PipeZone PipeZone
Април 28, 2024, 11:41:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Производствена авария  (Прочетена 5254 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« -: Април 05, 2014, 04:20:04 »

Днес претърпях лека производствена авария, щото съм тъп и бързам (да изясня).
При автоматичен ход вместо да освободя ръчката упорито я натисках надолу и ножа, разбира се, задра яко в универсала. В резултат имам изкривена ос на блока със зъбни колела, който осигурява хода на супорта на струга. Оправих го, благодарение на пресата на бай Иван ( да е жив и здрав) но временно.
С две думи, някой да може да препоръча къде мо ми направят въпросния блок. Ако имате впечатления, ако не аз имам идея, но не искам да го правя два пъти, та за това питам за препоръка.

Благодаря предварително!
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #1 -: Април 07, 2014, 11:24:46 »

Имам много опитен стругар , който е работил 30 години във ЗЗМ , ако е за такова нещо обади се да свършим работата , без пари .Работи на С 11 и има други машини , частна стругарница  Ухилен Ухилен
И аз си играя там , като имам време , ама той е много добър и има много работа . Звънни ако искаш 0893947348
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Април 07, 2014, 12:05:48 »

Имам много опитен стругар , който е работил 30 години във ЗЗМ , ако е за такова нещо обади се да свършим работата , без пари .Работи на С 11 и има други машини , частна стругарница  Ухилен Ухилен
И аз си играя там , като имам време , ама той е много добър и има много работа . Звънни ако искаш 0893947348

Стругар със сериозни машини и познания имам на разположение, но за зъбните колела трябва фреза, сериозна, с делителен апарат. Иначе да съм го направил до сега.
Твоя човек има ли фреза / делителен апарат / маса, така че да може да изработи точни зъбни колела? Те не са големи - най-голямото е с диаметър ок. 20 мм, но няма как да стане на струг без допълнителни приставки поне.


Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #3 -: Април 07, 2014, 05:04:45 »

Ще го питам ,дали има индексни колела ,за зъбчатки .То май в продавалник имаше индексни колела . Също лесно се правят , и на втория струг си правиш зъбчатките от бронз . Играчка си е де ,ама .Също ако са малки , може да се обърнеш към някой стар часовникар .Те са правили много зъбчатки преди и те все малки размери . Иначе може да видиш в Ютуб под Lathe index weel .
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!