PipeZone PipeZone
Април 18, 2024, 10:03:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12
  Изпечатай  
Автор Тема: Известни персонажи с лула - реални или не-толкова.  (Прочетена 113036 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #15 -: Април 20, 2014, 03:09:50 »

 Усмивчица Една дама за цвят.Анди Макдауъл/Andie MacDowell/-манекенка и актриса,верен почитател на лулата.Модел на Вог,лице на много рекламни кампании.Популярна от филмите "Легендата за Тарзан","Секс,лъжи и видео","Четири сватби и едно погребение" и др.

Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #16 -: Април 20, 2014, 03:26:28 »

Кларк Гейбъл/Уйлям Кларк Гейбъл 1901-1960 / -американски актьор,оставил ярка следа в холивудския небосклон.Рет Бътлър,от "Отнесени от вихъра".Обичал е да чопли автомобилите на баща си,преди да се ориентира към сцената.

Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #17 -: Април 20, 2014, 03:29:52 »

Кларк Гейбъл/Уйлям Кларк Гейбъл 1901-1960 / -американски актьор,оставил ярка следа в холивудския небосклон.Рет Бътлър,от "Отнесени от вихъра".Обичал е да чопли автомобилите на баща си,преди да се ориентира към сцената.



Велик е.

Той е измислил "air pocket" метода на пълнене на лула. Опитвал съм, ама ми се е получавало само с флейки.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #18 -: Април 20, 2014, 03:42:42 »

...............................
Той е измислил "air pocket" метода на пълнене на лула. Опитвал съм, ама ми се е получавало само с флейки.

Нека ми е простено невежеството , ама кво е - "air pocket" метода на пълнене на лула .
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #19 -: Април 20, 2014, 03:46:53 »

...............................
Той е измислил "air pocket" метода на пълнене на лула. Опитвал съм, ама ми се е получавало само с флейки.

Нека ми е простено невежеството , ама кво е - "air pocket" метода на пълнене на лула .

Като го направиш на топче, и една трета от лулата (в дъното е празна) и действа като обратен калабаш.  Това е за ултра напреднали, аз още не съм успял да го овладея.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #20 -: Април 20, 2014, 04:55:33 »

Обърни лулата с огнището надолу като пълниш - по-лесно става. Аз лично не намирам някакво предимство пред традиционното пълнене, независимо конусно или U-образно огнище.
« Последна редакция: Април 20, 2014, 08:32:28 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #21 -: Април 21, 2014, 02:38:35 »

Уил Ферел. Запален почитател на нашето хоби.







Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #22 -: Април 21, 2014, 07:42:56 »

Алберт Айнщайн. Ексцентрик , гений , пушач на лула .





« Последна редакция: Април 27, 2014, 04:34:29 от ozzy » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #23 -: Април 21, 2014, 08:13:00 »

Алберт Айнщайн



 е роден на 14 март 1879 година в град Улм, в Кралство Вюртемберг.
  По настояване на майка си започва уроци по цигулка, въпреки че това занимание не е особено по вкуса му. Но по-късно това го нарежда сред известните личности с цигулка в ръка, заедно с Чарлз Чаплин.
  През 1905 година, едва на 26 години Айнщайн пише 5 статии на три различни теми, които разтърсват и променят научния свят. Темите са специалната теория на относителността, статистическата теория на брауновото движение, обясняваща го на молекулярно и на атомно ниво, и уравнението E = m c^2 за еквивалентност на маса и енергия.
 За пръв път, научна теория се обосновава изцяло на научни аргументи, изводи и интуиция.
 И за пръв път чистата мисъл променя значително човешката представа за приподата на познатия и непознатия свят.

 
 
 
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #24 -: Април 21, 2014, 08:14:23 »

 Я!
 Попай е допълнил, докато аз ровя в албумите... Смотан
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #25 -: Април 21, 2014, 08:48:08 »

 Реших да не започвам с тази енигматична персона, за да не ставам банален.
 Но няма как да не стигнем и до него-

 Многоуважаемият Шерлок Холмс

 

 Детектив на свободна практика, роден от мисълта на шотландския писател и физик Сър Артър Конан Дойл.
Живеещият в Лондон особняк, се появява за пръв път през 1887-ма, като за цялата си кариера се подвизава в 4 романа и 56 разказа. известен е с впечатляващата околните логическа мисъл, способността си да обсебва всеки спор и да достига до границите на нереалното във острите си умозаключения, решавайки и най-заплетените ситуации.
 Повечето истории са "разказани" от неговият неизменен другар, съратник в приключенията, личен биограф и неохотно споделящ дивата му страст по люлите и тютюна - д-р Джон Х. Уотсън. Дойл твърди, че личността на Холмс е инспирирана от единбургския хирург д-р Джоузеф Бел.
 Самият Уотсън се сблъсква с Шерлок по случайност, ставайки негов съквартирант в небезизвестният апартамент на Бейкър стрийт 221 Б.

 

 От историите на Уотсън, разсъдливият детектив става известен на света със балтона-пелерина, шапката си с две козирки и най вече с неизменният уред за пушене, висящ от ъгълчето на устата му, или въртящ се из ръцете му.

 Холмс има и достойна за завист филмова кариера; неговата роля е изпълнявана от не-малко известни актьори;

 

 Питър Къшинг като Холмс

 

Базил Ратбоун

 

Уилям Джилет

 

 

 Василий Ливанов - познат от сериала, излъчван по БНТ


 

 

Джеръми Бретт
« Последна редакция: Април 21, 2014, 09:17:05 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #26 -: Април 21, 2014, 09:13:33 »

Я!
 Попай е допълнил, докато аз ровя в албумите... Смотан

Пръв го постнах  Ухилен , ама се радвам , че точно ти го допълни ! Сметнах , че е излишно да влизам в подробности за Айнщайн , защото е добре познат и на децата . Добре ти се получават нещата ! Браво !
« Последна редакция: Април 21, 2014, 09:17:57 от POPЕYЕ » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #27 -: Април 23, 2014, 09:40:59 »

 Благодаря за оценката! Ухилен

 Просто ме човърка изнутре - що ли за чешити са били тия хора?

 А сега, преди да представя следващия - гатанка ! Дали ще познае някой, коя ли ще да е следващата персона??? Завърти очи

 Той е ле-еко окръглен, смешноват на лице. Живял е в началото на 20-тото столетие от миналото хилядолетие.
 Пъргав, шеговит ум. Анархист по убеждение, преминава от другата страна на фронтовата линия - буквално!
 Разказвач от световна класа ! Както той, така и фамозният му герой ( беладжия и пълно недоразумение ), са почитатели на лулеупотреблението.

 Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?
« Последна редакция: Април 23, 2014, 09:45:27 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #28 -: Април 23, 2014, 09:52:06 »

Хашек, майна... И оня пройдоха Швейк.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #29 -: Април 23, 2014, 10:37:03 »

 А-а-а-а-а !!

 Уби ма с бързина. Ухилен Ухилен Шокиран  Браво !
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!