PipeZone PipeZone
Април 16, 2024, 01:03:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Virginia- вирджиния  (Прочетена 13583 пъти)
Dark
Administrator
Full Member
*****
Публикации: 122



Ел. поща
« -: Май 04, 2009, 01:59:17 »

Вирджиния е комплексен деликатен тютюн. Когато се пуши неправилно, има вкуса на горещ въздух, но при отработване на техниката демонстрира изящно богатство от вкусове , най- вече сладки и плодови. Вирджинските тютюни най- често щипят на езика, затова наистина е важно да се поработи над техниката на пушенето им.

За разлика от повечето други тютюни, вкусът на вирджиния се подобрява с наближаване на слоя, разположен най- дълбоко в чашата, особено при бавното им пушене.

Кои са различните видове вирджиния?
Светлата (bright VA) вирджиния се нарича така, понеже се произвежда от листа от върха на растенията, които са и най- качествени.
Вирджинските тютюни се различават и по техния цвят. Степените тук са лимонов цвят, златен и червен. Ако се абстрахираме от условията на отглеждане (като климат, почвен състав, време на събиране на реколтата), то цветът има връзка със захарното съдържание. Тютюн, който е обработван продължително време (и съответно е по- тъмен на цвят) е по- малко сладък от обработвания  кратко и бързо.
Обработената вирджиния също е различна. Stoving (което е процес на приготвяне на тютюна) променя цвета към по- тъмен и смекчава вкуса. Съответно, вирджиния с повече захар ще потъмнее най- много.

Къде се отглежда вирджиния?
Вирджиния се отглежда в целия свят. В САЩ отделните региони производители на вирджиния са известни като "Belts". Този тютюн откриваме в страни като Канада, Бразилия, Индия, Китай и африканските Танзания, Малави, особено Зимбабве, от къде идва основната част от световната продукция вирджински тютюни.
 Както подчертахме и преди, географското местоположение, почвата, климатичните особености и други фактори повлияват значимо характеристиките на тютюна. Затова не е задължително най- добрата вирджиния да се отглежда непременно в САЩ, щата Вирджиния.


Активен

''...Ала никога повече е много време...''
pipefan
Гост
« Отговор #1 -: Май 15, 2009, 10:37:52 »

Тъмната вирджиния на ВО Ларсен ми е от любимите - от светлата не съм пробвал още.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #2 -: Март 09, 2014, 12:10:29 »

 Навремето ( имам предвид до 80-те на миналия век), добра 'вирджиния" се гледаше и по моя край - Стара и Нова Загора. От нея правеха най-качествените цигари - "Bulgartabac" 100, златен пакет.
 Това беше, преди да изнесат тютюна изцяло в Родопите, по неизвестни на науката, а най-паче известни на политиката, причини.
 Когато преди време ми подариха една малка кутийка "вирджиния флейкс" на МакБарен, запалвайки, с изненада си спомних вкуса на точно тези цигари - плътен, щипещ езика и последван от "главоврътка".  Завърти очи
 Жалко е, че беше сринато това производство - мисля че бихме могли да правим добър рязан тютюн !
 
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 09, 2014, 01:07:43 »

Е, тютюн все още се гледа и на други места - русенско примерно. Не съм разбиращ, ама баш на вирджиния приличаше - едни големи таквиз чаршафи. Не ми се вярва, българските цигарени компании да внасят тютюн - просто ползват най-евтиния (боклук). А иначе, в България добри ориенталски тютюни си се отглеждат и изнасят от край време - де що има написано "турски" или "ориенталски" тютюни, начи са внесени от България, Македония, Турция или Гърция. Някъде бях чел, че Балканският регион просто не е особено подходящ за вирджиния и бърли - не стават качествени. Виж, с ориенталците е друга бира - нашите са на доста добро ниво.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #4 -: Март 09, 2014, 01:52:55 »

Аз до колкото знам  по Родопсо се  гледа основно Бърлей
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #5 -: Март 09, 2014, 05:25:19 »

 Ами, по тракийско си беше едни двуметрови баобаби, светли, големи листа. А родопския, дето му викат Джебел Басма, е няк'ъф лилипут - ако ти се налага да се криеш в него - бая зор ще видиш! Надали като количество може да покрие и двадесет процента от производството.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #6 -: Март 12, 2014, 10:21:11 »

Е, тютюн все още се гледа и на други места - русенско примерно.
...................................................................................

Едно време се отглеждаше , даже имаше и цигарена фабрика в Русе - там правеха цигарите ,,Дунав,, .....
Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 12, 2014, 09:32:59 »

А в Пловдив има цял квартал  в  центъра на града с бивши тютюневи складове . Архитектурна красота  ! Като дете , когато минавах по тези улици , навсякъде ухаеше на тютюн ! Много мои роднини и познати работеха в БТ Пловдив . Тук се произвеждаше прочутото българско Marlboro . Който го е пушил - знае !
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #8 -: Март 13, 2014, 09:19:13 »

 И на мен тази улица ми е любима - когато попадна въ Филибето, ъфкорс.
 Сам одето, по крайно вандалски начин са преобразували част от складовете в магазини.
Ма айде - да не оспамим темата за "върджина".
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #9 -: Март 14, 2014, 12:47:17 »

Ние вече я оспамихне . Sorry Dark !
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!