PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 06:41:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Откъде...Мюнхен  (Прочетена 12666 пъти)
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« -: Октомври 25, 2018, 10:32:46 »

 Отдавна мислех да го отбележа, най-накрая го правя.

Аз лично не съм бил там - приятели ми донесоха стоката.
Говорим за най-стария магазин за тютюни и лули в Мюнхен - "Pfeifen-Huber". Семеен бизнес от далечната 1863-та година. Такъв е и досега. В магазина ще ви посрещне член на фамилията Хюбер. И ще ви посрещне със знания и разбиране. След първите три думи, вече ви носят точния материал.
След едно изречение по телефон, предадено бегло от моя позната, след седмица тук пристигна точно това, което си представях!
Ще си спестя дългите обяснения и преминавам кън същината. А тя е, впечатляваща колкция от собственни блендове. в спретнати, тематични опаковки. С цветова кодировка; жълт бандерол - вирджиния, оранжев - английски смеси... латакии, ароматн, датски стил...
Като цяло - отлично балансирани, с хармоничен вкус и аромат. Перфектната влажност, добре поддържана от идеалната опаковка - плътно затварящ се метален контейнер, в който тютюнът може да лежи година, без да има нужда да добавяте влажност! А тя е такава, че може да го запалите веднага след отпечатване и можете да го изпушите до дъно, без да усетите.

https://www.pfeifen-huber.de
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #1 -: Октомври 26, 2018, 05:23:11 »

Влизал съм в този магазин преди много години при единственото ми минаване през Мюнхен. Годината беше 2005 и впечатлението и усещането наистина бяха уникални. Пожелавам на всеки да може да влиза и пазарува поне от време на време на такива места.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Октомври 26, 2018, 07:40:18 »

Ха сега ,де...И да ме питате в кой магазин бях,не мога да кажа.Гледам-снимал съм единствено витрината,а вътре имах време само да обясня,че търся местни,техни блендове,по възможност с латакия.Магазинът е на главната,на триста-четиристотин метра от катедралата,точно до фен магазина на "Байерн".Те това взех,и с ръка на сърцето признавам,че е най-добрата немска латакия,която съм пушил до днес.
« Последна редакция: Октомври 26, 2018, 07:43:12 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Октомври 26, 2018, 07:44:17 »

Малий,фабриката май е на Вехтия...Пеца,нещо по въпроса? Ухилен
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #4 -: Октомври 26, 2018, 09:16:52 »

Ква фабрика ве, бат' Спасе??? Ъ?
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #5 -: Октомври 26, 2018, 09:18:30 »

Апропо - всички кутии, които се виждат на горните рафтове на моята снимка, са на "пфайфен хубер"!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #6 -: Октомври 26, 2018, 09:24:32 »

хаха!
Пуснали са и "ню йиър едишан"...

https://www.pfeifen-huber.de/pfeifen-huber-pfeifentabak/pfeifentabak-premium-2019-limited-edition.html
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #7 -: Октомври 26, 2018, 10:11:39 »

Магазинът се намира в самият идеален център на Мюнхен.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Октомври 27, 2018, 05:21:34 »

Ква фабрика ве, бат' Спасе??? Ъ?


VEIHT не е ли Вехт на немски  Намигване ?Така пише на кутията с тютююна,дето е на снимката. Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Да нямаш нещо...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!