PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 08:38:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Лулите на Socrat :) ( Милен)  (Прочетена 36958 пъти)
boev_i
Newbie
*
Публикации: 34


Ел. поща
« Отговор #30 -: Март 13, 2014, 09:44:35 »

Лулата е много арна! Честито!!!

За месарите......няма управия и това е! 105кг сом, да го питаш, какво ще го прави! Буркани ли ще затваря..... Ядосан
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #31 -: Март 15, 2014, 09:24:02 »

Да ти кажа честно лулата изглежда много прилично , а за мен важното е как пуши . Понякога грозновати даже недодялани на пръв поглед лули са невероятни за пушене . Не че тази е такава де . Мисля че цвета е много добър и бронзовия оттенък също . Има излъчване . От какво дърво е направена . Само ферулата можеше автора да я скрие наравно с дървото на шанка , ама няма нищо . Харесва ми много .Със здраве и удоволствие да си павкаш слааааадки латакийки вътре .
Охх чудя се ако Латакията беше жена как ли щеше да изглежда - като Анджелина Джоли или като Моника Белучи . Завърти очи Шокиран
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #32 -: Март 16, 2014, 10:30:17 »

Дървото е  орех Тъжен
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #33 -: Март 16, 2014, 12:11:21 »

Как пуши вкуса на ореха добър ли е . Интересно ми е защото имам няколко орехови корена дето съхнат ама не знам дали става за лула . Ти как го намираш като вкус .
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #34 -: Март 17, 2014, 09:28:41 »

Аз въобще напоследък без живарник ходя...

 И аз съм почитател на тази практика. Най-много веднъж годишно да задържа нещо - за да не забравя вкуса на собственоръчно уловеното!

 А за стабилизацията - абсолютно противопоказно! С лули не съм се занимавал, но имам понятие от дърво и неговата обработка - работих близо пет години мебели от масив ( истински, по класическата технология, с туткал ) заедно с един колега, та понаучих хещата.
 Има ли синтетика и някакво масло в дървото - забрави да го лапаш и дишаш. Не можеш да предотвратиш отдаването на добавката. А и нали точно с тази цел варят бриара - да му извадят "душицата" - демек смолистите вещества. Предостатъчно си му е байцването !
Между другото - с байцовете бяхме станали царе, с тоя мой колега. Имахме цял каталог, натюр, от дървени страници, с различните ефекти. Стигаще се дор до четири ръце байц, с различни цветове + тониран лак. Така се получаваха най-дълбоките тонове, с най-богат оттенък. От чам - "античен дъб".
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #35 -: Март 18, 2014, 08:58:37 »

да не наспамя темата а работил ли си с пигментни байцове на олкохолна спиртна основа . А знаеш ли от къде да намеря базисни цветове от тях . Завърти очи
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #36 -: Март 18, 2014, 10:25:47 »

 Колкото искаш!
 И не само базисни - има доста добър избор; основни спектрални и дървесни типове, плюс черен и бял.
 Една от фирмите, предлагащи такива, е гръцката "Vernilac". Друга такава е турската "Marshal".
 А офисът и централния склад на гърците е точно срещу нас - Бизнесцентър "Сердика".

 За фина работа аз даже не ползувам туй, чо продават като байц, а течния оцветител за лак. Има по-фина консистенция, по-проникващ е и не дава толкова силно "запрашаване" на повърхноста след изсъхване. И когато бъркаш цвят, се смесва по-чисто, без да дава "кален" цвят.
« Последна редакция: Март 18, 2014, 10:33:55 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #37 -: Март 18, 2014, 10:34:49 »

Вернилак България ООД
Адрес:
София,
бул. Акад. Иван Гешов
факс:
+359/ 2/920 30 62
уебсайт:
http://www.vernilac.net
e-mail:
office@vernilac.net, sales@vernilac.net
телефон:
+359/ 2/920 30 53
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #38 -: Март 18, 2014, 10:45:55 »

Тези също имат голям каталог;
http://teo-sol-bylgarija.company.bg/bg/

 Освен това, бъркат и по каталог.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #39 -: Ноември 02, 2015, 09:35:43 »

Тук не съм добавял скоро ,но
Имах ЧРД и приятелката ми в заговор с ГЕЦ Усмивчица))  ми подари това
Изкефих се защото любимото ми хори е риболов на сом  и лулата се е получила невероятно
ГЕЦ благодаря




снимките са от тел ,сори
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #40 -: Ноември 02, 2015, 10:36:50 »

Eх тоя ГЕЦ бе . Супер е Милене .
със здраве да си я пушиш - ама как ще изглеждаш само - Кльонкаш и удряш един сом и си пушиш във същото време Фрог Мортън във лулата Сом .
Ехааа гъзария брат . Пък и изненада
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #41 -: Ноември 03, 2015, 12:22:26 »

Определено е в заговор!! А и с Митко Груев май имате ено и също лобно място - Радост 6
Активен

Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #42 -: Ноември 03, 2015, 08:14:33 »

Определено е в заговор!! А и с Митко Груев май имате ено и също лобно място - Радост 6

Гец, лобното място не е ли там, дето човек е хвърлил топа?
Сомчето е много готино. Хубаво е човек да има някакви символи на които да се радва. Аз моя символ не съм го открил още, но като го измисля, ще разчитам на тебе да ми го пресъздадеш във вид на устройство за пушене.
« Последна редакция: Ноември 03, 2015, 08:53:04 от Gruev » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #43 -: Ноември 03, 2015, 08:04:53 »

Милене,честито!Вкусно и хладно пушене в Сомчето.Към тебе,Гец-Респект!С няколко щриха,без излишности-великолепен екземпляр! Усмивчица
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #44 -: Ноември 03, 2015, 10:12:18 »

Прекрасна лула.Само за рибари Ухилен
Активен
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!