PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 08:03:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Mac Baren virginia flake  (Прочетена 17557 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #15 -: Март 24, 2016, 01:08:53 »

Бе къде ги усещате тея цигарени вкусове бре?!? Я разкарайте тея италиански (и датски  Ухилен) недоклатени тенджери, дето им викате лули и си завирате целите палци в огнищата, и натъпчете в читав билярд, или зулу, или квото и да е с дълбоко и тясно огнище... Мене младата вирджиния ми е цитрусово-сладка, червената по-завоалирано така, малко и сушени плодове докарва... Ама пак сладни. Ферментиралата е още по-различна бира, ама пак нема цигари, нема гявол. Дори и най-луксозната цигара си е гадна, сравнено с тютюн за лула. Нищо общо не намирам, освен далечни асоциации, а не е да не съм пушил цигари. Вирджинията докарва на цигара като я пушиш бързо, или в неподходяща лула.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #16 -: Март 24, 2016, 03:16:09 »

Не мога да не се съглася, че бързото пушене в неподходяща лула ще скапят яко вкуса на тютюна, но има още един важен аспект, а именно - влажноста. За мен специално вирджинията си иска малко повече влага в сравнение с другите тютюни, а както Калин сам е написал, тютюна си е бил доста сух. Ако в добавка го е набутал в царевичак и ето ти вече натрупване на фактори все с негативен ефект.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #17 -: Март 24, 2016, 07:15:52 »

Когато казвам,че има вкус на цигара,имам предвид прекрасния аромат на вносна цигара през 70 и 80 г.Незнам Пин от кога пушиш,но на мен този аромат ми се е запечатал в главата поради простата причина,че рядко ми се случваше да дърпам хубава цигара по това време.
А за връзката между форма на лула и аромат ги разправяй на някой друг.Пълна глупост.
За статистиката:пуша с крив Neerup
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #18 -: Март 24, 2016, 08:53:09 »

Цитат
...А за връзката между форма на лула и аромат ги разправяй на някой друг.Пълна глупост...
Формата на лулата няма нищо общо. Виж, формата на огнището - ей там е поантата, както вика бай ти Балкан. Споменах билярд, просто щото е най-разпознаван, а пък огнищата им, по принцип, са баш за вирджиния. Дълбоко и тясно огнище. Това е. Тъпчете вирджинийте в широки огнища, в лули дето са пушени със всякакви други тютюни и чакате резултат - е нема как да стане. Щом аромата ти избива на цигара, начи не правиш нещо като хората. Па била тя вносна, ръчно свита, или "лимитед едишън" - просто цигарата си е цигара, не може да докара такъв аромат. Ти и митичният Дънхил Фрейк да свиеш на цигара, пак нищо няма да усетиш от аромата му.

P.S. Чукнете ли четиресе и се почва - "едно време това, едно време онова". Та разговарят двама приятели, Калине, точно на твоя възраст:
Бе тия презервативи, вика единия, не са като едно време.
Що бе, късат ли ли се?
Не бе, огъват се!

Та и ваща работа такава... Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #19 -: Март 24, 2016, 11:06:11 »

На времето на хубавите цигари пишеше"файн вирджиния бленд".Все ми е на акъл,че като пушиш вирджиния,дали ще е на лула или на цигара,все е същия аромат.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #20 -: Март 24, 2016, 11:18:22 »

Има и някои други "леки" подробности, освен формата на огнището. Освен това, голямата разлика идва не само от формата на огнището, а от съотношението на тази форма, ъгъла на димния канал, под койт последния влиза в огнището. От там идва и голямата разлика с ароматите и пр.
Относно горенето, обаче, има значителен проблем. Ако огнището е прекалено малко, а тютюнът е едро нарязан -  примерно английска флейка на 2+ мм - просто няма да гори като хората, а устата ти ще се напълни с лиги.

Искам да кажа, че работата е в съотношението между нарязването на тютюна и диаметъра/формата на огнището. В допълнение, независимо от диаметъра, огромно значение има дъното на огнището и отново опираме до това под какъв ъгъл влиза димния канал в това огнище и колко е неговия диаметър.
Не може да се разсъждава толкова едностранно - малък диаметър и дълбоко огнище е перфектно за флейки с вирджиния. Хубаво ама каква вирджиния, колко е дебела, колко е суха ...... и т.н.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #21 -: Март 24, 2016, 11:44:43 »

Цитат
...Ако огнището е прекалено малко, а тютюнът е едро нарязан...
Ми просто си разтрошаваш флейка по на ситно бе, Георги! Толкова е просто.
Цитат
...ъгъла на димния канал, под който последния влиза в огнището...огромно значение има дъното на огнището...
Ъхъ, забелязал съм също така, че зелени лули не пушат хубаво вирджиния от Зимбабве, а само от Ботсвана...
Човек, що ги усложняваш нещата? Освен огнището, има и други неща, верно е. Ама точно па ъгъла на димния канал?!? Виж, диаметърът му е съвсем друга бира - предпочитам по-тесни от любимите ти 4,2 мм. А и темата е за Мак Баренската вирджиния - сиреч, златна вирджиния, по-тънък флейк и т.н. Говориме за нещо конкретно.
Колкото до тяснотото и дълбоко огнище  - това го казват сума ти пушачи, не съм го измислил аз. Това е най-важното, останалото са подробности. Споделям напълно това твърдение още повече, че имам къде 30 билярда, в които се пуши само вирджиния. Корелация между горните ти твърдения и качество на дима не откривам.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #22 -: Март 24, 2016, 09:42:12 »

За мен това е от "еталонните тутуньи", както понякога казвам.Простичък, ясен вкус и аромат - отправна точка за сравнение.
Това е нещото, което може да те свали на земята, когато си омешал облаците. Не се чудиш и глумиш - какво е, накакво прилича, какво са забъркали вътре.... Пушиш и не се терзаеш вътрешно, хеле пък външно - дали ще откриеш тайната съставка, дали няма да пропуснеш някой деликатен нюанс?
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!