PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 01:57:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Лулите на Socrat :) ( Милен)  (Прочетена 37329 пъти)
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Януари 22, 2014, 02:07:51 »

За Калинукс ли говорите момчета? Аз от бая време се каня да му ходя на гости , ама ми е малко далечко Кюстендил дагоева!
Активен

socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #16 -: Януари 23, 2014, 09:42:07 »

ГЕЦ   Калинух   е  голям майстор и голям приятел , обсебен е от темата "дърво" .
Посети го няма съжаляваш а и риба ще почерпи Усмивчица .много хубаво си изкарваме с него по язовирите .
Гец а  дали няма да стане да се стабилизира  лула ?  Ще изглежда невероятно , като цвят и шарки
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #17 -: Януари 23, 2014, 11:24:14 »

Да отговоря вместо Гец-а: ше стане бе, що да не стане - само няма да става за пушене после, ма тва бял кахър...  Намигване И малко по-сериозно - стабилизираното дърво само изглежда добре, иначе седи като пластмаса, няма топлина в него. За да пробваш какъв ще е ефекта, може да си купиш една пластмасова китайска лула и да пробваш да я пушиш. Или си намажи огнището с епоксидна смола - същата работа. А ако ти е за цвят и шарка - тия работи стават с байцване и шкурене на няколко пласта, та да ти изкара шарката и да даде контраст и после с проста карануба. Стабилизираното дърво го измислиха, та да може да ползват всякакви гнили дървета в период на полуразпад - щото са шарени и интересни. За кльонкове и кичозни дръжки на ножове е перфектно, ама до там.

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #18 -: Януари 23, 2014, 05:21:58 »

AAAA не искам изцяло стабилизирано ,  огнището  определено да си е бриар .
И не е  точно както го описваш , да изглежда на пластмаса , пак има едно голямо зависи , от майстора и как му докарва завършека.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #19 -: Януари 24, 2014, 08:33:03 »

За да стане хем стабилизирано , хем огнището да е от чист бриар , според мен лулата трябва да е калабаш като гъбката на Стефан , клубна лула мисля беше , корпуса е кух и е голяма охладителна камера за дима а огнището е като втулка която влиза във корпуса и капака отгоре ограничава влизането . Този тип лули , според хората дават невероятно хладен дим , но се по обемни и трудни за изпълнение .За мен лично това е Топ Гън на лулите .
Иначе ако е само от стабилизирано дърво ще дава ужасен и отровен дим мисля . Аз един път намазах една лула със ленено масло за красота и после я хвърлих естествено . Лулата според функционалността си и целта с която е създадена като предмет , трябва да е съвършен инструмент за пушене на тютюн - здрава със уравновесени канали за да няма гъргорене , свистене или слаб приток на дим та да посиняваш от дърпане . Това на първо място , после идва красотата на външния изглед - корн кобчетата са типичен пример за тази концепция .
Ама това си е моето мнение на новобранец , да не натоварвам некой случайно с мойте мисли .
Тоя тип лули ми е влезнала в главата и скоро мисля да се сдобия с 2 от този тип . Иначе съм си Олд Скуул пуша си обикновенни билярди и булдоци без филтър и така си ме кефи . И аз не мога да се разбера понякога . Ъ? Завърти очи
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #20 -: Януари 24, 2014, 11:22:47 »

Стабилизираното дърво май ще става единствено за декорации(втулки) при лулата.При калабаша не се знае как ще се държи при нагряване и при контакт със смолите.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Януари 26, 2014, 10:08:07 »

Говорихме си със Калинукс точно по темата преди две години, ама аз така и не се навих да си вдигна луксозния задник, щото намерих алтернатива. Иначе който идва на срещата ще покажа на живо за какво става въпрос. А ако не знаете, аз доста експериментирам с Калабаш принципа, само дето е по-изклатен, хахахаха... Както и да е, относно стабилизация на бриара - твърдо не! Та това му е основното качество - да са отворени порите и да диша, за да не вкисва, момчета.... Нали затова не лакираме, а навосъчаваме само....
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #22 -: Януари 27, 2014, 08:20:08 »

Абсолютно си прав  , всички знаем какъв е вкуса и как загрява лула на няколко поредни пушения и как се държи като е оставена разглобена 2  3 дни да изсъхне . Разликата във вкуса е огромна .
« Последна редакция: Януари 27, 2014, 08:22:32 от rusen plovdiv » Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #23 -: Март 07, 2014, 03:32:54 »

така , Попай видял нещо  рибарско в Продавалника и ми го показа
Естествено я харесах и веднага реагирах  Усмивчица))) ,Лулата бива
Има  си всички мои риби -сом , костур,  бяла риба и щука Усмивчица))
Снимките  не са мн добре  ,понеже са  с телефона ,но определено ми хареса лулата



Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #24 -: Март 07, 2014, 04:47:13 »

Ха ,Честито и Наслука ! Ухилен
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #25 -: Март 08, 2014, 12:38:50 »

Няма няма, па се пръкне нещо, което пак да ме изненада! Попадение! За качеството на изработка и прочие няма да коментирам, ама риби на лула не бях виждал... Със здраве да си се радваш на придобивката!
Активен

Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #26 -: Март 08, 2014, 06:40:49 »

Айде, Наслука! Ухилен
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #27 -: Март 08, 2014, 06:51:42 »

Наслука,наслука ,  ще  е трудна  година ,Мои познати много вдигнаха летвата  -извадиха сом 2,62 см и тегло 105 кг ееееееееееее  естествено че съм им бесен и не мога да кажа ,нищо добро за тях , защото убиха рибата , а  уж мотото ни е
" Catch & Release". Mразя дребни душички искащи да изпъкнат на всяка цена  с снимка ,вижте ме колко е  голяма ===макар и убита .
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #28 -: Март 08, 2014, 07:32:25 »

 Ненавиждам такива месари ! Вадил съм пари от джоба си да им купя пържоли ,за да пуснат рибата обратно . Ей затова няма риба !
« Последна редакция: Март 17, 2014, 08:56:39 от POPЕYЕ » Активен
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #29 -: Март 08, 2014, 11:34:10 »

Аз въобще напоследък без живарник ходя...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!