PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 12:47:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за почистване  (Прочетена 11020 пъти)
ghivanov
Newbie
*
Публикации: 4


Ел. поща
« -: Септември 13, 2016, 11:52:39 »

Здравейте, колеги!
От скоро съм собственик на един бенд, производство на Гец.
Изключително съм доволен от лулицата. След първото пушене последва и моментът с почистването, но срещнах проблем. Перцето не може да премине през мундщука  Шокиран ?! Проблем ли е това, защото след N-тото пушене без добро почистване на мундщука предполагам ще доведе до натрупване на мръсотия. Дайте съвет, моля.
Активен
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #1 -: Септември 14, 2016, 12:59:13 »

Завърти и натисни  Усмивчица
Активен
ghivanov
Newbie
*
Публикации: 4


Ел. поща
« Отговор #2 -: Септември 14, 2016, 05:28:14 »

Направих го, но перцето се огъва
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Септември 14, 2016, 07:30:22 »

Пробвай да го вкараш от към мунщука(захапката).Ако не става,опитай с тел да прекараш по-дебел конец.След това, мисля,че е ясно какво да правиш.
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #4 -: Септември 14, 2016, 01:54:00 »

А бе връщай я на Гец лулата - като е дефектна да си я оправя.  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
V.V.I.
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 87


« Отговор #5 -: Септември 14, 2016, 09:15:46 »

Има едни чисто бели перца, не помня каква марка. Синьо-белите на Vauen са с двойна тел, а чисто белите, за които говоря са с единична и съответно са по тънки, но и по-лесно се кривят. Може с тях да пробваш.
Активен
ghivanov
Newbie
*
Публикации: 4


Ел. поща
« Отговор #6 -: Септември 15, 2016, 03:41:10 »

С тях съм
Активен
monteg
Newbie
*
Публикации: 10



« Отговор #7 -: Септември 15, 2016, 12:33:10 »

Просто понякога канала отвътре в чашката е под ъгъл и върха на перцето не може да уцели дупката на канала. Това е нормално при определени видове лули. Аз свалям мундщука и гледайки в стеблото на чашката внимателно вкарвам перцето. Понякога си трябват няколко опита докато го нацеля. Почиствам си чашката и мундщука отделно. После ги сглабям и всичко е ок. Просто при някои лули с по-извита форма трудно минава перцето през мундщука в чашката. Усмивчица
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #8 -: Септември 15, 2016, 05:16:15 »

..... но срещнах проблем. Перцето не може да премине през мундщука   Шокиран ?!

Колеги, четете първо какво пита човека, пък тогава давайте "полезни съвети".

Проблем ли е това, защото след N-тото пушене без добро почистване на мундщука предполагам ще доведе до натрупване на мръсотия. Дайте съвет, моля.

По темата: Разбира се, че е проблем. На много фул бендове перцето не стига до огнището, но през мундщука е задължително да преминава. Как иначе да се почисти мундщука? Да го продухваме на пара?
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
ghivanov
Newbie
*
Публикации: 4


Ел. поща
« Отговор #9 -: Септември 15, 2016, 07:59:12 »

Да, аз разглобявам лулата и почиствам поотделно, но перцето както и да се опитвам не преминава
Активен
monteg
Newbie
*
Публикации: 10



« Отговор #10 -: Септември 15, 2016, 08:42:41 »

При такива лули вкарвам перцето през по-широката част, при свален мундщук. Докъдето стигне. После от другата страна, ако е възможно, докъдето стигне. После продухвам и обирам със салфетка, ако има останала влага. За мен е достатъчно.
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #11 -: Септември 15, 2016, 09:29:37 »

   Опитай да завъртиш перцето(шомпола), когато достигне "гърбицата"на мундщука, за да премине през кривината до самия край.
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #12 -: Септември 27, 2016, 09:16:31 »

Ами ,  купи си по тънки перца . Ти искаш сега ,със тея дебелите белите да бъркаш в мущучето
Там не е за бъркане . Намигване
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!