PipeZone PipeZone
Април 19, 2024, 12:19:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 18
  Изпечатай  
Автор Тема: Български клуб на лулата  (Прочетена 144706 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2012, 07:04:23 »

Съжалявам, че не съм отговарял толкова време.
По отношение на първата ще постна моето предложение до ден два. Трябва да го обмисля малко.
През последната седмица ако не работя значи спя останалото не го помня дори
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #16 -: Ноември 12, 2012, 09:38:33 »

Продължавам да подържам идеята. Особено ако пропуснем регистрацията нещата се опростяват.  Клубна лула също не е лошо да има, но преди това може би трябва трябва да се изработи лого, герб или както и да го наречем. Ако някой даде идея за място за срещи би било супер имайки предвид проблема с гадната забрана за пушене.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #17 -: Ноември 18, 2012, 01:10:55 »

Имам идея за софийски срещи, но....ще споделя когато се активизира дискусията!
По регистрацията е ясно-формална/неформална трябва да има нещо - кой, къде, кога, как...но това става с дискусия, обсъждане, коментари, и т.н.......няма начин да стане с 2-3 човека, пишещи си сами на себе си....
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: Ноември 19, 2012, 04:07:47 »

Хайде де, активизирам дискусията, така да се каже....
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #19 -: Ноември 19, 2012, 07:12:14 »

Хайде де, активизирам дискусията, така да се каже....
Добър опит! Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
zigi
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 13


Ел. поща
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2012, 06:33:54 »

И аз давам едно рамо на темата - не е лошо да обменим опит(по-точно маалко помощ),че нещо ми се получава само с половин лула.......
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #21 -: Ноември 25, 2012, 08:46:57 »

И аз давам едно рамо на темата - не е лошо да обменим опит(по-точно маалко помощ),че нещо ми се получава само с половин лула.......
Мое мнение - помощ може и тук, срещите на клуба да се видим на живо, да попушим заедно, да обменим опит/тутунец... а самия клуб - да си защитаваме интересите и хобито, да преговаряме с вносителите да внасят нещо по-качествено, да си направим клубната лула, да обменяме опит с клубове от чужбина...и т.н.
....а не разбрах за половината лула - получава ли ти се нещо или не ти се получава...
Активен
zigi
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 13


Ел. поща
« Отговор #22 -: Ноември 25, 2012, 10:28:40 »

Зависи от гледната точка:
-при напълнена половин лула - получава се
-при напълнена цяла -не става(или много гасне , или много загрява-чак трудно се държи....)
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #23 -: Ноември 26, 2012, 12:35:28 »

Зависи от гледната точка:
-при напълнена половин лула - получава се
-при напълнена цяла -не става(или много гасне , или много загрява-чак трудно се държи....)
Аха...сега включих...въпроса е бил в пълненето...пусни едно питане в "Теория и практика" и ще се организираме да отговорим и да коментираме...там Ози беше разяснил доста подробно, разбира се не може да се сравнява с опита на живо, но все пак...
Активен
asgard
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 40



Ел. поща
« Отговор #24 -: Ноември 26, 2012, 01:25:19 »

Зависи от гледната точка:
-при напълнена половин лула - получава се
-при напълнена цяла -не става(или много гасне , или много загрява-чак трудно се държи....)

Здравей,
Следваш този гайд и си решаваш проблемите Усмивчица))
http://pipezone.info/forum/index.php?topic=7717.0
Активен

Не всичко, което има две бузи е лице !!!
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #25 -: Ноември 26, 2012, 11:05:17 »

Опитах се да не развалям темата за клуба тук, но ...нищо
Ще опитам да споделя моя опит, защото и аз бая се мъчих докато свикна с пълненето!
Изчетох всичко налично, гледах на живо, но докато не свикнах сам имах проблеми като теб...!
Определено време се борих с метода на трите етапа - леко - по-плътно и най-плътно..не ми се получи успешно...за мен проблема е, че при този метод се мъчим да напълним максимално количество тютюн, което води до едно страшно тъпкане и натискане...което води след себе си и до проблемите с горенето, гасненето, загряването, запушването и т.н. Плюс това всяка лула и всеки вид тютюн си имат своята специфика и стадартизиран метод не върши работа за всички лули и тютюни по принцип! Когато ползваш тройния метод е важно след всяко пълнене да пробваш усилието на всмукване - дали има напрежение или въздуха минава свободно......Та аз се научих да усещам количеството тютюн в пръстите си (в смисъл количеството в една "щипка") и да пълня на два етапа - пълня един път нежно дъното и след това по сериозно уплътнявам с втората, в краен случай (това вече рядко се случва) допълвам и с трета, но само когато знам, че ще пуша дълго и продължително!
Станах многословен и не знам дали съм ясен - накратко:
- количеството тютюн в щипката трябва да си го усетиш сам,пробвай след всяка щипка въздуха през мундщука ако ще и 5 пъти да слагаш, пак пробвай, ако е рехаво уплътни със следващата и така докато запалиш лулата;
- след първото палене остави лулата да почине 1-2 мин и пак ако трябва уплътни с налично инструментче;
- ако се запъне докато пушиш, разрохкваш с шило, клечка за зъби, друго налично;
- запушването по време на пушене обикновено води до още по-голямо усилие на дърпането и разбирай до силно загряване, което пък е абсолютно не добре, така, че ако се запуши и разрохкването не помага по-добре да я изпразниш и наново;
Общо взето търпение и нищо друго по-особено!
Да ти е вкусно! Ухилен
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #26 -: Ноември 27, 2012, 06:51:42 »

Тренинг,тренинг и пак тренинг е истината.Сега имам чувството,че мога да си напълня лулата с една ръка(но не съм пробвал Намигване).
Имай търпение-ще се получи!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #27 -: Ноември 27, 2012, 06:53:39 »

 :)Па като направим клуба,една задачка-закачка ще трябва да е пълнене с една ръка на лулата!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #28 -: Ноември 27, 2012, 07:05:49 »

:)Па като направим клуба,една задачка-закачка ще трябва да е пълнене с една ръка на лулата!
...и след това конкурс по бавно пушене...аз отсега си знам, че ще съм на последно място..... Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #29 -: Ноември 28, 2012, 07:03:19 »

:)Па като направим клуба,една задачка-закачка ще трябва да е пълнене с една ръка на лулата!

Преди години почти се бях научил да си свивам цигара с една ръка. Не ми беше хрумнало за лулата, на веднага ще пробвам  Ухилен
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 18
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!