PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 09:22:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Гълта ли се димът когато се пуши лула  (Прочетена 13711 пъти)
kosio67
Newbie
*
Публикации: 4



Ел. поща
« -: Март 05, 2014, 10:17:36 »

Гълта ли се димът когато се пуши лула .Извинявам се но съм напълно нов в това начинание.
Искам да споделя че бях страстен пушач 25 години преди 3 години спрях цигарите и имах чувството че никога не съм пушил
От половин година моя кумец ме подхлъзна с едни хубави пури и почнах да пуша вечер по една пура а сега ме зариби и с лула
Лулата определено ми харесва повече. Пурите не ги гълтах но лулата ми харесва да я гълтам ,правилно ли е или не ?
Само да кажа че вече пуша по 4/5 лули на ден  и ако някой знае кой тютюн на нашия пазар е най лек нека сподели;D
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Март 05, 2014, 12:50:13 »

По принцип не се гълта дима, а се вдишва чрез така нареченото "french inhale" или френско вдишване като изпускаш през устата дима и го вдишваш през носа. Така хем избягваш поражения по трахеата и гърлото, хем най-добре се наслаждаваш на аромата.

А по втория въпрос, за хубавите тутуни на нашия пазар, всички сме на едно мнение че в БГ се продават само боклуци. И то от най-долнопробните ароматици.  За убав тутун ще требе да си поръчаш по интернет.

Ако искаш дай адресо да ти пратим некви хубави за проба.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #2 -: Март 06, 2014, 01:17:00 »

,,Пие се ,,  -както казват образно старите тютюнджии ...

====
Иначе според моя опит , най-добре се  ,,усеща,, тютюна , когато димът се издишва през носа .  (Стига да не е гаден ароматик )

 Смотан
« Последна редакция: Март 06, 2014, 01:19:49 от тедо » Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 06, 2014, 02:41:43 »

......(Стига да не е гаден ароматик )


Всички ароматици по дефолт са боклуци. Освен "Lakeland" ароматиците, разбира се, каквито на нашия пазар нема.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #4 -: Март 06, 2014, 08:52:44 »

Сякаш това е една от малкото теми по които са единодушни пиещите тутун по света - по-добре да не се гълта дима.

Инак и аз усещам ароматите най-добре когато издишам през носа - дори и да е гаден ароматик. Това беше единствения начин да усетя нещо от първия си тютюн - купен от тук Erinmore mixture от който още пазя удивително безлични спомени. Проблем е ако дима се сгорещил, а не го усетя в устата си - нослето било учудващо чувствителен орган. Уви обаче не всеки го умее това с издишването през носа - май е въпрос на физиология.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #5 -: Март 06, 2014, 09:25:34 »

Навремето (много, ама много отдавна), "ароматици" са наричали английските и балканските смеси... Ухилен Собствено, ако не вдишам леко дима от време на време, не усещам толкова добре вкуса на тютюна.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #6 -: Март 06, 2014, 09:48:30 »

И аз вдишвах по малко от димът . Ако пускам от устата и вдишвам през носа , няма как да не влезе нещо в дробчетата . Пък си е и вкусно ! Малко и в главата удря ! Ама си беше кеф !
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Март 06, 2014, 10:38:30 »

Гълта ли се димът когато се пуши лула .Извинявам се но съм напълно нов в това начинание.
Искам да споделя че бях страстен пушач 25 години преди 3 години спрях цигарите и имах чувството че никога не съм пушил
От половин година моя кумец ме подхлъзна с едни хубави пури и почнах да пуша вечер по една пура а сега ме зариби и с лула
Лулата определено ми харесва повече. Пурите не ги гълтах но лулата ми харесва да я гълтам ,правилно ли е или не ?
Само да кажа че вече пуша по 4/5 лули на ден  и ако някой знае кой тютюн на нашия пазар е най лек нека сподели;D

Отиваме обратно към цигарите май.......сега кое е правилно, кое не всеки си преценява...
4-5 лули на ден според мен са много, вдишването на дима поне да е от лула с филтър, иначе хардкорско звучи...
В БГ не се търси хубав тутун, щото просто го няма....
Ми.....хладен дим желая! Ухилен
 
Активен
kosio67
Newbie
*
Публикации: 4



Ел. поща
« Отговор #8 -: Март 09, 2014, 11:01:46 »

Благодаря на всички за  отговорите .Ще се постарая да не вдишвам дима.Колкото до тутуните кумеца ми даде някои хубави тутуни и разликата е огромна ,явно ще трябва да се откажа от тютюните предлагани в БГ
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #9 -: Март 12, 2014, 10:42:57 »

 Намигване

И задължително , ама абсолютно задължително ,,забиване,, на носа  в кутията с тютюн  ( за предвкусване на предстоящото пиршество ) преди паленето на лулата !!!

 Усмивчица Намигване Смотан
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #10 -: Юни 12, 2014, 02:40:46 »

Цитат
4-5 лули на ден според мен са много
АА бате Стефане , значи аз ако изпуша 4 5 лули в деня , или съм болен или няма да мога да заспя . Ха ха ха . Аз по добре да спра да пуша лула.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Юни 13, 2014, 07:52:57 »

Аз гълтам по малко. За мен работата е в това да се контролираш колко вдишваш/гълташ.
За филтрите не съм съгласен с Цефи, но ако ще е само за да не изхвърлим даден тютюн, по-добре с филтър. От години пуша по 3-5 лули на ден, но чакайте малко, за какви лули говорим? Колко големи, ти колко си голям (размер, де), с филтър ли са тези лули? Ако са литър ще изпушиш и 10 и все тая. Ако огнищата са по 24 мм като на чичо лео катчето, дето сеопитвам да го оправя, май повече от две няма как да станат, защото ще свърши тютюна в кутията;)

За мен, нещата стояха просто така:
Кога, колко и с кого!
Никога не прекалявай, по-добре го изхвърли, вместо да "пушиш" за да не го хвърлиш.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!