PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 05:36:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Пощенска станция при Централна Митница - София  (Прочетена 11036 пъти)
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« -: Февруари 07, 2014, 11:32:23 »

Човек и добре да живее се жени, а пък и даже стига до освобождаване на пратка от Централна митница...
Значи - поръчвам си 5 х 2 oz от любимите ми Cornell & Diehl от 4noggins.com. Не за първи път, до сега винаги ми носеха колетчето в офиса. Вчера, обаче, дойде пощальонката с едно листе - да се явя на 13 гише в Пощенска станция при Централна Митница - София за получаване на пратка. Нещо ме сви под лъжичката.
Пуснах си за днес 1/2 ден непоряд и в 14:00 чинно се явих на гише 22 за допълнителна информация.
- Оооо - 13 гише. По коридора, после вдясно и там, до банката...
Отивам. Подавам листето.
- Попълнете си имената и адреса.
Попълвам.
- Отидете на 12 гише.
Отивам. Там никой не ми отваря гишето, разни хора влизат и излизат. По едно време една кака ми маха: Влезте!
Влизам.
- Поръчка от интернет ли?
- Да...
- Плащането?
- Ъъъъ...
- Плащането!
- Ама аз...
- Не сте ли платил?
Тука се осъзнавам и подавам извлечението от кредитната ми карта. Намирам въпросното плащане за 111.59 лв. Каката го огражда с химикал. Чак сега забелязвам, че носи бадж "Митници". Опааа...
- Какво чакате?
- Ами малък пакет...
- Вътре какво има?
Аз съм съвестен гражданин на Република България:
- Тютюн за лула
- Нали знаете, че това е акцизна стока?
- Знам...
- Ще трябва да попълните митническа декларация, да платите мито, акциз и ДДС?
- Знам.
- Ще трябва да отворим пратката!
- Добре...
- Бихте ли ме изчакал отвън?
- Разбира се.
Чакам 3 минути, каката излиза и с още една жертва и отиваме до гише 29. Влизаме вътре. Носят ми колетчето, отварят го - вътре пластмасови гранули за уплътнение. Ровят, изваждат една от 5-те кутийки. Митничарката учудено го разглежда и ме пита:
- Това какво е?
- Тютюн за лула...
- Нали знаете, че е акцизна стока?!
- Принципно знам...
- Ще трябва да го опишем, да попълните митническа декларация и да платите акциз, мито и ДДС.
- Добре...
- Поръчка имате ли?
- Ами имам...
- Къде е?
- ?!!?!?!! Ами поръчах си го по интернет...
- А поръчката къде е?
- Ами в сайта...
- Нямате ли я разпечатана?!
- Не... Не знаех...
- Ами няма фактура вътре, така че ще трябва да я разпечатате.
Махам с ръка.
- Идете на гише 29, там ще си я разпечатате, после елате при мен на гише 12 да Ви обясня какво трябва да направите.
Отивам на гише 29, срещу 1 лв разпечатвам поръчката. Връщам се обратно на гише 12. При двете митничарки вътре има клиенти, аз съм втори подред отвън. Човекът при "моята" излиза, този пред мен отива при нея. Човекът при другата митничарка излиза, аз си чакам чинно. Този при "моята" също излиза, аз влизам. Тя, обаче, също излиза. Аз влизам вътре и чакам.
Другата митничарка ме погледа една минута и ми казва:
- Заповядайте...
Подавам ѝ извлечението от кредитната карта (с очертаните 111.59 лв), листето от Пощите и поръчката от 4noggins. В този момент влиза "моята" митничарка.
- Ааа - това е тютюн за лула. Да попълни митническа декларация и да си плати акциз, мито и ДДС.
И излиза.
Другата митничарка разглежда поръчката около минута и побутна листа към мен:
- Това не съм го виждала.
И с нетърпящ възражение тон отсича:
- ТАБАКЕРА! Платете 22.32 лв ДДС на гише 13 - пляс, пляс, пляс 3 печата - Приятен ден!
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #1 -: Февруари 08, 2014, 08:41:04 »

Малка Одисея, но поне не е с най-лошия възможен край.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Февруари 08, 2014, 09:39:03 »

 :)Щасливец!Аз бая я патих...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Февруари 08, 2014, 09:55:46 »

Аз съм описал някъде плачевния си опит......минал си метър!
Финансовата равносметка по другия начин би била по 3 - или близо 300 лв за конкретната пратка!
Сега тутунеца ще ти е още по сладък!  Смотан
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2014, 04:31:11 »

Аз си имам мой човек там, когато е той минавам много тънко, с по 20 лева и три лева на касата.
Когато не е той, като питат какво е, казвам кога аксесоари, кога лули, и си плащам само ддс-то като панев в горния случай.

За поръчки над 100 долара, задължително чакам да е на смена моя човек щото ддс-то излиза над 40 лева.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2014, 04:34:09 »

Ще кажа само че тия са доста "грамотни", и при всичкото къде пише на неколко места "pipe tobacco"  и на разпечатката и на кутията, понеже от смокингпайпс пишат всичко както си е, не вдеват за кво иде реч.

Веднъж една млада кака гледа гледа, и ми вика: "Тутун има ли?" Викам "Не, нема никакъв тутун". Усмивчица а то ще й извади очите на три места "pipe tobacco".

Сюреализъм.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Февруари 08, 2014, 08:15:50 »

Тук,в Бургас,бой,двете дами на гишето са много печени,и нищо не минава при тях.Искат винаги разпечатка,и да се отвори пратката.А веднъж влезеш ли в полезрението им,няма отърване.Превенция на риска,дето му викат. Ухилен
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2014, 08:42:31 »

Колега , като поръчваш от 4ногиш  им пиши ремарк  ,да го пишат за 18-20 $  и че не  е тютюн.
Аз така правя и теми го пишат за 20 $ стойност и че е нещо друго , последни път ми писаха " свещи " Усмивчица))
Ориентира за митничарите  е стойността   ако е над сумата ( обърната в лева ) 30 лв и  пратката отива в митницата .
Там  те гледат на кутията стойността  която пише и казваш че са  някакви аксесоари и готово .
Поне аз така правя и вече 5-6 пратка нямам  проблем .
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2014, 02:53:42 »

Абе те, хората, без да ги подканям, бяха проявили самоинициатива и бяха написали "Candle Making Supplies - $23", ама нали съм съвестен гражданин на републиката...
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2014, 12:38:25 »

Тутунът лесно, сагата започва като трябва да обясниш що е то МУНДЩУК ЗА ЛУЛА и има ли то почва у нас....
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2014, 09:01:10 »

ооохх то сега май по лесно човек да вкара кило "картофено пюре" от Колумбия отколкото кило тютюн .Лесно за трафикантите ами ние дето вика Панев съвестните . Абе според мен със тия гадни ограничения трябва да си намерим свръзка по митниците из големите градове и да си пазаруваме групово , като си взимаме стоката от " нашия човек "  поне ще знаем за какво даваме някой лев " ДДС" и на кого го даваме .Не искам да звучи като корупция някаква че не са хубави тия работи де  Намигване
Иначе тая работа със акциза на мен ми звучи като чист рекет - като сметката от топлофикация лятото за 30 лева на месец че тръбите им ръждясвали в стената на моя личен апартамент .
И дето не можело да ги отрежа в моята собственост със шлайфа нищо че съм на последен етаж за да се разведа завинаги със тоя кръвен данък .
Някой път се ядосвам и си спомням завършващия стих от Аз съм българче - Българче да се наричам първа радост е за мене .
Обаче понеже ситуацията е че сме в шах постоянно а пък поръчваме постоянно всеки месец и даже някой хора и повече пъти , то всичко трябва да става плавно , меко и с необходимата сръчност и финес в дадената ситуация за да продължим да си пушим готини тютюни .
Дерзайте колеги
« Последна редакция: Февруари 11, 2014, 09:09:31 от rusen plovdiv » Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!