PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 09:30:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Енфие  (Прочетена 19748 пъти)
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« -: Април 17, 2014, 11:26:18 »

Гледах един пост на Руско за фабриката на Гавит и Хогарт и мернах мелниците за енфие и самото енфие . Стана ми интересно и ще ми е приятно да науча още нещо за този тютюнев продукт . В нета има доста информация , но предпочитам да споделите личния си опит, разбира се , ако има такъв . Не е като да пушиш лула , но пък си е тютюн.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Април 17, 2014, 11:55:47 »

Едно време имаше на ъгъла на витошка и солунска един магазин за лули, тютюни пури и енфиета. Имаше какви ли не, от там съм зимал някои ароматизирани в луксозни кутийки. Някакси не ме грабна, може би защото беха ароматизирани, отказах се след третата кутийка.  Предполагах че ще е нещо като тютюна за дъвчене, или по-скоро за плюене (spit tobacco) за който ще разкажа малко повече, тъй като имам там известен опит.

Това е било през далечната 1998 година, имаше в Македония разни американци по някакви необясними причини, то само ЦРУ-то си знае защо ги тикаха, обаче навсякъде и в селата даже имаше поне по един американец даскал по английски. При нас първо имаше една Дейна, младо момиче и ебливо, после дойде един Матю от Тексас.

Та тоя Матю беше си некъв реднек, винаги с каубойска шапка, и мааше един Copenhagen Snuff, зимаш щипка, слагаш я в устата между устната и венеца, и почваш да се плюнчиш, като плюеш постоянно защото то предизвиква слюнката да ти тече като от чешма.
Даде ми пича една кутийка подарък за проба, но аз я оставих така и не знам защо в казармата като отидох си я взех със себе си.  Там понечих да отказвам цигарите, и рекох дай да пробвам с тоя Snuff.
И тогава ви казвам, някакво страшно откровение. Ебати кефа. Не съм се и надявал че може такъв кеф. Не ти трябва пауза за цигарка, щото в началото постоянно си навънка, само плюеш и се кефиш на макс. Удоволствието е такова, че е нещо като оргазъм. Пушенето на каквото и да било нема такъв ефект. Стига да има къде да плюеш, това е нещо неописуемо.

После след години когато дойде интернета, и тез неща станаха достъпни да си ги поръчаш, исках да си поръчам обаче се зачетох че тоя вид на употреба на тютюна бил стотици пъти по-рисков от пушенето, и че една щипка от тоя snuff, вкарва в организма 24 пъти повече никотин, и продължителната употреба почти винаги води до рак на устата. И така мъдро реших да не поръчвам въобще, щото ще зема да се изкефя, и ще си кажа я още една кутийка да си поръчам, от време на време само ще удрям, и  докато видиш си почнал всеки ден.

Но чувството е неописуемо. И като вкус, и като дразнене на лигавицата, и като миризма на тютюна и като отделяне на слюнка, и като всичко.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #2 -: Април 17, 2014, 12:04:04 »

Ма то енфието са смърка през носа , бе бате , не се лапа през устата .
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Април 17, 2014, 12:06:11 »

Ма то енфието са смърка през носа , бе бате , не се лапа през устата .

През носа де, обаче освен кихането в началото, нема некакъв друг ефект. После вече и не кихаш като го почнеш здравата. И че мирише на ванилия и праскова. Аз друг ефект не успях да усетя. Пълна чикия според мене, както и наргилетата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #4 -: Април 17, 2014, 12:16:13 »

Що бе , наргилето е арна работа , палиш и може да си пафкаш цяла нощ .
Друг е въпроса , че положението с ,,конфитюра ,, в България е същото като с тютюна за лула тоес само боклуци по магазините .

Ама ае дан изпортваме тематиката на колегата .
Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #5 -: Април 17, 2014, 12:22:05 »

Балкане , направо ме нави за това дъвкане на тютюн ! Ухилен Ще взема да откажа секса , ама остава проблемът с плюенето. Ухилен А пък енфието предизвиква здрави течове от носа . Май ,най-добре с лула ,а ?
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #6 -: Април 17, 2014, 12:34:55 »

http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%B5%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B5

хахахахаа , последния ред  Ухилен
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Април 17, 2014, 12:37:31 »

Балкане , направо ме нави за това дъвкане на тютюн ! Ухилен Ще взема да откажа секса , ама остава проблемът с плюенето. Ухилен А пък енфието предизвиква здрави течове от носа . Май ,най-добре с лула ,а ?

Най-добре е с лула. Това е положението.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #8 -: Април 17, 2014, 12:54:33 »

http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%B5%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B5

хахахахаа , последния ред  Ухилен


Ми те кравичките си хапват разни тревички и билки .После ,когато този микс ферментира и го върнат обратно в природата ,естествена стъпка е да сушиш, стриеш на прах и смъркаш  Намигване Каубойска логика .
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #9 -: Април 17, 2014, 01:06:27 »

 Шокиран

Така стават те великите открития , на некой си ковбой кравичките са опасли нивичката с тютюнец на някой индианец ,   пък от фъшкиите каубоя открил , че може да се нашмърха .

 Ухилен
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Април 17, 2014, 01:21:30 »

Шокиран

Така стават те великите открития , на некой си ковбой кравичките са опасли нивичката с тютюнец на някой индианец ,   пък от фъшкиите каубоя открил , че може да се нашмърха .

 Ухилен

Най-интересното е че домата, картофа и тутуна са от едно и също семейство "Solanaceae" и могат да се кръстосват. За сега са измислили само кръстоска между картоф и домат, отгоре береш домати, долу изкарва картофи под земята. Това наистина го има.
Ето:

http://www.zmescience.com/science/domestic-science/tomtato-or-pomato-half-potato-half-tomato-plant-increases-crop-efficiency/#!ExyN7

Сега е наред да добавят още и тутун, и си садиш един декар, първо обираш доматите, после листата за пушене, и накрая вадиш картофите от земята. Усмивчица

Сори за оффтопика, просто си представих една такава нива с вирджиния, като доматите и картофите идват като екстра.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #11 -: Април 17, 2014, 05:43:49 »

Хаххафааахааа балкан бой изби рибата с фантазиите си  - браво , одтовна не съм се смял отдеша така
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #12 -: Април 17, 2014, 05:55:36 »

Цитат
Ма то енфието са смърка през носа , бе бате , не се лапа през устата .
Брех експерти бе . По черноморието ,повечето немци си хапват енфие на хапчета . Тоест ,имат си една отрязана спринцовка ,и така си пресоват хапченца с енфие и го слагат под езика , или пред венците ,отпред в устната .
А смъркането на енфие , е само за напреднали , щото отива през лигавицата на носа , директно в мозъка . Така че ,в устата , в носа , в г... , или във всякакви други меки лигавици се възприема
А Енфието се прави от дръжките на тютюна , които са много по богати на никотин ,от меката част на листата .
Дръжките или ги мелят на прах за енфие , или ги бомбандират , тоест ги прекалват през брутални термични обработки . После ги пресоват , кейсват и пак в бленда . Ако е за цигари - реконституират , тоест правят цигарена хартия от тях , пръскат я със 168 вида химий и аромати , режат я на лентички , и обратно в тютюна . и понеже 40 процента от листото даже 45 е дръжки , и съдържанието на хартия в цигарите е същото 40 45 процента . Така прилагат химийте , гори по бързо цигарата , не гасне. Така обработения никотин , понеже е във химическо съединение вече е бързо възприемчив.
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #13 -: Април 17, 2014, 06:38:28 »

Цитат
Ма то енфието са смърка през носа , бе бате , не се лапа през устата .
Брех експерти бе . По черноморието ,повечето немци си хапват енфие на хапчета . Тоест ,имат си една отрязана спринцовка ,и така си пресоват хапченца с енфие и го слагат под езика , или пред венците ,отпред в устната .
А смъркането на енфие , е само за напреднали , щото отива през лигавицата на носа , директно в мозъка . Така че ,в устата , в носа , в г... , или във всякакви други меки лигавици се възприема
А Енфието се прави от дръжките на тютюна , които са много по богати на никотин ,от меката част на листата .
Дръжките или ги мелят на прах за енфие , или ги бомбандират , тоест ги прекалват през брутални термични обработки . После ги пресоват , кейсват и пак в бленда . Ако е за цигари - реконституират , тоест правят цигарена хартия от тях , пръскат я със 168 вида химий и аромати , режат я на лентички , и обратно в тютюна . и понеже 40 процента от листото даже 45 е дръжки , и съдържанието на хартия в цигарите е същото 40 45 процента . Така прилагат химийте , гори по бързо цигарата , не гасне. Така обработения никотин , понеже е във химическо съединение вече е бързо възприемчив.


Ама вярно много експерти бе . То първо трябва може би човек малко да се порови :
http://en.wikipedia.org/wiki/Moist_snuff
за да види , че има няколко вида енфие , и че този който се прави в Кендал от Гавит (за какъвто е темата ) не е за дъвчене .

Айде за още малко информация :
http://en.wikipedia.org/wiki/Creamy_snuff
http://en.wikipedia.org/wiki/Snuff_%28tobacco%29 тва е за смъркане
http://en.wikipedia.org/wiki/Smokeless_tobacco

и прочее


.
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #14 -: Април 17, 2014, 06:50:01 »


 ..... Така че ,в устата , в носа , в г...


Е това вече е приказка  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!