PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 10:28:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 18
  Изпечатай  
Автор Тема: Български клуб на лулата  (Прочетена 144244 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« -: Ноември 01, 2012, 10:20:25 »

Здравейте всички

чудех се къде да го постна това, и накрая реших тук. Ози, ако прецениш премести го.
Така.
Преди не много време Калин се беше навил да направим клуб на лулистите в България. Сигурно още е навит. Крайно време е според мен, още повече, аз съм твърде емоционално и по всякакъв друг начин ангажиран с темата.
Оставям на Калин да пише за самия клуб, формата му и и пр., защото не съм много добре запознат с темата в детайли, както и с допълнителните неща които могат и трябва да се направят, съпътствайки самото наличие на клуб (непрекъснато пиша клЮб, май трябва да си изпия чая, момент).... сега вече имам и чай и лула.

Все пак, можем да започнем и от другия край.
Предлагам да направя първата клубна лула. Надявам се, че ще има желаещи.
В момента питам, за да разреба какви са настроенията. Трябва да гласуваме за форма, кой да я направи. Възможно е и да бъде съвместен проект.
Предлагам нещо по-стандартно и класическо. Не съм сигурен... например билярд или къс билярд?
Какво ще кажете?
Идват празници  Ухилен


Приятен ден на всички!
« Последна редакция: Ноември 01, 2012, 01:59:42 от gbpipes » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #1 -: Ноември 01, 2012, 02:34:19 »

Аз съм абсолютно ЗА!
Колкото и малко да сме тук си струва усилията!По този начин се надявам да се приобщят и хората които не са в нета, но са фенове на лулите!
Нека Калин да се включи по-активно и да разкаже докъде е стигнал с иниациативата - имаше идеи за правната форма, членството, клубни аксесоари и т.н.!
Предполагам Ози, също има идеи!?
Хайде да се опитаме по-серизно да дискутираме, обсъждаме и докараме нещата този път докрай!

Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2012, 04:01:40 »

Само да допълня нещо
вижте какво направиха за отрицателно време тези хора
http://tobaccopipecollectors.com
а също и това
http://www.internationalsmokingsaloon.com
Посочвам линковете не заради уебсайтовете, а заради организацията и готините преживявания.
Примерите с локални клубове са много, а и ги знаете повечето.
TPC се организираха супер бързо и си направиха едни готини шапки и пр. неща
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2012, 04:29:18 »

От месец и половина работя 6 дена седмично и по 12 часа и не ми остава никакво свободно време.Надявам се до седмица две да се оталожат нещата и да довърша подхванатото.Моля за съвсем малко търпение.
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #4 -: Ноември 01, 2012, 04:54:36 »

Не е лоша идеята за основаването на клуб на пушачите на лули, но това изисква доста време, което някой трябва да отдели за създаването на съответната организация, за да се стигне до регистрация. Възможната правна форма е сдружение с нестопанска цел. Бих могъл да ви подскажа някои неща, тъй като преди няколко години бях учредител на друг един клуб. Отново казвам, че трябва ентусиаст с достатъчно желание и свободно време. Държа да подчертая, че форум и клуб са две различни неща. Дейността на клуба би следвало да бъде насочена на първо място към популяризиране на форума и чак след това на тази основа към привличане на нови хора към идеята.
И на последно място може би на тази тема не и е тук мястото.
« Последна редакция: Ноември 01, 2012, 04:56:56 от лулист » Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2012, 05:28:19 »

Не е лоша идеята за основаването на клуб на пушачите на лули, но това изисква доста време, което някой трябва да отдели за създаването на съответната организация, за да се стигне до регистрация. Възможната правна форма е сдружение с нестопанска цел. Бих могъл да ви подскажа някои неща, тъй като преди няколко години бях учредител на друг един клуб. Отново казвам, че трябва ентусиаст с достатъчно желание и свободно време. Държа да подчертая, че форум и клуб са две различни неща. Дейността на клуба би следвало да бъде насочена на първо място към популяризиране на форума и чак след това на тази основа към привличане на нови хора към идеята.
И на последно място може би на тази тема не и е тук мястото.

Аз също имам известен не особено приятен опит с подобни организации, за това и не се бутам особено за организирането. Въпреки това, при все че правната форма е хубаво нещо от една страна, от друга не е особено задължително в нашия случай.
Това, което беше замислил Калин си е много добре.
Никакво усложняване!
И да, на тази тема не й е тука мястото, но няма къде да бъде сложена, ето защо в първото си изречение помолих Ози да я премести-намести, каквото там реши.

Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Ноември 01, 2012, 06:17:36 »

За сега сложих темата тук,по-късно ще видя за по-добър вариант.Аз съм "За" учредяването на Клуб,но не на всяка цена.Не обичам изнасилените неща(в смисъл-някой да се нагърби с цялата неблагодарна организационна работа,със всичките й негативи, пряко сили...).Нека,каквото е рекъл Господ,да стане леко,с удоволствие-каквото е и хобито ни!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Ноември 01, 2012, 06:26:15 »

Правната форма я споменах само като пример...абсолютно не е задължително регистрации, сдружения и т.н.,и форума разбира се, че си е форум....популяризирането му е свързано и с онази тема за процедурата по регистрация...не можем да очакваме от Ози да свърши всичко....трябва конкретизиране на индивидуални и правилно разпределени задачи...а това става с обсъждане приятели...всеки е зает в това лудо време, но съм убеден, че и всеки може да отдели 30 минути на ден за да постне 2-3-5 коментари, да сподели 2-4-6 идеи, да критикува, да добавя, да обновява...мисля, че периода август-септември беше показателен за форума - членове, активност и теми - имаше сериозно присъствие, и беше (поне за мен) готино и разнообразно.....сега предполагам ни е завъртяла шайбата...но все пак, трябва и някаква съпричасност да се влага, нали!
А пък те работите не са и толкоз сложни в края на краищата - Калин имаше идея за шапки/емблема, Жоро за лула (което следва да се обсъди), надявам се Десислав и Гец-а и те да се включат по-така...., Дарк, Климент, Номадсл (не толкова редовни, но с изключително качествени постове  Намигване - кой съм аз да давам оценки???!!!), Снубикс - ще преоформя идеите в цифров вариант (ако може и иска де), аз мога да пиша глупости по цял ден и вие да ме критикувате, това в края на краищата си е Клуб (писах вече за моя в Казичене, обаче оттогава нямам американски поръчки и трудно ги събирам  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен), та ....предлагам да я подхванем по-сериозно тази инициатива...има смисъл и ще бъде приятно за всички.
Пример са почти нередовните сбирки на софийското крило!Хапване, пийване, размяна на инфо, обсъждане, някой за повече време, някой за по-малко....на мен лично ми е супер приятно! Същото може да се получи и тук!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Ноември 01, 2012, 07:45:54 »

И за да продължа да ръчкам, ще изкажа мнение и за клубната лула!
Мисля почти като Жоро, че първата ни клубна лула трябва да е класическа....или почти!
Трябва да носи символиката на Първата!Ако направим нещо нестандартно за първа ще бъде малко изсилено според мен, отчитайки факта, че може и да е последна...(има я и тази опасност разбира се)...идващите след нас не се знае как ще гледат на традицията...(тук опираме и до правилата разбира се, формален или неформален устав на клуба, лого, мото и т.н.)
хаотично и непоследователно нахвърлям идеи, които се надам да не останат без коментар...
Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2012, 12:38:36 »

Аз съм твърдо за! На мен може да разчитате (както Цефи спомена) за всички цифрови материали, мога да се захвана и с направата на някаква емблема и материали от такъв характер. Усмивчица
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2012, 08:24:28 »

Аз съм твърдо за! На мен може да разчитате (както Цефи спомена) за всички цифрови материали, мога да се захвана и с направата на някаква емблема и материали от такъв характер. Усмивчица
Мога да помисля за разрисуване на лого или емблема ,а ти да я обработиш по подобаващия начин,какво ще кажеш,Снубикс?Трябват ми идей от всички съфорумци, обаче за името напр. Bulpipe или нещо по-добре звучащо?!!? На български,английски или...Да гласуваме коя е най-подходяща и да започваме със Снуб.
Активен

ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #11 -: Ноември 02, 2012, 12:33:52 »

Ако вкараме малко хералдика?Два изправени лъва,с гръб един към друг,пушещи лули?Предлагайте-темата е интересна,а и щом Десо и Снубикс имат желание да я развият...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #12 -: Ноември 02, 2012, 02:59:58 »

Хералдиката ще е трудна след това за изпълнение...при фанелки, шапки и т.н., може би нещо по изчистено....просто една лула.....Калин беше чертал един знак, като ин и ян, само че от лули.....обаче нали е много ангажиран тези дни и.....няма време да се включи в дискусията...
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #13 -: Ноември 08, 2012, 07:45:50 »

Спряхме дотук....и нищо!
Ще прави ли някой първата клубна лула?! (изпитвам остра нужда от нова лула  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен, вече втора седмица не съм се обзавеждал..... Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран)
Как ще се казва клуба?
Кои сме членовете!
Емблемата?
Място за сбирки?!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #14 -: Ноември 08, 2012, 11:29:09 »

Да добавя и една проста последователност и конкретика за Първата:
1. Определяме и решаваме нужна ли е?
2. Решаваме кой ще я направи - Д. Гечев, Г. Бояджиев, Гец?
3. Определяме съгласувано с избрания изпълнител формата, финиша, с филтър/без, максимално допустимата цена на база потвърденото количество.
4. Правим списък с потвърдените желаещи и заделяме запас за новодошлите, определяме срокове за авансиране към изпълнителя.
5. Определяме място и време на първата масирана сбирка на клуба, запалваме дружно Първата, добавяме екстри към партито (уиски, вино и ракия) и дружно благодарим на изпълнителя!!!
Очаквам коментари....с нетърпение...на фона на огромния ентусиазъм "обзел" аудиторията..... Смотан Смотан Смотан Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ъ? Ъ? Ъ? Ъ? Ъ? Ъ?

Вижте, трудно ще е, но трябва да положим съвместни усилия!
Клуб или форум няма особено значение - в рамките на 6-7 месеца на база контактите чрез форума се запознах с определено количество качествени хора (с някои на живо, с други само писмено по @, с други и по телефона), така, че за мен има смисъл от това...."начинание"...аз съм за ЗА, пак го повтарям, но сам със себе си няма как да стане... Ъ?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 18
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!