PipeZone PipeZone
Април 19, 2024, 04:18:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Алжирка  (Прочетена 18179 пъти)
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« -: Октомври 20, 2013, 10:35:22 »

Хора, язе не праим вино ил ракия само пийем оти както се казва юнак вино пие ахмак лозе копа....ъъъъ шегичка де
Ся някой да не се засегни
Ся питането: понеже преди време се бях зачел из разни наши форуми и там едни неща пишеедни спорове, та аз тука дапопитам оти хем така като гледамима хора по- сарши и по- знаещи от мене па и от цялата страна и главно от южните части, заради които отчасти иде реч и у въпроса мой - именна: мож ли някой да сподели от личен опит що е. Това лозе и вино от него именуемо Алжирка и хвалено от едни хора - основно традиционалисти от юг  - пловдивско бургаско хасковско сакарско - и оплювано от други.

И в тояред на бузсмислие: в същите форуми същите които плюваха по алжирката че била долнокачествена лоза щото видиш  ли била "боднеш пръчка - пиеш вино" - та тиа същитепсуваха и отела дет сегледа у целио северозяпаднал резерват чак досами най- проклетата му и зла и западнала част - Суфлету - та тия разбирачи разбираш ли твърдат съсстрашна сила даже че виното от отел доже било канцерогенно? Абе тва на мене мноо фантастично ми звучи ама се пак да попитам знаещите?

Айди со здравии сори за пунктуацията и правописа ама пишем от една тъчскрий клавиатура и сиемаломадафаката
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Октомври 22, 2013, 07:44:44 »

 :)Виното от алжирка е нещо страхотно,Клименте-черно,гъсто и силно,особено ако е отлежавало в чепките.Тогава е фул с танини,и се разрежда с лимонада( ;Dселски табиети,ама готини...).Сорта грозде е доста стар,и нещо не го намират за модерен и естетски,като по-новите,но по селата хората си го развъждат.Аз никога не отказвам алжирка,когато ми предложат!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
чичо лео
Jr. Member
**
Публикации: 85


Ел. поща
« Отговор #2 -: Април 28, 2015, 08:20:09 »

А, аз предпочитам истинска алжирка. Много топла кръв имат.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #3 -: Април 30, 2015, 11:41:11 »

 Климе!
Тия, дето плючт виното "мно'о било таква-а-а, мно'о би;о онакова-а-а..." - тия пият некви недотаманени домвшняци, дето всеки си мисли че като си купи бъчва и айде-е-е, става майстор винар.
 Има си майстори, дето и от кестен вино вадят!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!