PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 06:40:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Доставка от Smokingpipes - USA  (Прочетена 17020 пъти)
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #15 -: Септември 05, 2012, 03:07:37 »

То ако така, ще я подкарвате.....(Десо и Жоро)......да взема да си поръчам пак от смоукингпайпс 10 кг тютюн...този път мога да адресирам пратката до Централно Управление на Митниците (което така или иначе се премества в Русе!!!)....там в Русе след двудневни дискусии да образуваме Дунав пайп клъб....на който председател да бъде Ози от Бургас, ако доде и Гец ще му връчим почетното председателство...и така на ротационен принцип да се сформира от различни градове (които имат митници, обаче) Национален пайп клъб, който ежемесечно ще поръчва тютюн от Щатите, ще си плащаме на Митниците и Държавата, ще пушим по 0.2 грама на седмица (щото излиза скъпо) и по този начин ще повдигнем в значителен обем икономическото състояние на държавата, администрацията, НАП, Десо, Жоро, които на всяка сбирка ще правят тематични екземпляри......
(Извинете другари за глупостите по-горе, но съм в чужбина, седя сам като куче от 4 часа, пуша 3 доза Ескудо - Нави Де Лукс от близкия магазин  Намигване, 5 бири и......умирам от скука....
Все пак на всички които ми съчувастваха - Голямо Благодаря!Затова написах за да не изпадне някой друг в такова приключение!Не за съчувствие......!
Зная,че не го казваш ,за да получиш съжаление и съчувствие,но не е ли редно човек освен неприятностите в тази наша държава да получи и нещо приятно?Кой да го даде това приятното ,ако не хората събрани от нещо общо(в нашия случай  лулата)?
Активен

Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #16 -: Септември 05, 2012, 03:32:34 »

Разбира се, че е редно!Но сме отвикнали Десо!Загубили сме почти всичко човешко!Малкия оазис на лулите ни дава поне малко топлина и начин за оцеляване!А благодарение на общия ни интерес, надавям се, че и колкото и малко да сме, все пак е обнадеждаващо, че ни има..., нали?!
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #17 -: Септември 05, 2012, 03:57:17 »

Разбира се! Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #18 -: Октомври 06, 2012, 07:24:45 »

Октомври - месеца на Дънхил!
Значителни намаления на лули и тютюни от 20%!
Който иска да рискува!Докарали са и насипен Дънхил - 965 and Early Morning pipe!
http://www.smokingpipes.com/blog/index.cfm#October%20is%20Dunhill%20Month!
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #19 -: Октомври 07, 2012, 11:52:28 »

Цефи,

чак сега виждам тази публикация - плати ли нещата? защото последно преди година, когато вече бяха влезли доста от нещата на Дянков за такси и т.н съм се разправял със софийската митница и доколкото си спомням имаш право на до половин килограм насипен тютюн за лична употреба преди да дължиш акциз и мито. Цялото това ми звучи като долна измама. Провери го с юристи или счетоводител, искай да ти покажат по кои текстове е всичко това, за да можеш да обжалваш. Все пак 500 кинта са твърде много.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #20 -: Октомври 08, 2012, 08:37:06 »

Цефи,
чак сега виждам тази публикация - плати ли нещата? защото последно преди година, когато вече бяха влезли доста от нещата на Дянков за такси и т.н съм се разправял със софийската митница и доколкото си спомням имаш право на до половин килограм насипен тютюн за лична употреба преди да дължиш акциз и мито. Цялото това ми звучи като долна измама. Провери го с юристи или счетоводител, искай да ти покажат по кои текстове е всичко това, за да можеш да обжалваш. Все пак 500 кинта са твърде много.
Платих си като поп...но вече знам...по отношение на вноса ставките са 80% мито и незнам колко акциз на килограм тютюнево изделие...както по-горе написах - физическо лице може да внася тютюн до 40 гр., всичко останало се обмитява (всъщност както е при цигарите - 2 затворени и кутии и една разопакована, което може би е равносилно на 40 гр.) Не съм и убеден, че Закона третира насипен, опакован, цигари или за дъвчене - третират се "тютюневи изделия"...не претендирам за точност и прецизност, но това в действителност ми мина през ръцете, та затова....знам!
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 08:45:32 от Cefy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #21 -: Октомври 09, 2012, 08:01:40 »

Има ли мераклии за Ърли морнинг?
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #22 -: Октомври 09, 2012, 08:26:06 »

Има ли мераклии за Ърли морнинг?
Ако е от там искам капстан;) Ухилен
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #23 -: Октомври 09, 2012, 09:27:18 »

 :)Естествено,че има-брой ме!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!