PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 09:17:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Йени ракъ , Йенидже супрем и царевичак  (Прочетена 7033 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« -: Септември 15, 2013, 06:08:35 »

Това лято ми беше доста динамично и малко бях оставил на заден план люибимото ни хоби,но вече съм на линия.Та става дума за едно незабравимо пътешествие с яхта в Турция.Няма да изпадам в сладки спомени и пътеписи,но изжевяването нямаше да е същото без горепосочената комбинация.Та с две думи,царевичака е лулата за море!Не и трепериш,не си бършеш ръцете,не възможно е да прегрей от вятъра и с Йениджето се допълниха взаимно.А йени ракъта е логичния завършек.Този тютюн никога не ми е допадал много,но някак си не вървеше на мазен турски кючек,леещ се като зехтин от радиото да пуша друго,освен ориентал.Всичко е на под съзнателно ниво.А да видиш в Турция човек с лула е невъзможно.Наргилето и ибрика властва по анадола.
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #1 -: Септември 15, 2013, 09:08:22 »

Завиждам ти ! Ухилен
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #2 -: Септември 15, 2013, 09:16:25 »

А бе нескромно е,ама си е за завиждане Ухилен.Пожелавам го на всеки от форума и то от все сърце.Сигурен съм,че всеки би го почувствал по същия начин,защото сме романтични и приключенски души.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Септември 15, 2013, 09:47:04 »

Едно страхотно мезе за йени ракъта.Разцепваш на две един патладжан,посоляваш го и се оставя за един час да му изтече горчивия сок.След това се слага на скарата и се оставя докато омекне,като го обръщате.Оставяте го да изстине.След това слагате половинката в чиния,намачквате сърцевината с вилица,така,че обвивката да не се разкъса и я поливате със смес от лимон,чесън риган каперси и зехтин.Сол на вкус.Пълниш лулата,сядаш по турски, наливаш си "мастиката"и ......кеф!За пореден път се убеждавам,че гениалноста е в простотата.Мисля,че се отнася и за тютюните.В момента си направих горе посочената манджа и си напълних едно Тилбъри.Чиста и най-прекрасна вирджиния,без всякакви изгъзеци.Как се променя човек,в началото търсиш от "100 баира билки"а като пробваш вичко,ужасно ти доскучава и се връщаш там от където е почнало всичко.Чистия аромат и чистия тютюн.
 
« Последна редакция: Септември 15, 2013, 11:04:00 от kalin andreev » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Септември 16, 2013, 06:32:19 »

 :)В Истанбул,докато си пафках по улиците,няколко пъти ме питаха дали не съм германец.Наистина,друг с лула не видях,но попаднах в един мол на отличен магазин за лули(не меершаумки) и тютюн.Дори собственика ми направи отстъпка за тютюните,които купих.
А рецептата за патладжана,Калине,ще се изпробва още утре!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #5 -: Септември 19, 2013, 09:05:45 »

Мдаааааа, ориента с лулата си е страхотна комбинация - вкусово, ароматно, изпълващо, многообразно....накратко - кеф! Има места, където не ми вървят лулите - независимо коя и кой тутун, просто го няма вкуса и усещането.....Е, абцелютно Истанбул не е такова място! Страхотна комбинация! Сяяя, яхтата обаче вече не е ориент - лъха някак си от Запад на Средиземноморие, което пък те изпраща в друга действителност. Както и да е - Калине "Шерефе"!
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Септември 19, 2013, 10:12:49 »

За яхтата не си много прав, Cefy - Османската флота датира поне от 14 век, като през повечето време е една доста сериозна и респектираща военна сила. Мореплавателствуването в Турция е развито и с доста традиции (нещо, с което ние не можеме да се похвалим).
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Септември 21, 2013, 10:11:53 »

За яхтата не си много прав, Cefy - Османската флота датира поне от 14 век, като през повечето време е една доста сериозна и респектираща военна сила. Мореплавателствуването в Турция е развито и с доста традиции (нещо, с което ние не можеме да се похвалим).

Е аз, нямах предвид исторически......а обърнато към днешна дата - яхта, ВИП, полъх на лукс.... Ухилен
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!