PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 01:16:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Йерба мате  (Прочетена 3538 пъти)
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« -: Декември 17, 2014, 01:35:52 »

Напоследък добавих и тая субстанция в списъка на редовно употребяваните. Из интернеда има изобилие от екстроверти които с видеа, картинки и текст обясняват табиетлъците за това как се приготвя и как се пие, та няма да разтягам локуми на тая тема.

Интригуващо обаче е колко сходства има с лулирането:
  • оригинално се пие от кратунки - латиносите му викат калабас, ама си е асъл познатия ни калабаш. Алтернатива са глинени чашки със същата форма - уви от меершаум до сега не съм видял някой да е одялал такава.
  • калабаса с всяко следващо изпито мате поема от аромата на билката и потъмнява - по-престижно е да пиеш от дърта кратунка
  • самото пиене хем е проста работа, хем има нужда от известен майсторлък. На все отгоре отнема часове
  • според разнородни медицински изследвания употребата е опасна и води до рак на устната кухина - аржентинците пък си лочат литри от него всеки ден и все още не са изчезващ вид
  • голям кеф е! и вкусово и чисто като действие
  • самата билка се суши - може на огън, може на въздух, може и на пушек. Пушената обаче не е с много високо качество и не се брои за готина
  • не на последно място, предразполага към колекциониране - както на калабаси, тъй и на бомбили

Не съм пробвал да комбинирам с лула, най-вече защото по различно време ми се припива и припушва. Самият вкус на матето ми изглежда подходящ за целта - пробвал съм със зелен и черен чай, на мен не ми върви. В момента съм застъпил един пакет омешан с лимонена трева - доста свежо попадение.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!