PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 09:43:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Real bryar  (Прочетена 35606 пъти)
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #15 -: Септември 12, 2012, 04:40:41 »

Преди няколко месеца попаднах на един екземпляр в пловдивски антиквариат "Real Briar-Angello" с допълнителна щампа "made in E.U.".Бриар с добро качество ,9мм филтър и ебонитов мундщук-прилична работа ,с изключение на грозния лак,който начаса изшлайфах.Снимка ще постна по-късно.
Ето снимката...

« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 09:25:11 от ozzy » Активен

Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #16 -: Септември 12, 2012, 04:43:28 »

Абе много малко общи неща намирам със старите "Реал бриар"...най-вероятно е съвпадение само в имената!?

« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 09:25:53 от ozzy » Активен

ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #17 -: Септември 12, 2012, 06:53:37 »

Май е съвпадение на имената.Попаднах на тази фирма -произвеждат лули и аксесоари,и се води италианска.Хубава е лулицата.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #18 -: Септември 12, 2012, 08:45:55 »

Благодаря за подробното напътствие.Мисля,че ще се справя.А лулата хич не ми изглежда албанска.Логото е по различно.Може би Ozzy е прав.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #19 -: Септември 13, 2012, 06:25:03 »

 :-\Разбра ли нещо,след обясненията ми за снимките,Калине?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #20 -: Септември 13, 2012, 06:35:56 »

Разбрах всичко и мисля да го направя когато имам повече време
Активен
nomadsl
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #21 -: Октомври 04, 2012, 01:13:15 »

Сега ще пробвам да кача една снимка на първата лула на Калин...

« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 09:26:33 от ozzy » Активен
nomadsl
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #22 -: Октомври 04, 2012, 01:17:17 »

Още една:

« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 09:27:14 от ozzy » Активен
nomadsl
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #23 -: Октомври 04, 2012, 01:26:15 »

И трета:

« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 09:28:02 от ozzy » Активен
nomadsl
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #24 -: Октомври 04, 2012, 01:47:54 »

Малко информация за албанските лули на цена от 50 евро за 3 броя:

Изработката е чудесна. Прави билярди с леко килната напред чашка. На две от тях шарките не бяха нищо особено - просто къдрав хаос. Третата, обаче, си имаше много добра шарка с линии по посока на отвора на огнището. И трите лули бяха без каквито и да са видими дефекти по дървесината - имам впредвид дори малки точки от неперфектности.

И друго изненадващо - лулите нямат надпис. Абсолютно нищо по тях. Разположени били под стъклото на щанд в т. нар. смесен магазин - от храни до градинарски инструменти. Забравих града, но някакво малко селище близо до Тирана.

Мундщуците - акрилни и с масивно заустване. Интересно - щифтът или тенонът на две от тях бе от някакъв синтетичен материал, подобно на лулите на Гецата. На третата - от месинг /блестящ/, който се разширява в зоната на докосване на дървото с акрила, така, че да оформи малко рингче, който в сглобено състояние изглежда, като пръстен.

Разширението на отвора за дима към устата бе изпълнено само в хоризонтална посока. Имаше вид, като че ли някакъв триещ диск се е врязал и отнел от материала и след това леко полирано. Иначе политурата отвън по мундщуците, както и по дървената част бе отлична. Специално за дървото - полирано до вероятно 800 -1000 /по моя преценка/ и байцът бе много слаб червено-кафяв. Покритието отгоре обаче - лак, който вероятно собственикът вече е свалил.

При първа възможност ще заснема и покажа някоя от тях. Само моят приятел да дойде с тях до БГ.

Поздрави до всички.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #25 -: Октомври 04, 2012, 02:53:39 »

Малко информация за албанските лули на цена от 50 евро за 3 броя:

Изработката е чудесна. Прави билярди с леко килната напред чашка. На две от тях шарките не бяха нищо особено - просто къдрав хаос. Третата, обаче, си имаше много добра шарка с линии по посока на отвора на огнището. И трите лули бяха без каквито и да са видими дефекти по дървесината - имам впредвид дори малки точки от неперфектности.

И друго изненадващо - лулите нямат надпис. Абсолютно нищо по тях. Разположени били под стъклото на щанд в т. нар. смесен магазин - от храни до градинарски инструменти. Забравих града, но някакво малко селище близо до Тирана.

Мундщуците - акрилни и с масивно заустване. Интересно - щифтът или тенонът на две от тях бе от някакъв синтетичен материал, подобно на лулите на Гецата. На третата - от месинг /блестящ/, който се разширява в зоната на докосване на дървото с акрила, така, че да оформи малко рингче, който в сглобено състояние изглежда, като пръстен.

Разширението на отвора за дима към устата бе изпълнено само в хоризонтална посока. Имаше вид, като че ли някакъв триещ диск се е врязал и отнел от материала и след това леко полирано. Иначе политурата отвън по мундщуците, както и по дървената част бе отлична. Специално за дървото - полирано до вероятно 800 -1000 /по моя преценка/ и байцът бе много слаб червено-кафяв. Покритието отгоре обаче - лак, който вероятно собственикът вече е свалил.

При първа възможност ще заснема и покажа някоя от тях. Само моят приятел да дойде с тях до БГ.

Поздрави до всички.
Така, както ги описваш, особено по отношение на мундщуците, най-вероятно са правени в Италия или в Албания за Италия (по-вероятно). Италианската школа / пазар харесват акрила и го обработват при устничките точно така. Кръгла фреза или там както се нарича - колелце изрязва слот в мундщука до отвора за дима. Последният е доста широк вероятно, а диаметъра на втулките (тенон) е предполагам над 7 мм.
В този ред на мисли, това надали са Реал Бриар, за които ние си говорим, а някаква манифактура за по-голям производител/магазин. За това са и с такова качество, както ги описваш.


Поздрави
Жоро
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #26 -: Октомври 04, 2012, 09:08:47 »

Албанските Real bryar винаги са си били доста тъжнички-никакво отклонение от класическите форми+ако не лош,то не много добър бриар.Над стотина съм виждал,ще снимам моите две от ученическите години.Възможно е тези три,както и калиновата ,да са произведени за Италия.Намерих тази марка( Real bryar)-лулите са представени за италиански.Ще подкрепя Жоро в случая.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
nomadsl
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #27 -: Октомври 04, 2012, 10:01:59 »

Аз без да искам съм ви подвел. Лулата с трите снимки - лулата на Калин е първата произведена от него. Направи я  лично миналата или по миналата година. Намигване
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #28 -: Октомври 05, 2012, 05:08:00 »

Отново искам да благодаря на Станимир за прекрасните снимки,които направи.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #29 -: Октомври 05, 2012, 09:35:19 »

Отново искам да благодаря на Станимир за прекрасните снимки,които направи.
Наистина снимките са страхотни....и лулата също!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!