PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 12:52:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Позьорско ли е да имаш джобен часовник?  (Прочетена 22953 пъти)
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #15 -: Април 10, 2014, 03:23:42 »

Понеже съм дърт снобски настроен сухар , само що отбележа ,че не се пуши лула по джапанки (освен ,ако не си се  изтегнал на шезлонг на плажа). Както и не се кара Мерцедес по джапонки .  
Мисля си , че човек трябва да изпитва самоуважение и от там това да води към уважение към лулата му в случая .
Или към Мерцедес-а .   Или към която и да е вещ която му придава идентичност .

 Намигване

ПП
но понеже си спамим за джобните часовници , как ви се вижда някой по джапаки с такъв часовник си ходи по улицата и понеже е много ,,cool,, е и по бански
 Ухилен
« Последна редакция: Април 10, 2014, 03:27:01 от тедо » Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #16 -: Април 10, 2014, 04:05:39 »

Понеже съм дърт снобски настроен сухар , само що отбележа ,че не се пуши лула по джапанки (освен ,ако не си се  изтегнал на шезлонг на плажа). Както и не се кара Мерцедес по джапонки .  
Мисля си , че човек трябва да изпитва самоуважение и от там това да води към уважение към лулата му в случая .
Или към Мерцедес-а .   Или към която и да е вещ която му придава идентичност .

 Намигване

ПП
но понеже си спамим за джобните часовници , как ви се вижда някой по джапаки с такъв часовник си ходи по улицата и понеже е много ,,cool,, е и по бански
 Ухилен





 Ъ? Завърти очи Ъ? По странни разсъждения не бях чел! То това , самоуважението де,ще трябва да е много трудно за мен ,щот карам дърто Поло ! Ще спра да ходя на театър ,кино и други подобни простотии ,ще спра да обикалям Европа с тъпашката цел да видя още един музей, ще спра да се храня с вкусни , но скъпи храни , защото може и кюфтета с бял ляб  и със спестените пари ще си купя чисто нов Мерцедес втора ръка и заветното чувство да се обичам . Пропуснал съм как се е променил света или остарявам .
« Последна редакция: Април 10, 2014, 04:20:04 от POPЕYЕ » Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #17 -: Април 10, 2014, 04:56:22 »

Ша ма извиняваш , POPЕYЕ , ама върни се и прочети няколко пъти това което си ме цитирал .  И съм сигурен ,че ще разбереш за кво аджеба иде реч . И тогава сам ще се убедиш , че няма връзка м/у това което си написал и това което ме цитираш.

Хайде сега на здраве , верно , че не пушиш но сипи си питие и малко повечко мисли преди да отрежеш .
Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #18 -: Април 10, 2014, 05:30:47 »

Ми пак го прочетох и пак тая .Ако си го написал със сарказъм , то той е много фин и недоловим за недодяланата ми същност . Просто така го разбрах и така го коментирам . А и си много прав за нещо друго и ще трябва да помислим за това . А именно , че при писане във форуми много често смисълът на  написаното от автора  се разминава със смисълът , който му предава четящия . Леко завоалирани нюанси , които смятаме за видими от останалите , се размиват в бозата на безсмислени брътвежи и надцаквания или пък грейват ярко и фалшиво подсилени от човешките ни слабости . Аре стига толкова ! Не пуша , ама се черпя , даже време е май . Не се сърди и Наздраве !
Активен
чичо лео
Jr. Member
**
Публикации: 85


Ел. поща
« Отговор #19 -: Април 28, 2015, 08:13:15 »

Смятам, че не е позьрство, а много сериозна класика.
Активен
iivetsa
Full Member
***
Публикации: 108


Ел. поща
« Отговор #20 -: Май 06, 2015, 02:52:58 »

Джобните часовници са като всички други часовници,и не виждам проблем да се ползват и такива,стига на човек да му е удобен и да му харесва!За поза изобщо не може да става въпрос,даже по скоро би трябвало да покаже,че пред вас седи човек с вкус и интелект.Позьорско е да си купиш айфон на лизинг,и при всяка възможност да го излагаш на показ по масите,а някои хора си мислят че така се демонстрира престиж и класа Ухилен
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Май 07, 2015, 12:06:56 »

Не мога да разбера защо изобщо трябва да се коментира дали е позьорско използването на една вещ, която е създадена за удобство.
Не, не е позьорско по принцип.
Може, обаче, да възникне "лек" проблем със стила, ако си сложил примерно всекидневните си дрехи и (очевидно единствения) джобен часовник с фина гравюра и т.н. и "мааш гащи" в парка, вадейки часовника час по час. Също така и обратното, ако си със стилен официален или всекидневно-официален костюм или кактвото там и размахваш някоя Мълния с ръждясал синджир.
Нещата трябва да пасват.
От друга страна за Мерцедеса и джапанките - да му се не знае, ако караш нЕква С класа или Е изобщо няма никакво значение, според мен с какви обувки си, особено ако отиваш към плажа. Ако, обаче си с шорти и джапанки и се качваш в (очевидно единствения) автомобил, създаден за официални случаи, примерно S класа или нещо такова - то нещата са зле.
А що се отнася до лулата, това също е инструмент и на мен не ми пука дали го използвам на плаща по джапанки или на улицата или където и да е ....Остава проблемът с джапанките и използването им на различни места, което е близък, но коренно различен проблем.
Знаете за сандалите и чорапите - е не се ходи на работа, опера, концерт, бар (различен от кварталния) по джапанки или сандали, дори да си с чорапи. Това си е моето мнение, само споделям и не виждам връзката между марката автомобил и джапанките.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #22 -: Май 07, 2015, 12:55:00 »

Цитат
...не виждам връзката между марката автомобил и джапанките...
Е такова незнание не очаквах от тебе! Аксиома на С. Васева, д-р: "Колкото по-скъп е автомобила, толкова по-голям селяндур го шофира". А и не забравяйте, като водите спорове за джапанки и Ес-класи, че живеем на Балканите и един стилно облечен мъж обикновенно е повод за присмех и причисляване към групата на "меките китки".
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #23 -: Май 07, 2015, 04:36:16 »

...... А и не забравяйте, като водите спорове за джапанки и Ес-класи, че живеем на Балканите и един стилно облечен мъж обикновенно е повод за присмех и причисляване към групата на "меките китки".

Начи колега, понеже си атеис, че ти се обосновем от еволюциониска гледна точка.

Начи човечеството е преживяло ледникови периоди и мега фауна (мамути и прочее дзверове), въоръжени само със заострени тояги и колове. И то точно поради факта че мъжете са били мъже, а жените жени.  И така е било от онова време, па  до преди 30-тина години. Това са хилядолетия в които човечеството е оцелело точно в тая конфигурация която е най-удачна.   А то ще рече мъжа е мъж, а жената жена.  Е сега тия метросексуални извергщини, моем да ти кажем че ще докарат края на човечеството. За мъж е унизително да бъде "стилно облечен". Всеки мъж който държи на себе си, не може да си позволи такива метросексуализми.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #24 -: Май 07, 2015, 04:55:59 »

То, погледнато реално, джобен часовник и на анцуг си отива...  Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #25 -: Май 07, 2015, 05:28:39 »

Отдавна преболедувах  снобарията и като напълно излекува човек ще споделя своето мнение.Изобщо не ми пука какво мислят околните за мен.Нося джапанки през цялото лято, едни такива сламени, защото ми се потят краката.Ходя с тях на всякъде, Пуша лула гол.Пуша когато съм на риба и целия съм в тиня.Пуша на всякъде КОГАТО МИ СЕ ДОПУШИ.А лятно време карам колата бос, защото ми е УДОБНО.
Съобразявам се единствено с това да се чувствам добре.
Убеден съм, че това е рецептата да си умиротворен със себе си.
За джобния часовник нямам мнение, защото мисля, че е неудобен.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #26 -: Май 07, 2015, 05:56:02 »

То, погледнато реално, джобен часовник и на анцуг си отива...  Ухилен Ухилен

И защо да не отива? И какво въобще значи "да отива". Вманиачаването в приложната и битова естетика и по-специално суетната  на облеклото е симптоматично явление.

Или казано на "апла вулгарика" (обикновен български за неведущите гръДСки) На педераслък замирисва тая работа.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: Май 07, 2015, 06:30:36 »

Мноо е позьорско! Начи трее си зема жобния на другата среща да попозирам малко... Баси, земете се в ръце, позьорско ли било или не... Тука стаа въпрос за собствен кеф, и никой, ама никой не мое ми дава наклон на кура! ... Тъй чече, дали с жапанки и в мерцедес, или с обувки за 500 евра в дърто Туинго, е се тая. Кефете се бе хора и си носете джобните часовници, щот на Иван Вазов №1 няма да можете.... (тва е адреса на гробищата в Сопот)
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #28 -: Май 07, 2015, 08:01:47 »

Мноо е позьорско! Начи трее си зема жобния на другата среща да попозирам малко... Баси, земете се в ръце, позьорско ли било или не... Тука стаа въпрос за собствен кеф, и никой, ама никой не мое ми дава наклон на кура! ... Тъй чече, дали с жапанки и в мерцедес, или с обувки за 500 евра в дърто Туинго, е се тая. Кефете се бе хора и си носете джобните часовници, щот на Иван Вазов №1 няма да можете.... (тва е адреса на гробищата в Сопот)

Не мога да не се съглася че не си съвсем не-прав.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #29 -: Май 07, 2015, 08:16:37 »

Е да де, Гец, ама пак остава едно такова лошо чувство...

P.S. Направо се едно е пред очите ми - след години, коридорите на СУ, запъхтян първокурсник пита: Прощавайте, лекцийте по приложна падерастия и битово разложение на проф. Балкан Бойков почнаха ли?  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!