PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 07:25:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17
  Изпечатай  
Автор Тема: the razors edge  (Прочетена 168364 пъти)
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« Отговор #15 -: Август 29, 2013, 11:05:27 »

pinhead, сигурно си прав, но просто споделям това, което съм прочел, а и доста хора са доволни от тях. Освен това първото ми бръснене с бръснач беше с острие, наточено по точно този метод и бях доволен. Аналогията с оръжието не я разбрах, там съм напълно бос. Поне за мен предимството на тези микроабразиви е точно цената им - един А4 лист струва около 3-4 лева, може да се разреже на 3 равни части като всяка стига за 5-10 наточвания. По принцип и аз бих предпочел камъни, но до момента не съм попадал на такива, които да са на достатъчно сносна цена за студентскиия ми бюджет.. Усмивчица

Климент, при заточване на бръснач на камък острието води докато при стропване на каиш води гръбнака. Кожените каиши имат две страни просто, защото кожата, от която са направени има две страни. Иначе доста хора ползват и платнен каиш, на които слагат микроабразивна паста тип CrOx, която се ползва от време на време, за да има по-рядко нужда от заточване
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #16 -: Август 29, 2013, 11:09:23 »

Аха - така се прави, за да не се получава "мустак" на острието. Отначало на незапознати им е несвойнствен тоя начин на точене, но се свиква.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #17 -: Август 29, 2013, 09:03:56 »

Тъкмо ме навихте да си купя бръснач, ама с тия технологии на точене...май ще се отказвам!
Това си е цяла наука, а на мен ми се налага да се бръсна почти ежедневно.....все пак удоволствието трябва да е свързано и с някаква практичност...не мога да се бръсна по един час....нямам толкова нерви и време.....
А иначе в интерес на истината от няколко години си търся нещо качествено за бръснене, но така и не попадам на правилния вариант...или е ширпотреба, или китай.....или струва майка плаче...или не бръсне...
Имам страхотни спомени от Уилкинсъна на баща ми, четката, сапуна, малкото тасче, но...уви, отдавна съм забравил какво е усещането да си гладко избръснат....сега карам на еднодневките и тегля по една дълга всяка сутрин на загубата на традициите...
Така, че накратко, ще се радвам ако споделите опит откъде да се снабдя с нещо наистина качествено?!

Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #18 -: Август 29, 2013, 10:00:10 »

http://www.shaving.ie/ - доста добър избор и цени, бърза доставка... Енджой!

http://www.shaving.ie/products/edwin-jagger-de89l.html Това за начинаещ (и не само) е доста добро.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #19 -: Август 30, 2013, 07:07:08 »

 :)Вие сте големи маняци на тема бръснене...В интерес на истината,от две-три години използвам гел и пяна,преди бях фен на дългото и блаженно масажиране и разпенване с четката.Уилкинсон със сменяеми ножчета имах още по бай Тошово време(мир на праха му)-набавяхме си ги от магазинчетата в Слънчев бряг.Най-доброто,което съм ползвал,нещо подобно на Edwin Jagger DE89L от линка,ми подари едно наборче от казармата в Търговище.Изключително семпъл Жилет,който бръснеше уникално леко и нежно.Танцуваше върху лицето-невъзможно бе да се порежеш с него.Съдбата му бе тъжна,брат ми го изгуби някъде по време на неговата служба.Заради този Жилет,се връщах нелегално в поделението през ноща ,за да си го взема.Бях го забравил,заминавайки на бригада....Ех,спомени....Но още изтръпвам при спомена за бръснача. Ухилен
« Последна редакция: Август 30, 2013, 07:47:42 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #20 -: Август 30, 2013, 07:49:21 »

 :-\Разглеждайки сайта,усещам,че темата е доста интересна.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #21 -: Август 30, 2013, 10:39:15 »

Страхотно, благодаря много!
Утре разглеждам и поръчвам!
После ще споделя...
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #22 -: Април 08, 2014, 12:52:10 »

 Хах!
 Не бях попадъл досегана такоф дебат - за брадобричене.
 Какво ли не съм пробвал, но на истински бръснач не ссъм попадал. Въпреки че съм пробвал подобна техника в походни условя - със джобно ножче и със сменяемо острие за макетен нож.
 С първия уред успях да се обръсна, може би щото аз го бях точил. Със втория - нье !
 А точенето на самият инструмент е част от процеса - неотменима! И начин да релаксираш, нещо като риболова например. Съсредоточавайки се в действието, забравяш за всичко останало и мозъкът и сетивата ти си почиват.
 Но от обръгнали бербери знам - няма по-добро от бръснача. Само с него можеш да обходиш всички подробности от релефа.
 И една тънкост - елитните бръснари казват;" по-добре леко недообръснат, отколкото да теглиш "контра"!" И аз мога да го потвърдя - от контри, та сега си влача последствията.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #23 -: Април 08, 2014, 06:59:29 »

Интересна, ама замлъкнахме. Чакаме Цефи да се похвали - колко кръв е изгубил при първото бръснене, белези останаха ли, брадясъл като талибан ли ходи, или вече му е "хванал цаката"...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #24 -: Април 08, 2014, 07:25:51 »

  Тия митове , че с бръснач е опасно да се бръснеш, ми то и кола да караш е опасно , ако не си го правил преди . То по тая логика , дайте и с жени да не лягаме , щото не се знае кво ще стане .
Пинхед  интелигентен човек си , разбираш и знаеш от много неща , евала , обаче понякога много убедително можеш да отчаяш или разубедиш човек като накараш нещо просто и лесно , да изглежда сложно и опасно .
Относно шкурките , те са абразиви за еднократна употреба и ако някой изпитва проблеми със ползването им , това е защото не знае как се ползват . Иначе всеки път ново парче шкурка микро грит , е същото като критския камък , стига да е залепена на равна повърхност .Доста по евтиния вариант според мен .Ползваш и хвърляш.
Относно камъните за точене критски и всякакви други , изкачат в продавалник  и на други места , но цените са баснословни . Иначе синтетичен камък , китайски от 1 лв. върши същата работа , ако се ползва и изправя правилно . Те всички камъни при точене на острие сменят релефа си и точно това е майсторлъка , да си ги изправиш . Затова се взима втори , и с него се търкат двата , за да се изправят .
Не че съм голям експерт на точенето де , ама с всичките тия длета и режещи инструменти понаучих това онова .
Иначе за образуване на пебъл или косъм - режещия , микро тънък ръб , който се насочва в посоки , е необходимо единствено точене в посока , като движиш гърба на метала напред ,а острието , мете последно абразива .
Много лесно става със кече и шлайфпаста . Лесно е по грубото наточване на камък или шкулка , пиниза е във микрозаточването .
А относно бръснача , човека ви каза има 10 причини , от логична гледна точка да се използва той . Друга тънкост е ,че брадата се налага със напарена , гореща , влажна кърпа за да може космите да омекнат и набъбнат ,като тогава
се бръснат и под нивото на кожата и това ти дава 3 дни гладкост , като бебешко дупе.
Относно бръсненето с лява ръка ще кажа 1 . Аз имам машинка за коса , ръчна и, така се подстригвам само .
1 номер височина , първите пъти като го правих сам с огледалце на врата беше много трудно , обаче лявата ръка много лесно и бързо свиква със научаванито на нови движения , беше нещо свързано със мозъчното полукълбо ама какво , така че сега ми е много по лесно отколкото със дясната . 
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #25 -: Април 08, 2014, 08:05:10 »

Бръсненето въобще е опасно, защото обезобразява човека.

Бог е сътворил мъжа с достойнство, т.е. лицево окосмяване. Бръсненето символично е равносилно на смяна на пола. Мъж без брада не е мъж.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #26 -: Април 08, 2014, 08:39:15 »

Русене, Русенееее, аз какво казах, ти какво разбра... А и както описваш че си точиш длетата и ми става ясно, защо ти се затъпяват толкова бързо. Аре да не спамиме и тая тема, а?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #27 -: Април 08, 2014, 10:57:47 »

Интересна, ама замлъкнахме. Чакаме Цефи да се похвали - колко кръв е изгубил при първото бръснене, белези останаха ли, брадясъл като талибан ли ходи, или вече му е "хванал цаката"...

Ха, ми аз бях забравил.....да се похваля!
Обзаведох се със "стартов" пакет Муле (комплект стойка+четка+легенче) и нейсе вида ножчета, сапуни, стипци.....!
Ми кво да кажа.......доволен съм, кефи ме! Като пътувам разбира се, залагам на гадните еднодневки пак (поради ограничението за пренасянето на всички видове аксесоарченца), но все пак...бръсненето си е съвсем различно! Имах затруднения с първоначалния "ъгъл на атака", но с времето свикнах...не съм давал сериозни жертви, плюс това имам и стипца, с която при по сериозни наранявания бликирам моменталически последствията... Ухилен Ухилен Ухилен
Ако мога ще пусна снимка, ама....друг път!
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #28 -: Април 08, 2014, 11:01:53 »

Честито ти за Муле-то! Иначе техниката тука е по-различна от съвременната - има в тубата бая клипчета.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #29 -: Април 09, 2014, 12:17:56 »

Ми аз си накупиф бръсначи томан 4 ама после ме налегна една ... Дисертация и време никво и тока и нямам на какво да ги наточа , сам и не знам как, никъф ми поиска дваасе кинта на парче
А и те малко требе да ке освежат и сега стоят само намазани със неква смеска проив ръжда и ки чакат времето
Зех ге от ибей на добри цени
Другия път на среща щги донеса

Мерак иначе има
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!