PipeZone PipeZone
Април 23, 2024, 05:11:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Грозна, но в същото време много функционална  (Прочетена 8875 пъти)
Slava
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« -: Юли 10, 2015, 08:08:12 »

Здравейте лулисти,
Реших да споделя с вас, според мен едно изключително хрумване за направа на лула. Ще ви се види грозничка, но не е недодялана. Мисля, даже, че много усилия, хъс и желание са впрегнати при нейното създаване. Майсторът и ползвателят на тази "странна" лула боледува от ревматоиден артрит, вече в доста напреднала фаза. И ето какво е измислил, за да може по-лесно да я държи в ръцете си, подути целите. Лулата е от круша и по-точно корен на круша. Не съм сложила мундщука, защото не можах да намеря къде го е сложил, пък бързах да направя снимки. Вдлъбнатинките всъщност са местата, където си поставя пръстите за удобство. И още едно съществено нещо - нарекох го майстор, но той никога не е правил лули, тази му е втората, първата беше по-малка, но тази е по-удобна с размерите си за ръката му. И въпреки това аз силно се впечатлих от идеята и направата и.















« Последна редакция: Юли 11, 2015, 08:50:05 от Slava » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Юли 10, 2015, 08:47:08 »

 Нерешителен Нещо не се получава със снимките....или при мен е проблема.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Slava
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #2 -: Юли 10, 2015, 09:09:13 »

Явно не съм качила както трябва снимките и имам нужда от помощ.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Юли 10, 2015, 09:35:13 »

Е,появиха се снимчиците.Луличката е интересна,ергономична.Няма вид на грозна...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Slava
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #4 -: Юли 11, 2015, 08:40:18 »

Ергономична...Да, може и така да се нарече. Всеки пръст от ръката си има място издълбано по размери върху лулата. Отгоре само има един пръстен от орех, може би заради различният цвят дърво и шарка, все пак няма достъп съвсем с горенето и не изпуска танин, т.е. да вгорчава удоволствието.Е, негова си хрумка. Реших да ви я покажа, защото лулите, които съм виждала и тези, които съм избрала да имам са все изваяни в някаква форма да е добре визуално, да са красиви, сами по себе си, а тази - просто за удобство.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #5 -: Юли 15, 2015, 02:25:56 »

 Не може да става и дума за грозно - много си е приятна на вид лулицата даже.
 Само дето телефона няма "макро" режим за снимане, та се е поразмазало... Ама нищо - пак получихме представа.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #6 -: Юли 15, 2015, 03:06:06 »

 мда-да
 добре ,че е подсказана историята на тази лула
 иначе естет познавачите щяха друго мнение по въпроса да имат
Активен

Slava
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #7 -: Юли 15, 2015, 03:46:38 »

Възбуди интереса ми : )Какво биха казали естетите? Пък и не само те. Да се отделим от историята и да погледнем оценяващо - материал, модел, изработване, полиране... И да приемем все пак факта, че е абсолютно самоделие от човек, който не се е занимавал с това, но има мерак и е положил усилия, а не...джаста праста  Усмивчица
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2015, 12:35:49 »

Естетите нямат думата тук. Формата е следствие на функцията, в случая явно всичко е точно. Струва ми се че се е заиграл с вложка от друга дървесина отгоре на главата... Абе поиграл си е човекът, евала!
Активен

Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #9 -: Октомври 21, 2015, 08:26:31 »

 Не съм взимал предвид историята. Аз умея да се абстрахирам от такива фактори - лулата си е приятна на вид, пропорционално оформена, с органично следващи извивки и преходи.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!