PipeZone PipeZone
Юни 28, 2024, 06:25:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17
  Изпечатай  
Автор Тема: the razors edge  (Прочетена 181086 пъти)
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #45 -: Април 27, 2014, 10:43:24 »

2. Преди бръснене, още повече като имаш чувствителна кожа, винаги обработвай с топла-към гореща вода, колкото ти е възможно. Това омекотява и пропива косъма и прави кожата мека и еластична.

Това е идеята на четката - с нея се подготвя кожата за атаката! Та затова и стават такива проблеми с днешните модернистични пяни, гелове и т.н. - няма я подготовката!
Това е вярно. Именно затова си има значение и какъв е косъма на четката, а не за нещо друго.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #46 -: Април 27, 2014, 03:06:28 »

Е, има значение и какво ще разпенваш - твърд сапун (английски тип), от по-меките италиански, или крем... Пък и личните предпочитания са важни - аз предпочитам свинска четина, защото е по-груба и лесно ми разпенва сапуните. Пък и ми се струва, че има по-осезаем "пилинг ефект" за лицето. Много хора не ги харесват, щото като нови миришат и не разпенват добре, ама като цъфнат връхчетата на космите става перфектна. Язовеца пък си го ползвам за кремове - незаменим е.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #47 -: Април 27, 2014, 09:42:38 »

  Ха-ха!

 За моята четина май ще трябва четка с хром-ванадияв косъм !
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #48 -: Април 28, 2014, 05:13:22 »

Някой бръсне ли се с бръснач , и ако го прави , да пусне некоя снимка на такъма . Аз имам един руски Столичная , чисто нов ,смених му тъкмо дръжката с орехова . 5/8 размер- 17 мм .Ще видим да го наточа хубаво и , ще пробвам да се избръсна с него .
Ако има колеги дето се бръснат така , да казват да не си траят .Има въпроси за каиша и камъните .
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #49 -: Април 28, 2014, 05:21:23 »

Някой бръсне ли се с бръснач , и ако го прави , да пусне некоя снимка на такъма . Аз имам един руски Столичная , чисто нов ,смених му тъкмо дръжката с орехова . 5/8 размер- 17 мм .Ще видим да го наточа хубаво и , ще пробвам да се избръсна с него .
Ако има колеги дето се бръснат така , да казват да не си траят .Има въпроси за каиша и камъните .
Русене, моля те, внимателно, лекичко, да'н стане беля! Прецени риска! Не действай на пияна глава и без да си размислил сериозно! СИГУРЕН ли си, че ИЗОБЩО трябва да се бръснеш, в горния ред на мисли?
Иначе за смяната на дръжката. Аз имам едно инструментче за лула. Не помня какво, английско някакво беше, на което исках да сменя устройството за тъпчене, така че го разглобих. Сега не мога да го сглобя  Засрамен Ама много ми е криво. Дай акъл за чирените и за пиновете.....или да ти го пратя да го изтормозиш Ъ?Ъ? заедно с кутия две тутун, разбира се!

Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #50 -: Април 28, 2014, 06:21:04 »

Жоро , абе аз не пия , да ти кажа ,редовно , само на празници аперитив , и уйкенда по бира или 2 . Относно бръснача , хич няма да размияслям , язе мъж ли съм , или лукова глава . То ми писна със некви гадни самобръсначки, да се мъча. Иначе , си пуснах катинарче , но бузите , гърлото и врата , ако не ги бръсна и ми излизат зверси пъпки , като на орките в Лорд оф дъ рингс . Всичко се оправя , като се избръсна на 2 я ден .
Инструментчето за лула , ако искаш го прати , или може да му направиш чирени от всяква дърво , аз харесвем орех . Пиновете ги правя от дебела медна тел - от кабел няколко квадрата от 1.2 до 2 мм. Правя си и малки шайбички , които слагам и след това със чукче с обла глава начукваш леко докато се образува глава . Напиши във Ю туб Straight razor pinning и процедурата е показана , ама и аз мислех че е сложно , а то детска игра . Ако не ти се занимава , пращай .
Ще се изкефя , да го направя . Ако имаш някакви обрезки ,тънки ,от бриар , с тях много готино ще стане , особено крос грайн - на очи , ако са .
Сега се оказа , че няма готини бръсначи , или цените са ,ако си поръчаш от йбей, ох леле майко , по добре лула на Рад Дейвис да си купя . От друга страна старите остриета , от бръсначи са качествени , и със заточване и полиране , и смяна на дръжката естествено , стават невероятни , Custom made , страшна гьзария . 
И не е толкоз опасно с бръснача , това е неква илюзия от филмите - Суйни Тод -Бръснаря демон .
Досега , няма някой да се е заколил с бръснача . Кво толкоз , хората толкова пари за пластична хирургия дават , ние сами ще си направим лифтинг Ха хаха .  Засрамен Завърти очи
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #51 -: Април 28, 2014, 08:17:39 »

  За "пинове" - иженарицуемите нитове, още по-гот става с месингово "фи", сорт калибровано.
 Подобно може да се намери в "Практикер", "Бриколаж" или от фирмите, дето търгуват със материали и консумативи за заваръчни инструменти. Там даже ще е и със процент сребро, евентуално.
 Ако чирените са от по-твърдите сортове дървесина, можеш да оформиш отворите със около 3% наклон на стените по оста - тогава занитването става "до живот". И при шлайфането и полирането няма риск да "изядеш" развалцованата част от нита.

 Един хитър номер за двустранно занитване, които практикуваше някакъв технически гамен - правеше го на стойка с бормашина. В челюстите на патронника слагаше цилиндър от твърд закален метал, и включваше бормашината на "ударно" - хем върти, хем пердаши ситно по нита. Отдолу подлагаше метално блокче. 
« Последна редакция: Април 28, 2014, 08:21:33 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #52 -: Април 28, 2014, 08:31:20 »

По темата - в тубата има много добри клипове кое как се прави при бръсненето с бръснач. Успех! ... и не забравяй - не се движи бръснача, а бузата под него, придърпвана от палец в посоката на бръснене...
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #53 -: Април 28, 2014, 08:59:57 »

Абе , като се замисля , може да се разровите по старите шкафове , за някой бръснач от дядото , примерно . Я нещо Солингенче , я някой руски , новичък , така запас , както са правили хората навремето . Та мисълта ми е да покажете наследството , то затова си е темата .
Извадете старите "саби ". Иначе , аз опитах вече , само бузите де , лекичко така за рекордното време от 25 минути ха ха ха . Пристраша ме , рязко да скоча в дълбокото , и ще карам , както викаме в Пловдив - яваш - яваш . Тоест бавничко , полека . Да не взема да си разваля красивото лице , още съм ерген.
Иначе нищо страшно и сложно няма , почнах да му хващам цаката , първо пробвах бавно , но се оказа че къси ,по- резки движения , са по успешни .
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #54 -: Април 29, 2014, 09:27:20 »

Моят стратов пакет "Муле".....:
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #55 -: Април 29, 2014, 09:43:41 »

Ето го и моя прибор за бърснене:























.




























.
































.







































.































Видехте ли го?

Точно така, нема такъв.

Като сте почнали, я отворете една тема за гримовете си и дамските превръзки.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #56 -: Април 29, 2014, 09:57:39 »

Тоя па - поне си признай кат мъж, че просто те мързи да се бръснеш!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #57 -: Април 29, 2014, 10:34:05 »

Тоя па - поне си признай кат мъж, че просто те мързи да се бръснеш!

Не отричам че го има тоя момент. Не отричам също че кожата на лицето ми е чувствителна и след бръснене съм като излезнал от касапницата, без да броим болката, червенината и поддутата кожа, еле па контра ако ударя....


Ама момчета, тоя факт не променя нищо. Мъж бръсне ли си лицето ........... вече е започнал да фъфли, да гледа тенис, фигурно пързаляне, да си боядисва косата, да говори за мода и да съчетава цветове......
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #58 -: Април 29, 2014, 10:52:47 »

Тук се сещам за един лаф - "мъж който си бръсне краката и/или ръцете, сигурно си бръсне и вагината", не е като с лицето, но то си е до усещане и предпочитание, не на всеки му харесва да ходи с брада и необръснат.

Като естествено думата която използвах в горния лаф си е чисто научен термин, благоприличието е спазено.

По темата - той дядо ми си използва четка от ранни години и не може без нея. А за бръснача, тва си е чист майсторлък според мен, а и си е опасно, малко невнимание, разсеяност и леко потрепване в ръката, може да е дори фатално, особено около вратта. Внимание си трябва с тия неща.
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #59 -: Април 30, 2014, 10:21:59 »

Момчета, момчета - кой нормален мъж се бръсне бе?!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!