PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 05:05:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: "Sweet pipe of mine" - бих перефразирал Акс Роуз.  (Прочетена 16501 пъти)
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« -: Март 23, 2014, 10:52:53 »

 Далеч съм от колекция, въпреки че определено знам коя ще е следващата ми придобивка...

Ето го скромното начало  - "Гец", "покерситър". Спечелен преди три години, в честно съревнование между почитатели на Гошето. Обикновено дреме сънливо в една кутия за чай, заедно със перца, бутилче скоч и някоя и друга порция Пушилист.



Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #1 -: Март 24, 2014, 10:10:53 »

имаш добра основа значи , щом е на Гец значи е много изпипана . Сега и на другите 2 наши майстори по 1 и после ги повтаряш на ред .  Ухилен
Изберете българското .Аз на Гец съм преритал за 1 Домато или за 1 ябълка на Г. Бояджиев и за един родезианец на Десо Гечев и за ...... ох много са ама парите малко . Плачещ
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #2 -: Март 24, 2014, 09:26:32 »

  Скоро ми попаднаха две парчета плътна дървесина, от различно естество. Едната има много интересна шарка и ми се роди идеята да я пробвам като материал за лула....
  Другата обаче, дето е по-възлеста и засукана, тепърва иска съхнене и прочие салтанати.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 25, 2014, 05:31:03 »

Русене, не приритвай ами се обади. Цените се коментират, само спомена остава да грее в нашите души, хахахахах. Питай колегите да ти кажат, че на наши хора кожи не дера.
Активен

Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #4 -: Май 18, 2014, 03:31:26 »

 Ии-и-и-хоп!
Още едничка - "Pimpernel Red", от могъщата колекция на Иван.
Ровейки, узнах че пимпернел било някаква хортензия.

 Не се забелязва в купчина лули, но на мен си ми харесва! А вече си има и име -  Scarface.
 Името дойде от няколкото бойни белега - явно е имало схватки с някакъв мистичен враг, щото не са подбитости от удар, а по-скоро приличат на следи от допир с нещо възтопличко.
 Почиствайки я, открих / като сущий Шерлок Холмс / отпечатък от бивш стопанин. Явно е имал абсолютно еднообразен хват, понеже имаше две матови петна, даже със следи от тактилни линии!





 Иначе, отвътре е в отлично състояние - обтурацията на мундщука е точно каквато трябва да бъде, тънък равномерен кейк без неравности. Имаше леко запушване на прехода между огнището и канала, но падна при второто перце.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #5 -: Май 18, 2014, 05:27:57 »

Не е хортензия ! Тревичка е , билка  , Огнивче му е името , жълтичко , синичко, червеничко , розовко и др  . Това по-се връзва с лула / огнивче / . Иначе има и лули  PIMPERNEL BLUE . С пожелание да си набавиш и такава .Мисля  даже ,че в колекцията на Иван имаше и синичко огнивче .Честито !
« Последна редакция: Юни 09, 2014, 11:06:53 от POPЕYЕ » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #6 -: Май 18, 2014, 05:57:28 »

 Благодаря!
 А с Иван определено ще има още "ръкостискания".
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #7 -: Май 18, 2014, 06:07:39 »

Направо си е китка лулицата :)Със здраве да си я ползваш.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #8 -: Май 18, 2014, 06:18:46 »

 Благодаря!

 Снощи вече я ползвах за пръв път - това дълбоко огнище си е маратонец, в сравнение с първата ми.
 А какъв "Принц Амлет" извади Иван - цялото ми кутре /нейде 5-6 см/ влиза в огнището ! А е "джобен формат".
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #9 -: Май 22, 2014, 07:58:47 »

Значи , тоя Пемпернел е класика в класиките . С това дълбоко тесно огнище ,как ли ще пуши латакийки , лелеее . Завърти очи
Много е хубава Вехто , да си жив и здрав да ,си я пушиш със кеф . Ударил си кьоравото , както викаме на село .
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #10 -: Май 22, 2014, 08:36:16 »

 Чак пък кьоравото...

 Ама аз съм си тъй - имам си собствено око за нещата - често си харесвам нещо ей тъй - без причина, пък то си ми става още по-любимо. Усещам вещите със собствен дух.
 В неизброимата купчина тази лулица не блести с нищо - даже изглеждаше съвсем "кежуъл". А след като я поотърках на пъро четене, тя излезе толкова запазена, колкото моята почти нова "гец"- ка !
 Ако намеря и малко восъче да си я лъсна, и като полирам леко мундщука - те ти "бранд ню пимпернелица".
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #11 -: Май 22, 2014, 08:36:43 »

 .. скоро ще и взема и другарче.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #12 -: Юни 09, 2014, 10:31:23 »

 Заверата работи с пълна сила - лулите се размножават успешно.
 Имам си веке "Орлик".
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #13 -: Юни 11, 2014, 08:32:39 »

Ей го, на - "Орлик", 304S - каквото и да значи. Вече в обръщение. Намигване
« Последна редакция: Юни 14, 2014, 03:23:31 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #14 -: Юни 11, 2014, 09:22:46 »

А така - стига датски извращения, класиката си е класика!  Усмивчица
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!