PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 07:28:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Магазини в Русе  (Прочетена 14132 пъти)
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« -: Май 09, 2013, 04:26:44 »

Здравейте, приятели пушачи!

Тепърва навлизам в пушенето на лули и се интересувам от къде в този така прекрасен град Русе може човек да си намери тютюн. В магазин Хронос нищо не ми грабна окото, но в магазинчето до хотел Дунав (това до закусвалня Тирол) поне имаше Еринмора, който четох, че е подходящ за начинаещи. Други места?
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Май 09, 2013, 07:21:41 »

 :)Добре дошъл!За Русе трябва да изчакаш Десо да се намеси(съграждани сте),или му пиши на лични.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #2 -: Май 10, 2013, 01:21:29 »

It is difficult to make dependable recommendations to another pipe smoker. We all have different body chemistries. We all have different flavor preferences. What one pipe smoker likes, another pipe smoker  may not enjoy. That having been said, there are some choices that are fairly reliable when it comes to starting out smoking a pipe.

обърни внимание на това горното преди да четеш отзивите за тютюни. много е вярно.
Активен
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« Отговор #3 -: Май 10, 2013, 06:51:15 »

Така е, прав си, но все пак исках някаква насока. Получих още няколко препоръки от Десислав, които със сигурност ще ми помогнат. Благодаря на всички!
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #4 -: Май 10, 2013, 07:56:15 »

Тая история с ароматици (Еринмор) за начинаещи пушачи винаги ми се е струвала малко несериозна - ароматиците (повечето) горят и се пушат горещо, заради добавените захари и лесно изгарят езика, ако не се внимава много. Не мисля, че са най-подходящи за пропушващи. Дори леките като никотин тютюни на Мак Барен са много капризни и лесно водят до изгаряне на езика. Отделно, че им се носи славата на "хапещи" - аз например с Мак Барен хич не се разбирам, колкото бавно и внимателно да ги пуша. Един лесен за пушене и натурално ароматен тютюн е Давидоф Роялти, но не очаквай от него да мириша на детски парфюм - мирише на качествен ориенталски тютюн. Виж сайта на Гига Дринкс - предлагат всички налични тютюни в България, като доставката е експресна с Еконт.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Май 11, 2013, 10:58:38 »

Аз за това съм привърженик на стартирането с два-три вида тютюн,за да се ориентира горе-долу начинаещия пушач на лула за предпочитанията си.Лек ароматик,нещо почти неутрално и латакиева смес.А МБ са си добри,но се иска опит с влажността -трябва да са добре изпръхнали,и тогава си горят перфектно.Аз поне нямам забележки.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Май 11, 2013, 01:18:04 »

Ози, Мак Барен като цяло са си много добри, ако питаш мене. А тютюна аз примерно го обичам по-сухичък, ама просто не се разбирам с тях. Още събирам смелост да пробвам НН серията - чета много добри отзиви за тях, ама пусти страх... А и идеята ми  е друга - за начинаещ пушач си трябва "лесен" тютюн - Роялтито според мен е такъв. Нищо против ароматиците (в момента дори пуша един - презряният Скотиш на Давидоф), ама те си искат внимание и опит, иначе хапят гадно. А лесен ароматик от тук предлаганите май не съм уцелвал - може би Стануел Меланж, ама пък ми е прекален - то тва няма вкус на тютюн изобщо.
« Последна редакция: Май 11, 2013, 01:33:25 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #7 -: Май 12, 2013, 08:27:17 »

Скотиша на Давидов си е приличен тютюн.Намирах го на добра цена-доста кутии съм изпушил от него,че снабдявах и приятели.Все пак от скотиш блендовете най-присърце ми е МБ-ския.КУБЕ -тата са им добри ароматици за стартиране с лулата.
Иначе и аз чета суперлативи за НН серията.Особено за HH Acadian Perique-поставят я в топ 5 на периковите смеси!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Май 12, 2013, 08:32:53 »

Всъщност идеята тук бе за ароматик на нашя пазар.Може би все пак Mac Baren Velvet Green-след добро изсушаване(иска се достатъчно нюх),и Thomas Radford Sunday's Fantasy(там пък трябва добре да се пълни).И мноооого бавно пушене.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« Отговор #9 -: Май 28, 2013, 10:01:15 »

Какво да ви кажа.. сбърках доста с този 7 Seas Gold Blend, който взех.. Изгоря ми езика последните 1-2 седмици направо! Суших го, суших го.. и пак влажен! Не гори и това е, мъка, мъка.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Май 30, 2013, 10:19:48 »

Какво да ви кажа.. сбърках доста с този 7 Seas Gold Blend, който взех.. Изгоря ми езика последните 1-2 седмици направо! Суших го, суших го.. и пак влажен! Не гори и това е, мъка, мъка.


Струва ми се аз бях пуснал мухата за Еринмор за начинаещи.

Направих това, защото трябваше да препоръчам нещо, което може да се намери веднага, нали Цефи:)
1. В БГ няма избор
2. В конкретния случай в близкия магазин съвсем нямаше избор Усмивчица
3. Еринмор все пак става, като за начинаещи, защото не много залят със сироп, а и не е прекалено тежък като никотин
4. Сравнително евтин е
Все пак си остава от "леките компоти"

От наличните тютюни, които аз съм намирал, подходящ може да бъде
МакБарен - Golden Ambrosia - за начинаещите, ТОВА НЕ Е BLACK, нито CHERRY AMBROSIA, които са от категорията "тежък компот". Golden Ambrosia все пак става. На мен ми е малко по-тежък от Еринмор.

Горните два са компромисни варианти, които са налични "наоколо".
Малко по-добри по мое мнение са тютюните на Давидов, не тези от блу, гриин и каква беше третата забравих, а скотиш, инглиш смесите, но са по-скъпи.

Забравете за Скандинавик в пакети, както и в кутии, ако има - това са Баш компоти.
Забравете и за Стануел - това си е плява с вкус на компот.
От Мак барените става и стандартната смес, но хапе доста и нагрява лулата до безобразие.
Ох, не знам какво да препоръчам, реално просто няма какво.
Истината е тук:
Sinjeco.ch
danishpipeshop.com
Скъпо е но си струва. НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ НАД 500гр ОБЩО ТЕГЛО НА ПРАТКАТА!!!!!!!


Активен
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« Отговор #11 -: Май 30, 2013, 11:46:49 »

Благодаря за краткото ревю на тютюните! Усмивчица

Аз мисля да поръчам от 4noggins 2-3 кутии - Dunhill Flake, Dunhill My Mixture 965 и евентуално още нещо. Четох по чуждите форуми, че масово си поръчват хора от ЕС и от Канада от там, защото пишат ниска стойност на пакетите и ги маркират като fishing supplies, примерно.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #12 -: Май 30, 2013, 05:23:13 »

 :-\Според мен поемаш доста голям риск с тази поръчка.От щатите гледат под лупа пратките(вече).Днес ме направиха луд за един парфюм от там(не говоря какви перипетии имах преди години с тютюна от там).Митниците ни са замрели нейде в 80-те години на миналия век...
Виж датчаните,също и немските сайтове.Коректни и бързи са.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« Отговор #13 -: Май 30, 2013, 06:57:32 »

Май ще взема да се откажа наистина.. Един приятел ще си идва от Англия началото на юли и ще го помоля да ми донесе 2-3 кутии Dunhill.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #14 -: Май 30, 2013, 07:39:54 »

В Англия цените на тютюна са безбожно високи, не си заслужава. Хората ти дадоха линкове към читави сайтове в ЕС. Аз бих добавил и http://www.danpipe.de/?achtzehn=ja цените на тютюни и доставката са по-ниски от на датчаните. Поръчката ми пристигна за седмица и половина. Единствено тегаво е (поне за мене), че сайта е само на немски, но поне има една страница Инглиш Хелп та някак си се оправих. Поради някаква причина, Гугъл преводач не работи с този сайт. И един съвет, стой настрана от флейкове, филийки, монетки и прочее за начало - по-трудни са за пушене от миксовете. Повтарям се, ама пробвай Давидов: Роялти - латакия и ориенталци, Скотиш - вирджиния с уиски и Инглиш - бърли. Не че само от това са съставени, но тези сортове изпъкват най-много при пушене. Скъпи са (28 лв), но са си читави и се пушат лесно.

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!