PipeZone PipeZone
Април 28, 2024, 10:55:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Разпознаване на материала на мундщук  (Прочетена 6890 пъти)
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« -: Февруари 11, 2014, 01:55:29 »

Наскоро се сдобих с няколко стари лули с нужда от основно почистване
и ми се иска да разбера от какво са направени мундщуците, преди да
започна с екзорсизма.

Разбрах, че вулканита с времето придобива жълто-зеленикав цвят,
но има ли някакви други белези за разпознаване?
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2014, 08:46:19 »

Подходящ съд с подходящо количество белина , колкото да покрие мундщука или мундщуците . Престой 2-3 часа , може и повече . ЗАБЕЛЕЖКА / Ozzy ми го каза - намазвайте металните емблемки по мундщука с вазелин преди да ги потопите в белината / След престоя в белина - шкурка  2000  . После карнауба и киче .Аз така се справям със зеленото . Успех !
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2014, 09:00:04 »

И втулката намажи с вазелин, че ще се разхлопа. И после хубаво измиваш с препарат и шомполче димния канал, че хлора е гадна работа за дишане. Иначе вулканит се разпознава страшно лесно - като го срежеш с ножовка, веднага се разбира къв материал е...

P.S. Или търкаш с палец да позагрее малко и започва да излъчва специфична миризма. Успех.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Февруари 11, 2014, 09:03:58 »

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сваляйте металните кондензатори(филтри),а ако не може-мажете с вазелин.Също емблемките(маркировките)и шийките на мундщуците-където лагеруват в дървото.За сега това е най-лесния начин за сваляне на окисления слой от мундщуците,който съм използвал.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #4 -: Март 26, 2014, 01:17:23 »

  За тази промяна на цвета при вулканита ли става дума ?



Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Март 27, 2014, 01:35:58 »

точно за тая промяна става дума. Само вулканит, при това не от най-добро качество, може да оксидира така
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #6 -: Март 27, 2014, 01:57:54 »

А де факто , каква е разликата между вулканита и ебонита и кой е по добрия материал . Аз винаги съм си мислел , че са едно и също нещо , или така пише в Пипедия . Виждаме по сайтовете за снабдяване на материали за лули различни видове ебонит и вулканит - немски , японски и т.н. Кой е най добър.
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 28, 2014, 03:39:15 »

Принципно немският е най-добър, японски не ми е попадал още, а разликата между вулканит и ебонит е доста малка. Всъщност и двата са вулканизиран каучук със съдържание на сяра над 30 %. Допълнителните вещества които се слагат (оцветители, пълнежи и др.) всъщност правят разликата донякъде.
Активен

Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!