PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 10:53:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Изпечатай  
Автор Тема: Кафе и чай  (Прочетена 55083 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #60 -: Ноември 12, 2015, 03:10:16 »

Цитат
...Charing Cross в царевица...
  Плачещ Плачещ
Glenmorangie в пластмасова чаша... На сватба с дънки и гуменки... Колега, призовавам Ви да се въздържате малко от тая реднек-естетика. Един представител на поп-фолк мирогледа ни е повече от достатъчен, няма нужда от още...  Ухилен Намигване

Те тва са снобарите. Ще си преебе кефа, защото не се одило с дънки. Кво разбира свиня от кладенчова вода. Естетиката преди кефа. Това може да му роди главата само на поклонник на точицата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #61 -: Ноември 12, 2015, 09:02:08 »

Не знам как съм пропуснал тая тема.Престрастен съм към чайовете.Сутрин пия един чайник 500 гр. На работата поне още толкова и вечер задължително след вечеря още половин кило.Пия основно зелен,но се кефя и на много билкови.Обожавам аромата и вкуса на черния,но кофеина ме побърква.Поради тази пречина спрях кафето.
Купувам си само насипни.Има един магазин "Момент" от който пазарувам и избора е най- голям.Както каза Балкански,цената май не е определяща.От бая време съм на Банча.Японски и на поносима цена.Клечковиден на вид ,доста тревен вкус и не толкова силен.Предвит количествата които пия от други просто се разтрепервам.
Другия пиинз е,че никога не запарвам повече от 3 минути и никога с току що завряла вода.
Сега съм си напълнил една "есенна вечер"както си му е реда.сърбам банча и бялото куче от "black&white".И това уиски е пример,че има и  еФтиното хубаво.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #62 -: Ноември 12, 2015, 09:18:35 »

 Ухилен Калине,черното куче го дръж настрана,че прави бели.Ай,наздраве!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #63 -: Ноември 12, 2015, 09:30:02 »

Наздраве на Бургас  Ухилен
Активен
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #64 -: Ноември 13, 2015, 02:25:51 »

Днес утиквам един залежал силно парфюмиран оолонг (оолонг по име, по цена, но не и по душа). Сам по себе си се трае, даже успявам да се абстрахирам от неприличната ванилова смрад дето му е вложена на сила. Тъй, ама пробвах да го гарнирам с GL Pease Triple Play (пак от килера от balkan boy) - ем направо удави тутуна.

Като цяло забелязвам че твърде смрадливи чайчета не ми вървят добре с лулата - трябва да е само подложка и да служи за измиване на вкусовите рецептори. В тая връзка, банчата на Калин звучи като добра комбинация. Преди години един познат си доставяше много приятна сенча нейде от окрайнините на Фукушима и след известни тренировки започнах да различавам доста приятни нюанси. Докара и някакви японски чирози дето учудващо прекрасно вървяха с чая.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #65 -: Ноември 13, 2015, 04:40:20 »

Цитат
...Charing Cross в царевица...
  Плачещ Плачещ
Glenmorangie в пластмасова чаша... На сватба с дънки и гуменки... Колега, призовавам Ви да се въздържате малко от тая реднек-естетика. Един представител на поп-фолк мирогледа ни е повече от достатъчен, няма нужда от още...  Ухилен Намигване

Те тва са снобарите. Ще си преебе кефа, защото не се одило с дънки. Кво разбира свиня от кладенчова вода. Естетиката преди кефа. Това може да му роди главата само на поклонник на точицата.

Ти кво против имаш точиците??
Сваровски??
Активен

Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #66 -: Ноември 13, 2015, 05:49:46 »

Това ми приличаше само на захранка за големи риби.  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #67 -: Ноември 13, 2015, 06:30:35 »

Цитат
...Charing Cross в царевица...
  Плачещ Плачещ
Glenmorangie в пластмасова чаша... На сватба с дънки и гуменки... Колега, призовавам Ви да се въздържате малко от тая реднек-естетика. Един представител на поп-фолк мирогледа ни е повече от достатъчен, няма нужда от още...  Ухилен Намигване

Те тва са снобарите. Ще си преебе кефа, защото не се одило с дънки. Кво разбира свиня от кладенчова вода. Естетиката преди кефа. Това може да му роди главата само на поклонник на точицата.

Ти кво против имаш точиците??
Сваровски??

Къде е белата точица, къде сваровски? Нерде Ямбол нерде Стамбол.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #68 -: Ноември 27, 2015, 03:31:41 »

Цитат
кочана е за кеф

Абе тая част от фразата , винаги ме кара да настръхвам , просто звучи много така . Трябва да се коригира . Целувчица
Активен
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #69 -: Януари 27, 2016, 07:57:38 »

Туй Twinings според мен е по-добрата марка от тия дето се продават тук, както и Ahmad Tea, доволен съм главно от цейлонския им чай с малко мляко става доста добре. Не съм експериментирал с много други марки обаче, а и нещо не мога да си намеря хубаво магазинче около мен, но иначе го предпочитам пред кафето, а и с лулата по върви според мен чай(без да правя препратки към англичаните).
« Последна редакция: Януари 27, 2016, 08:32:06 от Nikolay » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #70 -: Януари 28, 2016, 04:02:27 »


.....а и нещо не мога да си намеря хубаво магазинче около мен, ....


Къде живееш?

В София има два три магазина които предлагат много хубави чайове. Има едно малко в центъра къде предлагат само на една цейлонска фирма, много малък асортимент но чайовете са убийствени. Малко са и по-скъпички.
Втората опция са халите, там имат на доста добри цени, но се говори че чайовете са им старички, над годинка и че същия оолонг от там и от веда хаус имал различен вкус. Това обаче може да са само маркетингови мухабети от конкуренцията. Знае ли човек.
Друг вариант ти е този ЦЪК ТУК
Тука качеството е добро, аз не съм зимал, но хора които са зимали се хвалят много. Де да знам.
Можеш също и да си земеш от Веда Хаус. Собственика Слави е кришнарче, и бхаджанак на моя колега, което ще рече че си пеят заедно "бхаджаните" (кришнари в цветни дрехи къде свират на странни инструменти и пеят)  . Зимал съм от там, чайовете им са много добри, но избора не е баш най-голем. Трийсетина чая преко сили. Намират се в непосрецтвена близос до чичо Лео.
Също можеш и от верига магазини "Моменти" къде ги има в моловете, но там е една идея по-скъпо (всъщнос доста по-скъпичко) отколкото при Слави, избора е малко по-голем, но качеството е същото като при Слави и халите евентуално.
И от тех съм зимал, и искам да ти кажа че аудиторията им е средностатистическа мутреса която е решила да разбира от чайове или недочесана екзекютив мацка от бизнес парка която е решила че като разбира от тия неща и ходи на йога ще се издигне духовно. Общо зето таргет аудиторията е тоя тип където обитава моловете. Те затова са им там и магазините.
Третия вариант е комшията ми който продава страхотни китайски японски и какви ли не чайове, арабика, робуста и разни кафета от най-висок клас, и разни подправки с много високо качество. Той обаче си премести магазинчето некъде в центъра и не можах да открия къде е пък и му немам телефона.
Така че чайове качествени има, стига човек да се разтърси.

Твинингс нещо напоследък развалиха калимерата и не кефат много. Остана си жълтия липтон като парадигма за малко пара оле-мале качествен чай.
Ръгаш млеко и мъничко захарче и си ток и жица.

В Македония едно време имаше страхотен насипен цейлонски чай за 6 лева килото къде шиптарите го пият в промишлени количества по чайджилниците, в едни огромни бели чували,, но такъв тука не съм срещнал. Нема достатъчно критична мюсюлманска маса за да има такъв пазар.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #71 -: Януари 28, 2016, 04:24:04 »

Мерси най-сърдечно ще разгледам предложенията като ми остане време и ще пробвам повечето. Прав си за туинингса, в последно време наистина се поразвалиха, но пък може и вкусовите рецептори да ме лъжат или пък спомена за туй дето съм пил преди време.

В Софето живеем, ама не остава време да се разхождам в последно време, та да видя къде какво и що. Това за Македония ми хареса, имам семейни представители където ходят понякога там, та може да ги накарам да порастърсят или пък да ходим направо с тех да си намеря, ако ли не може и в Турция, въпреки че там малко особено политическото настроение в последно време, та да не попаднем между шамарите.
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #72 -: Януари 29, 2016, 09:32:11 »

Туй Twinings според мен е по-добрата марка от тия дето се продават тук, както и Ahmad Tea, доволен съм главно от цейлонския им чай с малко мляко става доста добре. Не съм експериментирал с много други марки обаче, а и нещо не мога да си намеря хубаво магазинче около мен, но иначе го предпочитам пред кафето, а и с лулата по върви според мен чай(без да правя препратки към англичаните).

Айде сега ,леко изпитване :
Защо англичаните са пиели чая си с мляко ?

 Ъ?
Активен

Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #73 -: Януари 29, 2016, 09:51:24 »

Няма един отговор на тоя въпрос, според проучванията ми някои смятат, че началото на традицията иде от един французин, който говори за слагането на мляко в чая(1670г.). Други пък казват че китайските сервизи, които са служели за чая през 17 и 18 век били крехки и се пукали от топлината на чая - при слагането на студено мляко нещата се нормализират. Трети, просто споменават големия "бум" на пиенето на чая с мляко(и/или захар) да е някъде около 1720г.

Да ти кажа не знам, зная само, че макар чая да е най-разпространен в Китай и е бил в продължение на много години, откъдето всъщност е и произлязъл - те не го пият с мляко, традицията си е чисто на англичаните.

А и лека забележка, не са "пиели", тъй като и до днес се срещат, макар и без колонии и прочие - англичани пиещи чай(с мляко).  Ухилен
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 10:03:56 от Nikolay » Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #74 -: Януари 29, 2016, 10:11:12 »

......................... Други пък казват че китайските сервизи, които са служели за чая през 17 и 18 век били крехки и се пукали от топлината на чая - при слагането на студено мляко нещата се нормализират.

............  Ухилен

Тоочно така . Чай в мляко .

..............................

А и лека забележка, не са "пиели", тъй като и до днес се срещат, макар и без колонии и прочие - англичани пиещи чай(с мляко).  Ухилен

Но каква е идеята ,
да си пият чая с мляко ,сега.
 Ухилен
Нова питанка.


 
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!