PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 03:58:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Лули от ягодово дърво  (Прочетена 4264 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Август 29, 2014, 12:01:18 »

Ровя се аз из нета необятен и попаднах на това: http://www.smokingpipes.com/pipes/new/Michail-Kyriazanos/moreinfo.cfm?product_id=153197 Некъв си там грък, направил един много добре изглеждащ билярд от ягодово дърво (кумарка, Arbutus Unedo)... Оказва се, че това дърво е от фамилията на брайъра и се среща в България (Странджа планина) и дори световно известни майстори го използват - Паоло Бекер примерно... Я си признавайте бързо, има ли некой тука такава лула? Майсторите - да сте го ползували тва дърво?

« Последна редакция: Август 29, 2014, 12:27:15 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Август 29, 2014, 12:56:05 »

Аз имам блок арбутус, ама все не опирам до него, но е много вероятно да го пробвам скоро. Което ми напомня, че може да се използва като материал за клубна лула.
Активен

pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #2 -: Август 29, 2014, 08:34:22 »

Зачетох се за тая глупост - пуши също като брайър, ама бил 20-30% по-лек. Което навежда на мисълта, че е по-поресто дърво. Сиреч, може би, ще пуши по-сухо. Примерно... А бластовете на туй дърво са ми много симпатични - груби, дълбоки шарки. Първите песъкоструени Дънхили, преди да си изпедепцат технологията, са много подобни като текстура.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!