PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 10:12:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: (някаква) Лула 2019?  (Прочетена 6329 пъти)
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« -: Август 08, 2019, 12:45:27 »

Здравейте колеги,

Пиша този пост с намерението да ви обърна внимание на простичкия факт, че форумът/сайтът е доста занемарен с "изнасянето" на комуникацията между нас във Facebook. В което няма нищо лошо, разбира се, стига да се отнася за ежедневните клюкарски лаф-моабети.
За съжаление, поне според мен, новинопотокът във Facebook е структуриран по начин, изключително неподходящ за структурирана информация, разделена по теми - нещо, с което старомодните форуми се справят по достатъчно добър начин.

Защо ви пиша това ли? Ами опитах се да намеря информация относно бъдещата (някаква) лула 2019 и за десетина минути не успях да намеря нещо смислено - то са едни въпроси тя сега клубна ли ще бъде, или форумна, ама форма 1, 2 или 3 ли, ама тая форма клубна ли ще бъде, или форумна, и всичкото това омесено в едно с традиционните снимки от морето, планината, интересни факти от корпоративните поглъщания и т.н.

Е - не успях да намеря къде бих могъл да се запиша, евентуално, за някаква лула.

Както се казва в онзи виц: Колеги - дайте да се организираме!
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #1 -: Август 08, 2019, 12:54:26 »

Отделно, че търсенето във Facebook е някакъв кошмар и си е късмет да успееш да намериш информацията, която ти трябва.

Не е ли по-добре важните неща да бъдат публикувани тук - това документи, анкети (е добре де - те може и да се публикуват И във Facebook, но задължително трябва да бъдат pin-нати най-отгоре в групата във Facebook и някой трябва да се ангажира с броенето на гласовете и в двете платформи и прочие), но все пак тук би следвало да бъде мястото да официална комуникация. Facebook си се една лаладжийница, дето всичко се смесва до неузнаваемост.

Сега, признавам си - нямах времето да следя дали този форум, Facebook групата и БКЛ са 2-3 различни неща, ама все пак сме толкова малко, че не виждам причина да се разделяме...
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #2 -: Август 08, 2019, 01:37:11 »

Глас в пустиня...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 08, 2019, 02:02:31 »

Независимо дали ни харесва или не, форумът умря. Лека му пръст. Това нещо и аз го приказвам от бая време, но никой не си прави труда поне да дублира важните публикации, ако не друго. Иначе двете теми (а защо са две?) за "лула на годината 2019" са закачени като "съобщения". Колкото до драмите за "клубна" Vs. "лула на годината" - няколко души се опитахме да обясним какъв, аджеба, е проблема с името "клубна". Който разбрал, разбрал. А хората които нямат профили във Фейсбук - съжалявам, ама явно не сте толкова важни...  Тъжен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Август 08, 2019, 03:41:39 »

Панев, като цял си прав, няма спор и отлично разбирам защо си се адосал. Работата е техническа, както знаеш и е свързана с време, което да бъде отделено за целта.
На мен лично АДСКИ МИ ПИСНА да се обяснявам като виновник.
Проблемът е че информацията, независимо къде, НЕ СЕ ПРЕДОСТАВЯ правилно и в пълен структуриран вид, предвид аудиторията. Не може да се пусне един фитил и да се чака там какво ще стане. Трябва да се каже ясно кой, къде, колко, какво и въпросът приключва.
Тъй като, пак казвам,  на мен лично ми писна, престанах да пиша и де се опитвам да съм от полза „за общото благо“, защото непоисканата помощ не трябва да се предоставя. Ако не знам нещо как се прави, проучвам, питам и така. Толкова.

Активен
Utremer
Newbie
*
Публикации: 7


Ел. поща
« Отговор #5 -: Август 08, 2019, 03:43:35 »

Резюмирано от Фейсбука Намигване

Първо, малко предисловие: нормално е комуникацията да се насочва към място, където всяко съобщение може да се напише бързо и лесно и също толкова лесно да се прочете и коментира. Това, че "важните" постинги се разводняват с лафове и шеги не е проблем. така или иначе, фейсбук дава възможност  да се "закача" всяка важна публикация. Така че няма драма.
Сега, за лула 2019:
1. Според ротационния принцип сега е ред на Десо да предложи модел.  По всичко личи, че от трите предложения ще се прави чърчуордъна, защото има много повече гласове.

2. Това е последната форумна лула. От 2020 година ще има само клубни - всеки майстор ще предлага модел, членовете на клуба ще избират и пак с гласуване ще се избира "победителя". Клубната лула ще е баш такава: само за клубарите-членове. Форумна лула поне засега не се предвижда.

3. Деспо трябва да обяви края на гласуването за избора на модел и да започне записването. Тъй като гледам, ще има доста повече от 30 лули. Дали ще са с пореден номер, пак той решава.
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #6 -: Август 08, 2019, 03:58:13 »

Резюмирано от Фейсбука Намигване
Това, че "важните" постинги се разводняват с лафове и шеги не е проблем. така или иначе, фейсбук дава възможност  да се "закача" всяка важна публикация. Така че няма драма.

Еми на мен това ми е драмата - не се закачат  Ухилен Иначе нека си се разводняват - не ми пречи...
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #7 -: Август 08, 2019, 05:13:48 »

 Ако имах възможност, щях да пусна платформа за вписване  на хората, желаещи лулата, но това могат да правят само администраторите. Говорих с Гец и Вехтия, които обещаха, че ще я постнат скоро.
Относно форума, жалко  е наистина, че е занемарен, но според мен това не означава, че общността ни е разделена на БКЛ и "Пайпзон", а както колегите по- горе споменаха, Фейсбук предлага по-атрактивна и лесна комуникация, която обаче е и страшно разбъркана и несистематизирана.
Активен

ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Август 09, 2019, 10:02:20 »

Колеги,явно оставяте работата тук само на мен,и търсите по-лесните варианти,предлагани от Фейсбук.От година насам,се колебая относно необходимостта от форума,тъй,като свободното ми време е кът.Ако и вие мислите така-пускам Бебето през октомври,и приключваме.Жалкото е,че има членове,които не използват Фейсбук.Противопоставяне между форума и БКЛ няма,тъй,като те са неразривно свързани.
« Последна редакция: Август 09, 2019, 10:09:48 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Август 09, 2019, 11:06:33 »

Пак се отплесвате в странични теми - противопоставяне на форума и фейсбук страницата... Даниел иска да ви каже нещо съвсем друго, прочетете ако трябва темата му отново. А именно: все още няма отделна тема за "Лула на 2019" тук... За да е прегледно за всички които проявяват интерес към нея. По този начин, с липсата на тая тема в този форум, вие не само изключвате от дискусията членовете които нямат Фейсбук профили, ами и правите намирането на информация за тая прословута лула много по-трудно. Колко по-ясно да ви бъде казано това нещо? Съжалявам за острият език, ама два дни в групата се приказват глупости и селски драми, а все още майстора не се е сетил да си направи темата тук. Сиреч, противопоставянето което така яростно отричате, сами си го правите.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #10 -: Август 09, 2019, 11:35:26 »

Добре,де,защо не пуснете тема?Хайде,аз нося основната вина,но поне това всеки може да направи.Борисе,говорите така,сякаш форумът е моя собственост(нещо,като стената във Фейса),а членовете му са гости,и трябва да ги калесвам.
« Последна редакция: Август 09, 2019, 11:38:01 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #11 -: Август 09, 2019, 11:50:42 »

Е аз каква точно връзка имам с въпросната лула, та да пускам тема? Мисля, че го казах достатъчно ясно - това си е отговорност на майстора.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #12 -: Август 09, 2019, 05:16:42 »

Момци,уточнихме се.Нека не търсим под вола теле.Пускам тема,в която Десо да представи трите проекта.Молбата ми е това да стане,при възможност по-бързо.Колегите,не членуващи във фейсгрупата,да дадат своя вот тук,и ще сумираме резултата.Заключвам тази тема.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!