PipeZone PipeZone
Април 19, 2024, 02:06:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Corn cob-missouri meerschaum  (Прочетена 47413 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« -: Октомври 06, 2012, 07:44:02 »

Най-накрая,благодарение на Cefy и аз пробвах това технологично чудо, сътворено от находчивоста на човешкия гений-царевична лула.Мога да кажа само суперлативи.Прекрасен студен и сух дим.Не променя аромата на тютюна.както първоначално смятах.И невероятно лека.Това е перфектния избор за пушачи като мен,които обичат да държат лулата със зъби.От нетърпение изпуших 3 лули една след друга и неусетих никаква разлика.Нито прегоря,нито се загря.Продава се с дълъг хартиен филтър с целуфанова опаковка от външната страна,който не отсраних.Не знам дали така е редно,нека по-запознатите да споделят.Пуших Боб чоколет,защото ми е толкова познат,че бих познал всяка една промяна във вкуса.Такава изобщо не констатирах,а вкусът беше доста по мек.Не усетих никаква лютевина,както се случва,когато пуша в лула без филтър с активен въглен.Това е лулата за начинаещи пушачи.Горещо я препоръчвам.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2012, 07:52:28 »

А това са филтрите www.smokingpipes.com/accessories/pipe-supplies/moreinfo.cfm?Product_ID=110363
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Октомври 06, 2012, 08:18:05 »

 Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица :)Много се радвам,че сте ги харесали!Аз съм им голям фен!Там се акцентира вече върху самия тютюн по време на пушене,не толкова върху вида на лулата.При по-внимателно боравене,издържат много време.Може да се използва за филтър балсово дърво-намира се в Хоби магазините.Аз лично си поръчвам 6 мм.филтри от Германия.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Октомври 06, 2012, 08:23:19 »

 ;)Сега ще върви бърбъна,Калине-с царевична лула и здрав южняшки блус....
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #4 -: Октомври 06, 2012, 08:43:46 »

Егати....изпревари ме....и не е благодарение на мен, а на Ози, че следи какво се появава на далавера в пространството...
Аз пък писах в другата тема.....така, че ако модератора  Намигване прецени, да ми премести поста, мисля че тук вече му е мястото...
Хладен дим на всички!Царевичаците са страхотни!
И наздраве!Веднага наливам един Knob Creek!С доза Ескудо!
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 08:44:43 от Cefy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2012, 08:57:47 »

Ами изпреварих те.Сутринта като ти звъннах, още не беще ги пробвал,а аз бях на третата. Ухилен
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2012, 09:01:42 »

Ози,точно това ми се върти в главата,но ще мина само с Джон Ли Хукар.Бърбана свърши.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2012, 08:28:36 »

Не спирам да се възхищавам на пушенето с царевична лула.За пореден път се убеждавам,че колкото е по–опростено едно нещо,толкова по–добре работи.Ще излезе вярно,че на американците цялата им култура се върти около "кукуруза"...бърбън,корн коб,пуканки,тортили....
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Декември 26, 2012, 10:01:16 »

General Corncob -моят нов другар за зимните вечери,гарантиращ дълго,дълго пушене. :)Удоволствието е гарантирано.

Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #9 -: Декември 27, 2012, 08:21:16 »

Изглежда и звучи вкусно!
Да ти е сладко!
(в добрия смисъл на "сладко") Ухилен
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #10 -: Декември 27, 2012, 10:38:27 »

Готин царевичак! Ако не е тайна, сподели от къде се сдоби с него, защото на повечето места са изчерпали големите размери лули.

P.S. Ако някой много го е закъсал за Медико филтри, имам за подаряване кутия и половина (17 бр.) - да драсне едно лично. Че аз си намерих начин за обезфилтъряване.
« Последна редакция: Декември 27, 2012, 10:40:30 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #11 -: Декември 27, 2012, 11:44:22 »

Генералът беше в торбата,която ми се падна-от промоциите 10 лули за 30$,които поръчахме от Мисури Меершаум.Иначе си ги има на редовна цена в каталога им.Аз медико филтрите нещо не ги тача,та си взимам 6мм. на Белия слон.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #12 -: Декември 28, 2012, 01:31:35 »

Благодаря. Проблемът е, че още август месец ММ обявиха спиране на производството на големи лули - нема кукуруз с други думи. Почнаха да заместват моделите - примерно Дипломат-а от заоблено огнище го промениха в цилиндрично и с по-малък обем. Та малко се колебая за поръчка от тях. Отделно доста хора се оплакват, че напоследък лулите им са с повече гипс по огнището, отколкото царевица... Явно ще чакам следващата реколта за нови попълнения.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #13 -: Декември 29, 2012, 12:39:29 »

 :-\Лоша реколта,сигурно...Аз проблеми с пълнежи по чашката на лулата не съм имал,и не знам,защо се оплакват янките.
Погледни сайта на този младеж,добра алтернатива е,даже мисля,че все още има от Генерала.
http://aristocob.com/Default.aspx
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #14 -: Декември 29, 2012, 03:21:33 »

Чичко Скот (собственикът на сайта) е пич - вече съм поръчвал от него, освен лулите ми изпрати безплатно 3 кутии с филтри и два тампера. Е, тамперите са от дървени "пирони" за топки за голф, но жеста му ми направи много добро впечатление! Но и при него всичко е изчерпано - проверявах доста пъти, защото цените са му по-добри от ММ, а и подбира лулите които изпраща. И не на последно място, Скот е много земен, приветлив и отзивчив човек - все неща, които ценя.

P.S. Всъщност генерала нещо не ми допада - много ми е дълъг един такъв... Клоня повече към Country Gentleman, Diplomat и подобните.

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!