PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 01:52:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 4 5 [6]
  Изпечатай  
Автор Тема: Кафе и чай  (Прочетена 55133 пъти)
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #75 -: Януари 29, 2016, 10:22:08 »

Чото е вкусно? Чото е останало като традиция? Чото цейлонския чай(а и други черни{и не само}) върви най-добре с мляко? Чото млякото съдържа калций?

Има ли един отговор изобщо?

Дали мляко, мед, захар, няма значение, няма някакви написани правила в тоя чай да има мляко, в тоя захар, в тоя лимон и прочие... До всяко нещо опира личните предпочитания на ползващия или консуматора така да се каже.
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 10:27:37 от Nikolay » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #76 -: Януари 30, 2016, 01:40:16 »

......................... Други пък казват че китайските сервизи, които са служели за чая през 17 и 18 век били крехки и се пукали от топлината на чая - при слагането на студено мляко нещата се нормализират.

............  Ухилен

Тоочно така . Чай в мляко .

..............................

А и лека забележка, не са "пиели", тъй като и до днес се срещат, макар и без колонии и прочие - англичани пиещи чай(с мляко).  Ухилен

Но каква е идеята ,
да си пият чая с мляко ,сега.
 Ухилен
Нова питанка.


 

Замисляли ли сте се,защо тънките стъклени чашки за чай,познати ни от турските сериали,или от визитите при комшиите,не се пукат от горещата напитка?Ролята на температурен балансьор играе металната лъжичка,която задължително е в чашката при наливане.Това с китайският порцелан и тънкостта му,мисля,че е пъртенка.Оттам и за млякото.Апропо-обожавам зелен чай със сметана/мляко/ и кафява захар.Не защото ми се пукат чашите.  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #77 -: Януари 31, 2016, 03:53:29 »

Понеже китайския порцелан е много крехък и скъп ,англичаните измислили здрав топлоустойчив такъв -и много евтин съответно.
И тъй като англичните и особенно англииските лейдита са твърде снобски устроени ,
когато една лейди отиде на гости на друга , другата лейди за да подразбере дали на гостенката е богат съпруга ,
преди да сервира чая във,, файв ъ клок,, и задава питанката :
-Вие дарлинг ,чая с мляко ли го пиете или без мляко ?
И ако гостенката каже ,че си го пият с мляко т.е .  китайски и крехък - значи са ок.   '
но ако си пият чая без мляко т.е. ефтин англ. порцелан- означавало ,че са си беднички.

 Ухилен
нищо общо с лимончетата и пудрата захар

 Намигване

« Последна редакция: Януари 31, 2016, 03:59:59 от тедо » Активен

Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #78 -: Февруари 06, 2016, 11:58:07 »

Туй е забавно и хумористично!

И все пак изобщо не обяснява защо и сега се пие чая с мляко, а още повече защо аз аджеба го пия тъй, въпреки че не съм англииска лейди?
Не, твърде много пролуки в теорията ти. Не важи!

Но пък иначе е забавно, да, докара ми усмивка на лице, бива!

Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!