и този. Възможно НЕ МНОГО ароматични.
Силният ароматик, означава добавяне на разни неща, а това вреди на пушенето като цяло.


Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Октомври 26, 2012, 08:55:28 »

Момчетата са те насочили правилно,Мирославе.Бих добавил и Green Velvet на MB,но го поизсуши добре.Даже е добре да разполагаш и с трите,и да ги въртиш.Хем ще направиш правилна преценка кое ти допада,хем ще откриеш различните нюанси.По принцип,повечето от нас(е,като не експериментираме)пушим по няколко вида тютюн.В различна лула,по различно време-различен тютюн.Въпрос на настроение,нагласа...Тук е една от основните разлики от цигарите.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #4 -: Октомври 27, 2012, 06:58:46 »

Ако ти се дават малко повече пари,пробвай ВО Ларсен класик.С най-приятния аромат е от горе посочените.За силата му нямам спомен.
Активен
asgard
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 40



Ел. поща
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2012, 10:40:40 »

Благодаря на всички за отговорите.
Прегледах ревюта на препоръчаните от вас неща и ще опитвам наред Усмивчица))
Активен

Не всичко, което има две бузи е лице !!!
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2012, 04:14:39 »

Ако в последствие решиш да поръчваш нещо по-специално извън рамките на нашата страна, брой и мен, моите запаси от тютюн вече се изчерпват и може да се комбинираме. Усмивчица
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #7 -: Октомври 30, 2012, 05:14:38 »

Калине,
За класика на Ларсен не бих се съгласил с теб. От серията им той ми е най-противен, изпушил съм едва една кутия. Абсолютно ми лютеше в устата както никой друг тютюн не ми е лютял. Така, че аз не бих го препъръчал като за начало.Нооо на вкус и цвет товарищ нет.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Октомври 30, 2012, 06:31:23 »

Калине,
За класика на Ларсен не бих се съгласил с теб. От серията им той ми е най-противен, изпушил съм едва една кутия. Абсолютно ми лютеше в устата както никой друг тютюн не ми е лютял. Така, че аз не бих го препъръчал като за начало.Нооо на вкус и цвет товарищ нет.
Тук с две ръце подкрепям Лулист....и на мен този ми беше един от първите, но успях да превъзмогна ужаса и продължих нататък...предполагам, че има хора, които би ги отказал от лулите....
Активен
asgard
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 40



Ел. поща
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2012, 10:36:36 »

Здравейте,
Вчера опитах  Erinmore.
Останах  приятно изненадан, чудесен мек плодов вкус, приятен аромат и "слабо никотиново съдържание".
Забелязах, че тютюна е с по-висока влажност (база за сравнение Mac Baren Original Choice).
Като цяло пушенето с него ми се стори по-лесно и приятно. Определено това е подходящ избор за началото ми Усмивчица)))
Благодаря за предложението.

Поздрави,
Миро

Аз лично започнах с http://gigadrinks.com/product/3076/erinmore-40gr.html....
Сега вече не мога да го пуша, но може би се доближава до това което очакваш - силен аромат и по-слабо никотиново съдържание ...
Виж му и ревюто във форума!Ако е определящо за теб разбира се и мнението на другите де! Намигване
Ако се решиш да пробваш - ще чакаме отзиви! Ъ?
Активен

Не всичко, което има две бузи е лице !!!
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #10 -: Октомври 31, 2012, 10:50:15 »

Здравейте,
Вчера опитах  Erinmore.
Останах  приятно изненадан, чудесен мек плодов вкус, приятен аромат и "слабо никотиново съдържание".
Забелязах, че тютюна е с по-висока влажност (база за сравнение Mac Baren Original Choice).
Като цяло пушенето с него ми се стори по-лесно и приятно. Определено това е подходящ избор за началото ми Усмивчица)))
Благодаря за предложението.

Поздрави,
Миро

Радвам се, че ти е допаднал....оттук нагоре може само да откриваш нови и нови пространства...и понякога ще се връщаш към началото...а пък простарнството в случая е необятно...  Намигване

Аз лично започнах с http://gigadrinks.com/product/3076/erinmore-40gr.html....
Сега вече не мога да го пуша, но може би се доближава до това което очакваш - силен аромат и по-слабо никотиново съдържание ...
Виж му и ревюто във форума!Ако е определящо за теб разбира се и мнението на другите де! Намигване
Ако се решиш да пробваш - ще чакаме отзиви! Ъ?
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2013, 08:14:29 »

Не искам да объркам човека , или да се правя на разбирач но щом му хареса Еринмор / азсъшо харесвам датски ароматици / препоръчвам на Asgard да опита от гамата на Stanuel фул арома или меланж сигурен съм , че ще му харесат повече .
Гамата стануел , еринмор и алсбо блак са производство на Скандинавиан груп и иман много близки и подобни вкусове , само различни аромати и сила . Също от тази гама изненадващо приятен и лек тютюн е Колт голд делукс - вирджиния и кентъки със аромат карамел но и леко на уйски / поне аз усещам уиски / . Аромата е същия като на Ориджинал чойс само че по слаб . Хубав всекидневен тютюн лек и много мек вкус , ама на края на лулата ти се пуши още .Интересното при Колта е че почти не се усеща химията вътре и гори супер равномерно и докрай , не променя вкуса и аромата накрая и не оставя гаден нагар лепкав като повечето ароматни от кесинга на тютюна .
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #12 -: Март 09, 2014, 05:34:14 »

  Отскоро има и МакБарен "ориджинъл чойс" в метална кутия на нашия пазар. Доколкото ме информираха, в такава опаковка са по-добрите версии. Само дето е 100 гр., и малко трудно се заделя от бюджета за такова количество. Още повече, ако теърва ще избираш - може и да ти "артише'.
 Само дето, в магазина където го имаше, не го бяха изложили на пангара, по непонятни за мен причини. Извадиха го изпод масата, след като се помаях повечко време. Но съм решил - при следваща възможност - нападам.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #13 -: Март 10, 2014, 07:38:09 »

Абе да не обидя някой ама на мен Еринмор не ми е в графата меки и слаби тютюни пък и на никотин и боди си пише средно до пълно . Бая бавно иска да се пафка лентовидната нарезка . Флейката е друго нещо ама тя я няма тука .
Иначе За мекота и качество наистина Ориджинал чойс е хубав ама Алсбото е по хубаво да знаеш . Аз пак си взимам от него някой път , нищо че пуша отвънка главно вече . Тютюн с много награди тютюн на годината да датска смес е в анкети . Само той и еринмор са от близо 20 години в производство - Еринмора е легендарен де и е от повече сигурно ама е пинизчийски тютюн за мен .Даже правят и още 3 4 вида еринмор балкан смес и еринмор туйст плъг - въженце така че не съм съгласен че е мек и е за начинаещи подходящ.Има бая кентъки и бърлей вътре , вирджинията не се усеща почти . Аз много харесвам аромата на мед и цитрус и вкуса е почти същия като луксури туйст флейк на Стокбуе ама хапее и то лошо понякога .
« Последна редакция: Март 10, 2014, 07:42:24 от rusen plovdiv » Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #14 -: Март 12, 2014, 10:05:48 »

И да минава за що годен татун по нашите пазари  Еринмор-а хич не ми харесва .  Тъжен
Мисля си , че няма да повторя компромиса с тоз тютюн !
 Нерешителен
« Последна редакция: Март 12, 2014, 10:57:27 от тедо » Активен

Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!