PipeZone PipeZone
Април 28, 2024, 11:06:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: любопитно  (Прочетена 15757 пъти)
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« -: Май 16, 2015, 08:59:13 »

Днес попаднах на това:
http://www.ebay.co.uk/itm/Handmade-Tobacco-Smoking-Pipe-Reverse-Calabash-by-Kolyo-Demirev-/291465077775?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43dcac240f

Направи ми впечатление името на автора.
« Последна редакция: Май 17, 2015, 12:10:19 от лулист » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #1 -: Май 17, 2015, 05:53:39 »

Абе-е-е-е-е.... Завърти очи
Има още доста да дялка.
« Последна редакция: Май 17, 2015, 05:55:17 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #2 -: Май 18, 2015, 05:07:45 »

Съгласен съм, че е недодялана и ако не беше българското име нямаше да обърна никакво внимание.
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #3 -: Май 18, 2015, 03:44:31 »

Е хубава работа сега, недодялана била. Я колега запали една лула и я разгледай пак. Перфектна си е лулата, мен ако питате.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #4 -: Май 18, 2015, 06:31:12 »

Момчета , първо мисля че изобщо не е недодялана , на Нординг има сто пъти по дървени фрийхендове и ги купуват като топъл хляб . За съжаление във тоя бизнес името продава , не качеството .
Второ си мисля , че няма никакъв Кольо Демирев , може би е , някой много познат човек , има някаква партенка тука .
 И трето няправете една такава същата недодялана или по добра , и тогава му покажете на човека какво не е наред л То аз не виждам нещо не наред от снимките де , ама нейсе.
Това като нашта българската работа един прави нещо а 6 дават ъкъл , и го коментират  Ухилен
Сега това което виждам като разпробиване и мущук и втулка към мущука и изобщо цялостно е една много добра работа , човека го е направил много добре , само факта , че не е надрал вътре огнището при разпробиване и начина на пробиване говори , за много грамотно извършена работа . Сега аз за да направя такава лула ще ми трябва 1 седмица минимум .
Вижте къде излиза димния канал , как е центрирана втулката на мущука , това си е тънка работа . Не знам кой е ама го е направил много добре .  
Доста добре е запознат технически със процеса и има явно и струг човека , виждам че е изпипал и устничките на мущука , изобщо много ми харесва .
Сега не го познавам човека , обаче мога да оценя работата високо .
Освен това реверс калабаш се прави трудно и мисля че човека се е справил отлично .
ма си и идея и завършеност лулата .
« Последна редакция: Май 18, 2015, 06:43:39 от rusen plovdiv » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Май 18, 2015, 08:45:33 »

Руско,и си прав,и не си прав.Може и да има такъв Кольо,но пайпмейкъра трябва да си мине през различните етапи.За да започнеш да правиш луди работи(фрийхенд и прочие),вече трябва да си грууви(тук вече хипарите ще ме разберат).Трябва да ти знаят името нашир и надлъж,за да може да продаваш и най-изтрещелите си идеи,претворени в една лула.Свърших. Усмивчица
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pecata
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 63



« Отговор #6 -: Май 18, 2015, 09:11:12 »

Сигурно сте обърнали внимание, че лицето Kolio Demirev е наш съфорумник от доста време.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #7 -: Май 18, 2015, 10:01:44 »

 Виш'ся !
 Казвам си както виждам нещата - има път да върви занапред. Няма какво да ми се сърди - работа муй майката! Завърти очи

 Ако някой иска да се състезаваме - нека да докарат въ "Шапките разпробитите заготовки и да почваме...
 Това, че не го правя, не значи че нямам представа как се прави!! Възпалени сухожилия на ръцете не се получават от лапане на праажоли, майна. Ухилен Ухилен
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Май 18, 2015, 10:05:12 »

Сигурно сте обърнали внимание, че лицето Kolio Demirev е наш съфорумник от доста време.

Одобрил съм му регистрацията през 2011 година още,но оттогава не е влизал във форума.Нека заповяда,брата.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
V.V.I.
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 87


« Отговор #9 -: Май 18, 2015, 11:29:57 »

Съгласен съм с Русен. Нямам претенции да съм разбирач, за това бих се доверил на мнението на майсторите на лули във форума. Относно необходимостта от голям опит и известност, за да се продават по-изчанчените идеи - да, известността помага, но тази известност трябва да се заслужи, а без такива опити няма как да я добие майстора. Все пак всичко се постига чрез проба-грешка. Казвам го без да давам оценка на лулата, защото не се смятам за достатъчно компетентен за това. Крайния продукт, какъвто и да е си има цена, най-малкото заради вложените труд, страст и въображение, а това дали ще се хареса на всички....руснаците си имат поговорка за това Усмивчица
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #10 -: Май 19, 2015, 08:29:00 »

Цитат
Може и да има такъв Кольо,но пайпмейкъра трябва да си мине през различните етапи.За да започнеш да правиш луди работи(фрийхенд и прочие),вече трябва да си грууви(тук вече хипарите ще ме разберат).Трябва да ти знаят името нашир и надлъж,за да може да продаваш и най-изтрещелите си идеи,претворени в една лула.

Разбирам те и съм съгласен , ето нашите хора р майсторите ни , имат такива невероятни класически лули , обаче като не ги пласират , като име и не могат да продават . То първо работиш за името , после то работи за тебе , ясно .
Работата е , че не е изобщо ,, Възпитано " така да говорим за работата на другите , понеже има толкова много пайпмейкъри в България , че не могат за белот четворка да се съберат  Ааа излъгах със Калин ще стане белота .
Имам предвид да не се пишат такива неща , и да се смачква на човека вдъхновението , а да го стимулираме по някакъв начин , да продължи да твори .
Сега от разпробито кбче всеки ще направи лула , като гледам на какво е подпрял лулата мисля , че той я е разпробивал заготоката .
Сега това е някакъв Блоуфиш реверс калабаш или както го е изкопирал човека от някоя друга лула , направено е грамотно и хубаво . Има още една друга лула снимана в профила му във Ибей и тя е Хорн в червено , като моделите на покойния Бо Норд , обаче не е като неговите точно . Сега като старт е добре , аз ще го подкрепя човека , и ще кажа че е супер лулата .
Лесно е да реставрираш една стара лула , обаче да направиш нова , хм ... еми пробвайте и ще видим .
Просто не е като на клиповете във Ютюб , ама изобщо . Намигване
От мене човека има 8 по 10 то балната система , за изпълнение .
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #11 -: Май 19, 2015, 08:42:44 »

http://www.demirevpipes.com/
« Последна редакция: Май 19, 2015, 01:37:07 от тедо » Активен

ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #12 -: Май 19, 2015, 06:17:46 »

 :)Руско,разбирам те,друже,хвала на човека.Не искам да го обидя,даже напротив.Нека все пак популяризира лулите си -и сред нас.Все пак не сме някои анонимници,нали?А относно работата-държа си на своето.След десетина изработени лули с класически форми,и няколко фрийхенда,твърдо съм на мнението,че класическата лула е по-трудна за изработка.И всеки уважаващ себе си лулоправач/умишлено не използвам думата майстор/ трябва да си мине през етапите на развитие.По фрийтата се работи -ехе,с размах.Каквото стане,все е интересно.И по-лесно.Поне не ме боляха толкова ръцете  Ухилен.
Но най-важното-всеки избира сам какво и как да работи.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #13 -: Май 23, 2015, 01:40:34 »

Е, другитему неща в сайта определено са по-добри.
Има леко странен поглед върху нещата, което не е лошо само по себе си.
Но тая - първата, е някакво творческо колебание.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #14 -: Май 23, 2015, 03:57:48 »

Съгласен съм, че между другите му лули има не лоши попадения без да са нещо уникално. За мен не беше толкова любопитна лулата, която лично не ми допада, а както казах направи ми впечатление името.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!