PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 01:21:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Официален "Български клуб на лулите"  (Прочетена 11536 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Април 12, 2019, 10:22:59 »

Здравейте,

За повечето от вас не е тайна, но все пак - от 05.04.2019 имаме официално регистриран клуб, именуван: "Български клуб на лулите". Избран е Управителен съвет с членове:

Петър Нейков - председател
Георги Бояджиев
Георги Тодоров-Гец

По-долу споделям обявяването на клуба във фейсбук-групата "Български клуб на лулите/Bulgarian pipe club":

"Многоуважаеми госпожици и господа Вирджинисти, заклети Латакийци и скромни Ароматизатори,

Имам удоволствието да ви известя за вече официално съществуващ БЪЛГАРСКИ КЛУБ НА ЛУЛИТЕ / BULGARIAN PIPE CLUB

Иначе казано - честито!

Предстои Първо общо събрание, както го изисква закона за сдруженията. Датата ще бъде обявена допълнително, както и въпросите които ще се обсъждат.

Уставът на Сдружението ще бъде качен тук - в групата, която и става Официална група на клуба.

Всички желаещи да се включт като Реални членове на клуба - моля, нека заповядат!

Ами, да ни върви по пушек и огин!!"

https://www.facebook.com/groups/bg.pipeclub/

Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Тропчо
Newbie
*
Публикации: 22


Ел. поща
« Отговор #1 -: Юни 18, 2019, 09:49:27 »

За всички, които нямат Фейсбук:

ЮНИ 29
СБ
Първо общо събрание на Български клуб на лулите
19 ч. · Клуб Шапките

За момента не виждам дневен ред, който го знае да сподели.
Активен
Тропчо
Newbie
*
Публикации: 22


Ел. поща
« Отговор #2 -: Юни 18, 2019, 10:11:51 »

Пишейки горния си пост, видях че вече се публикува и Устав на БКЛ.
Дали не е редно някой по- вещ в занаята да направи един Раздел, посветен на това чудесно начинание? Поогледах се, но не видях такъв, а аз съм новобранец и не ми приляга да правя раздели в този форум. Не всички имат ФБ, което не ги прави по- малко съпричастни.
Ако вече има такъв раздел, моля да бъде извинено недоглеждането ми и да ме ориентирате към него.
Предварително благодаря!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Юни 24, 2019, 06:01:59 »

Мдааа,ще направя директно нов раздел за клуба,където да се качват всички материали по организационния живот на БКЛ.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Yulo
Newbie
*
Публикации: 18


« Отговор #4 -: Август 04, 2019, 09:31:54 »

Честито. Пожелавам успех на новия клуб и да организира готини начинания и събития.
Аз си оставам в лоното на необвързаните лулопушачи без устави и правила:)))
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #5 -: Август 06, 2019, 05:53:25 »

Правилно е да бъде :
,,Български клуб на пушачите на лула,,

,
защото :
- лулите са неодушевен предмет (как да си направят клуб ? )
- нещата ,от английски в случая -е добре да се преведат на български смислово (и смислено)
иначе става дума нещо като за тръбарски или тръбачески клуб

,,
като :
-под пушачи на лула ,да се имат впредвид и пушачките на лула

,,,
но ,пък
във Фейсбук -това средище на глупотевината и неграмотието =всичко е възможно

 Усмивчица
 



Активен

V.V.I.
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 87


« Отговор #6 -: Август 06, 2019, 08:42:30 »

Името си е супер. От една страна звучи по-добре, а и от друга е метафора - един член на клуба е една лула. Затова има и сбирки на лулите - по-поетично е, макар било то и не напълно акуратно. Не е необходимо чак такава праволинейност според мен.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #7 -: Август 07, 2019, 12:38:44 »

Смислово преведено от английски език, "Pipe Club" означава именно това: "Клуб на лулата/лулите". Ако искаме да бъде "Клуб на пушачите на лула", то на английски е: "Pipe smokers club". Не виждам проблем в името, освен повод за чесане на езици...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #8 -: Август 12, 2019, 05:53:49 »

  "един член на клуба е една лула"
или перефразирано една лула е един член. Тогава аз колко члена бих би?
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Август 12, 2019, 11:44:16 »

С колкото може да пушите едновременно, Пирин... Чичове (по Панев), ся сериозно - Фейсбук страницата е от 2015 година, баш сега ли ви направи впечатление името?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #10 -: Август 20, 2019, 01:27:32 »

дуплики ,
ся
няма повод за чесане на езици ,ами за чесане на мозъчни клетки
защото
когато нещата станат официални и свързани с подписи и печати ,и с парични вноски ; то те трябва да са праволинейни и  с мислени

 иначе
на мене ми се тая ,тъй като не обичам да членувам в партийни и/или н.п. структури

толкоз

 Млъкнал
Активен

gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Август 22, 2019, 01:00:39 »

дуплики ,
ся
няма повод за чесане на езици ,ами за чесане на мозъчни клетки
защото
когато нещата станат официални и свързани с подписи и печати ,и с парични вноски ; то те трябва да са праволинейни и  с мислени

 иначе
на мене ми се тая ,тъй като не обичам да членувам в партийни и/или н.п. структури

толкоз



 Млъкнал
Ако си почешете мозъчните клетки, вероятно ще излязат и по-разумни думи на езика.
Никой не Ви кара да членувате, където и да е.
Страхът от подписите и печатите и повсеместен в тази територия и населението й. Запазете спокойствие!
В едно наименование обикновено има скрит смисъл и е въпрос на тълкуване. Особено забавно би било да се именува дадена организация с кратко описание в 10 реда на това какво се случва в нея....и така отново се връщаме към чесането на разни клетки.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #12 -: Август 23, 2019, 01:37:07 »

Нещо не мога да му разбера на Тедо драмата - хем не му пука за клуба, хем го дразни името... Тедо, нито се появяваш на сбирките, нито ти допада клубната идея - хайде остави нас, децата, да си играем на "клуб" и не ни разваляй рахата с твоя перфектен английски, става ли? Явно не сме ти на нивото, пожали ни малко...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #13 -: Август 25, 2019, 11:38:13 »

Значи, колеги....

Не мога да ви разбера /респективно ТЕДО/ - шест годин, говорим спорадично за истински клуб...
Само си говорим. И когато двама-трима се нагърбихме да го пренесем на тази почва /а в действителност май сме последните в това ъгълче на света, които бяха без такъв клуб/ - първи направиха крачка напред "разбиращите критици".

А за чесането на езици - досега си чесахме езиците с "клуб". Отсега нататък това понятие надрасна нивото на чесане. Сега е истинско.

За "партийните структури" и грамотността"; вземете ипрочетете изискванията за регистраци
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #14 -: Септември 13, 2019, 06:16:05 »

........................................ - хайде остави нас, децата, да си играем на "клуб" и не ни разваляй рахата? ........................................., пожали ни малко...

няма що ,
,,Пушенето вреди на Вас ,,

тая работа не е за дечицата

 Намигване Ухилен
Активен

Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!