PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 01:25:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: PKPL know how от "братята" хървати  (Прочетена 6516 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« -: Ноември 15, 2013, 05:56:14 »

Здравейте,

Напоследък покрай историите с хората които не са пробвали много тутуни се сетих за една добра практика която вече много от одавна хвърчи с пълна сила в хрватския пайп-клуб.
Аз понеже и в техния форум пиша от време на време, и следя какво правят, реших да споделя една история която може да има дикиш и у нашето все още крехко пайп общество.

Те му викат PKPL (Путуюча Кутия Пуна Лишча)

Именно, става въпрос за следното. За да опиташ некой тутун без да го купуваш, събират в една кутия всеки слага некакъв тутун, (желателно е да има за повече от 4-5 лули да кажем) и кутията тръгва, и пристига при мен. Аз зимам от които тутуни искам да опитам, като слагам друг некакъв какъвто имам. Идеята е всеки да слага поне толкова колкото е взел. И изпрашам кутията на Янко, той прави същото и я изпраща на Станко, Станко на Петко, и т.н. Когато от един тутун остане колкото за една лула, се взима всичкия. Иначе ако е повече, се остава и за другите.
И така всеки като поръчва различни тутуни, всеки може да пробва от всички без да го поръчва, и така да има богат опит да знае какво да си поръча. Понеже асортимента е огромен, днес противно на общото мнение че пазара на тутуни не е като "едно време" има повече избор от всякога. Pinhead беше споменал за носталгията по "едно време" че на един изчезнал бленд излизат поне 3 също толкова страхотни и блендинг индустрията е в разцвета си.
Та така, "братята" хрвати така движат. Тръгва кутията с едно десетина двайсе бленда които се събират от София в нашия случай като всеки издвоява нещо от cellar-a и пътем се допълва и изпробва. И тя се движи непрестанно, докато обиколи всички и пак тръгва, като между двете пристигания на кутията при един и същи човек минава около месец два или повече, те имат много членове между другото.

Не казвам че непременно трябва да направим и тука същото, просто ми се виде добра идеята и реших да я споделя.
Много от начинаещите (па и не толкова начинаещите) не са пушили доста от тютюните, това е една хубава възможност да се пробва.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Ноември 15, 2013, 08:50:06 »

Звучи ми интересно....
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2013, 05:06:38 »

Идеята е страхотна! Настина може да се използва, дори да не е съвсем по същия начин.
Предлагам като станат клубните лули да се съберем и да "основем" Кутията.

Между другото не остава много и до две седмици ще са готови.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2013, 08:15:28 »

Страшна идея.Аз съм за.
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2013, 08:39:02 »

Май ще пропуша отново ! Шокиран
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2013, 01:09:13 »

"Побългаряваме" идеята веднага - събираме се в кръчма, черпиме се с бира и тютюни и си говориме глупости цяла вечер...

P.S. Майната им на Български пощи! Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2013, 07:29:01 »

"Побългаряваме" идеята веднага - събираме се в кръчма, черпиме се с бира и тютюни и си говориме глупости цяла вечер...

P.S. Майната им на Български пощи! Намигване

Допълнение! Ако пристигнат хора от други градове може да основем 2-4 кутии за Север Юг Изток и Запад, които да циркулират първо в съответната област, а след месец - два при следваща среща да бъдат разменени и т.н. Става и така
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!