PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 02:52:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Клубна лула 2018  (Прочетена 10976 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« -: Ноември 07, 2018, 11:47:04 »

Здравейте група,

Тъй като идва краят на годината, мисля, че е време за годишната лула на клуба. От петимата само Десо Гечев не е правил клубна лула, но доколкото разбрах от него, явно и тази година няма да може да се включи. Вчера говорихме с него по този въпрос и той каза, че в момента не му е възможно да се ангажира с това по различни причини.  

В този случай, мисля че е мой ред, и ако желаете, съм готов да предложа няколко дизайна за одобрение, за да може да се избере най-подходящата лула за Pipezone 2018.
Моля, пишете тук или във Facebook, ако предпочитате друг да прави годишната лула, или аз да направя предложение, тъй като ми се иска да са готови до края на годината.

Жоро
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Ноември 08, 2018, 07:58:02 »

Жоро ме изпревари по темата.Нека тази година не се впускаме в излишни полемики,а да се ограничим да моделите,предложени от майстора.Ясно е,че всеки има свои си предпочитания,но идеята на начинанието е друга,нали? В крайна сметка всеки сам прави своя избор -да притежава клубна лула,или не. Жоро-давай модели.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2018, 07:19:35 »

Проект за лула на годината 2018
(Пускам го като нова тема, защото иначе ще стане много претрупано с коментарите. )
Първо, отказах се от билярда, защото с филтър просто няма да стане хубава лула. Предлагам следните три форми - дизайните са на снимките с кратко описание.
Моля, имайте предвид, че схемите са по-големи отколкото ще бъдат реалните размери, защото това са шаблони, подготвени за рязане.
И при трите с опция за филтър, шийките ще бъдат с по-голям диаметър, за да побере филтъра и да не станат стените прекалено тънки.
Предвидил съм огнища 18, 19, 21 и трите ще бъдат леко конични. Формата на огнищата е тествана многократно.
И трите модела са полирани като може да има разлика във фладера при 1 и 3, т.е. да не са с вертикална шарка, а с напречна, а 2 изглежда добре, само ако е дървото е разрязано напречно на фладера, т.е. ще има права шарка отпред и отзад или от двете страни на главата.
Дървото ще е от Италия и то от сравнително доста реномиран източник, с когото поддържам постоянен контакт вече почти две години. Така или иначе ще бъде селектирано.
Мундщуците съм предвидил да бъдат направени от ебонит, втулките от Делрин - при филтърните задължително, но без филтър може да направя класически втулки при модели 1и2, за да стане по елегантна формата.
НЕ предвиждам използването на готови мундщуци. Не използвам такива.
Ако някой непременно иска мундщук от акрил да го заяви предварително, моля.
Запазвам си правото да изменя леко формите със страничен или надлъжен кант, но без да променям общия дизайн. И трите форми не са предвидени за работа на струг, т.е. ще бъдат направени изцяло на ръка. Възможни са леки изменения в размерите, посочени като приблизителни на снимките.
Цвят: тъмно кафяв с червен оттенък. Това  предвиждам и за трите, като и трите са с пръстени от тагуа, която е бяла.
Моля, посочете кой коя форма би искал, за да отсеем, преброим и до към края на следващата седмица - 15-16.10 да се знае за колко броя става въпрос, съответно каква ще е цената.
Предложението ми за цени е както следва:
10-15 броя - 210 на лула.
над 16 броя - 180 на лула.
За всякакви въпроси или ако съм пропуснал нещо оставам на разположение.

Приятна вечер на всички!
Жоро
ПП. Съжалявам, но не мога да се справя със снимките в този форум. Ето линкове към дропбокс, където са снимките. Ако някой може да ги оправи, моля!
https://www.dropbox.com/s/2pd8jpy7xjwrqsy/s_20181108_161445.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/y8febgzllsseg0w/s_20181108_161245.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/tv6gws8awea772r/s_20181108_161245_001.jpg?dl=0
Активен
Kolyo Demirev
Newbie
*
Публикации: 21


« Отговор #3 -: Ноември 09, 2018, 08:03:04 »

Привет колеги, относно клубна лула 2018! Аз съм твърдо за проект номер 1. За мен това е една много сполучлива форма на Жоро! Жоро моля да ме пишеш в списъка и искам да помоля да е с филтър!
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2018, 08:48:26 »

Жоро ,здравей
Аз съм за номер 1 , бих искал с по тясно огнище ако може , предпочитам 18-19 мм.
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #5 -: Ноември 09, 2018, 09:12:36 »

Привет и от мен. Аз също се вкючвам за първата, която най-много ми харесва, като молбата ми е да е с филтър и акрил.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2018, 10:24:59 »

Те ви ги снимките. Ако искате да ги разгледате в реален размер, ще трябва да си ги свалите на компютъра. За ползващите Mozilla Firefox: десен бутон - цък, View Image - цък.



Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2018, 02:37:43 »

Привет и от мен. Аз също се вкючвам за първата, която най-много ми харесва, като молбата ми е да е с филтър и акрил.
Отбелязан си! 10х
Активен
Old Shatterhand
Newbie
*
Публикации: 7


"А"лигофрен


« Отговор #8 -: Ноември 09, 2018, 05:03:07 »

Аз също съм за първата,без филтър и акрилен мундщук
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2018, 07:34:43 »

Аз също съм за първата,без филтър и акрилен мундщук
Ок. Не е лошо да се свържеш с мен, за на знам кой си и да ми кажеш дали си гласувал във фейсбук , за на не стане грешка. Благодаря !
Активен
TomHor
Newbie
*
Публикации: 16


Ел. поща
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2018, 08:25:23 »

Привет,
да взема и аз да се включа:  Гласувам за номер 2. Но ще участвам, която и да бъде избрана.
Нямам фейс, данни на личен ти пращам Жоре.
Активен
Slava
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2018, 06:31:45 »

Здравейте с малко закъснение Усмивчица Аз също се включвам с предложение 1.
« Последна редакция: Ноември 12, 2018, 06:33:53 от Slava » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #12 -: Ноември 12, 2018, 06:35:46 »

Слава, нека да не объркваме Георги - гласувала сте вече във Фейсбук страницата на клуба.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2018, 11:01:08 »

Здравейте с малко закъснение Усмивчица Аз също се включвам с предложение 1.

Отбелязана си във Фейса.
ОК
Активен
doctorgaro
Newbie
*
Публикации: 29


« Отговор #14 -: Ноември 14, 2018, 02:07:48 »

Надявам се и аз съм отбелязан в Сурат тефтера.Гласувах там.Да не ме изпуснете де....
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!