PipeZone PipeZone
Юни 25, 2024, 08:56:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17
  Изпечатай  
Автор Тема: the razors edge  (Прочетена 180966 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #75 -: Май 01, 2014, 12:20:46 »

http://www.kozmetika.bg/manufacturers/205_KENT Скролни надолу...

P.S. Чичко Гугъл е пич!  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #76 -: Май 01, 2014, 12:22:36 »

В София ще ги има повече , в Халите няма начин да няма . Иначе от интернет магазините , обаче там цените са почти 2 ни и доставката отделно . В Пловдив иначе , видях на Кент четката дето е 15 лева в нета , за 6.50 същата, със глигански косми . Смятай надценките . Иначе на Кент има . Ще взема да направя няколко такива купички ,за нашите хора , като имам време , да не се набутват поне .За който се бръсне със четка .  Имам малко орех ама е за 1 2 броя , иначе от бук или дъб . Проблема е с материала . При мен специално . Трябва да е добре сушен и или варен . Щото аз цепеници от орех и дъб имам много , ама са пропукане леко , имам и ясен , клен и др . Обаче, нямам добър материал , със плътна консистенция ,за купички специално . Иначе щепенки тука на село да искаш . Ха ха ха
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #77 -: Май 01, 2014, 12:38:06 »

Абе момчета , я вижте некой няма ли ,някакъв стар бръснач , останал из шкафовете . Да има мерак да го размени , ако е здрав . Щото все , некви порутени в нета , продават , пък на мен здрав ми трябва . Пък знам , че старите острието , са винаги по добри от новите .Даже казват , че руските били недодялани , но от качествена стомана .
 Ако ви попадне нещо , пишете на лични .  Готин
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #78 -: Май 01, 2014, 12:47:21 »

Що бе, изпадат и сравнително читави в Продавалника. Не ги гледай, че имат лека ръжда по острието - почистваш я и вариш във вода за 30 минути. Така ръждата се преобразува в магнетит и не се развива повече. А и става черна на цвят.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #79 -: Май 01, 2014, 01:34:52 »

Ха ,това за ръждата ,не го знаех . Аз ,само полирам , по принцип . Иначе ,има и читави , ама те като са писали едни цени от 40 до 150 лева , то аз ще си викна от йбей ,за тези цени ,нещо много хубаво , ако става за въпрос . Навремето ,хората са се запасявали . И така , то не е хубаво така , ама в много случай някой човек си отива и после , намират 1 2 броя , чисто нови , руски бръснача , дето се е запасил ,и не ги е ползвал . Вече няколко , такива случки чувам . Та за някой такъв бръснач , руснак ми е мисълта . Аз ще си му сменя дръжките със някакво готино дърво . Щото много такива има , те руските стават за бръснене , ама нямат стойност , като антика или нещо такова . Щото ги има много ,и са правени на тонаж , и са стрували 2 рубли и 50 копейки . Даже на някой си го пише на дръжката . Грозни , грозни , ама от хубава високовъглеродна стомана - ръждясват много лесно , но бръснат , много прилично . Аз имам един такъв ,и е много хубав, СТИЗ. Иначе , до 1 седмица, ще ми донесат и 1 Солинген , ама аз пак да си питам , дали некой няма някой за обмяна .
Иначе бащата , има един нов Солинген ,от дядо ми , в кутийката още , ама му трябвал . То на него ,всичко му трябва , и умрял човек , някой да намери , и той ще му потрябва . Имаше ,едни руски мини пилички , чисто нови , и като правех първите си лули , от бук и дъб , ги ползвах за финни детайли . Ми взе ги ,и ги скри , и каза , че ги е занесъл на село , че там му трябвали. Та така , купих си като пич , едни диамантени . То негов инструмент , да пипнеш абсурд , все ще му потрябва на село ,и изчезва от географията . Скръндза .
Аз лично много обичам стари предмети , с история , имат някаква душа . Обичам , да ги реставрирам и да ги ползвам. Даже, повечето ми лули ,са вземани стари , 2 ра ръка , и са чистени и реставрирани . Сега си ги пуша , с кеф , щото са стари , простреляни пушки . Ухилен
Нямам възможност ,да си взимам чисто нови ,по 100 долара , та си оправям стари и така . Срамно няма .За мен , даже е по готино и интересно . Предпочитам , да пуша хубави скъпи тютюни в стари евтини лули , отколкото  евтини тютюни в нови скъпи лули . Ха хаха
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #80 -: Май 04, 2014, 01:24:53 »

Русене, погледнни в аукцион.бг
Ето ти нещо например http://auction.bg/item.php?id=1555188
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #81 -: Май 04, 2014, 11:00:34 »

Тоя , е зле, Климе . Поръчах си 2 вече - единия е Солинген , в много по добро състояние , за по 15 лв броя . Иначе и тоя го гледах , ама нещо , не ми тръпна отвътре , сещаш се . Иначе сега ползвам 1 руски и наистина е добър.
Тука някакви порутени , боклуци , се опитват да продават , а в йбей има по 10-20 долара ,един куп невероятни бръсначи , ама пусти карти ,шипинг и т.н.
Аз какъв струг си харесах в йбея - Атлас за 160 долара - чисто нов , стоял ей така някъде , обаче няма шипинг дотука , или ако има , ох леле майко ....пари ..
Има невероятни неща в йбея , ама ако си римлянин , аааа американец , исках да кажа . Смотан Ухилен Ухилен
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #82 -: Май 04, 2014, 10:35:38 »

Да а зависи
Ако ти прощат бръснач или лулица ел едно , друго е струг, ски или китара ... Там нещата стават дебели
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #83 -: Май 05, 2014, 08:21:02 »

Прав си Клименте , ама като чуя USPS и лошичко ми става . То хубаво , ако ти легне двойно . Иначе , за по големи неща , забрави , по добре да идеш лично да си ги вземеш . По евтино и бързо ще стане .
Активен
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #84 -: Май 05, 2014, 07:16:12 »

Виждам че тук има запалени рейзъри,та погледнете в този форум.Може да сте го виждали...но все пак.
http://straightrazorplace.com/finer-things-life/56281-pipe-day.html
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #85 -: Май 06, 2014, 11:48:00 »

Rusene, eto takava kutijka da napravish za 7day's-set i da si ja napylnish>
http://www.ebay.co.uk/itm/ANTIQUE-STRAIGHT-RAZOR-7-DAY-SET-CUTTHROAT-DAYS-OF-THE-WEEK-SOME-A-F-/321122872442?nma=true&si=0mkfH99G4wxgaMdX9A7fVRjCrr0%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #86 -: Май 07, 2014, 12:57:36 »

http://www.executive-shaving.co.uk/shaving/straight-razor-sets/ti-straight-razor-storage-box.php
plus edna lulica i balkansko Sobranie Ухилен
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #87 -: Май 07, 2014, 06:43:47 »

Да ви кажа , и аз се замислиш за кутийка , имам една , от маслина , но е 13 см за малко не влизат вътре . Иначе кутийка ако е здрава се прави по трудно , аз такава не съм правил Само като тия за пурите - лепени или с пирончета . Иначе на Дов тейл на кнадка , не съм нямам фреза .
Но със сигурност , ще си направя две , за бръсначите и за принадлежностите . То не че имам къде да пътувам де . Най много до Пясъчник да ида някой ден .
Сега има един много хубав бръснач , в Продавалник 50 лв на Робърт Клаас и Солинген , и е супер нов , ама прехвърлих лимита . Клинообразен , не е холоу.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #88 -: Май 07, 2014, 07:09:21 »

http://strazors.com/

 ???Гледам-доста фенове има тук на бръсначите,а никой не каза нищо за този сайт...между другото-открехна ме мой познат,антиквар,който обича да си сверява часовника за цените.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #89 -: Май 08, 2014, 06:25:44 »

Тоя сайт е хубав , ама е на един ей такъв , като мене  дето няма работа , и има инструменти . Та тоя е почнал ,както всеки прави , като си е реставрирал няколко , стари бръснача , после във Стрейт рейзър форума ,един поискал да купи единия , и после тоя пуснал 3 клипа в Ю туба . И така лека полека , сега взима от Йбея стари бръсначи по 20 долара , оправя ги ,лъсва ги ,и ги продава за 80 и нагоре до 180 марковите .Там у щатите има много хора , само консуматори , дето им е голям проблем ,да си лъснат бръснача и да го наточат , та плащат кръвен данък за това .
Та сега продава , но новите момчета , избрали да се бръснат така , стари лъснати бръсначи . Значи, ако има в нашия форум мераклий и си купят стар бръснач , дето става , аз ще му сменя дръжките и ще му го лъсна и полирам , абсолютно безплатно . Само некъм материал за дръжките , ако искат екзотичен , във Крафт съплай има 100 вида дървета , коко боло , пурпурно сърце , тумори от всюкви видове , микарта , ала бала .
ПП Те антикварите , обичат да си сверяват часовниците , със най скъпите сайтове , по обясними причини . Не че сайта е лош , ама по принцип ...
Малък пример , нещо което се повтаря , абсолютно всеки път . Стара лула , цената 50 лева , хм- оттук оттам му обясняваш като на човек , защо аджебъ тая лула не струва и 20 лева , без да се дървиш и да го нападаш човека , той е длъжен да пробва , ако закачи нещо на тармък , супер. Та след 10 мин пазарлък , ако не и 1 мин в повечето пъти , лулата идва в моя джеб а на тезгяха остават от 8 до 12 лв максимално , тоест реалната стойност на тоя Питерсон примерно , смазан от пушене , без да е чистен , със един пръст кейк вътре по стените .
Това всичко друго , ОХL ,Аукцион , тея спекулаций отпадат след кратка кореспонденция . Значи моето мнение за неща 2 ръка е , че или трябва да са в невероятно състояние за невероятна цена , или по хубаво да си купиш ново .
« Последна редакция: Май 08, 2014, 06:34:52 от rusen plovdiv » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!