PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 09:35:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Импровизация на тема Вирджиния.  (Прочетена 17302 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« -: Май 19, 2014, 09:07:09 »

Здравейте колеги,

Темата е много практична, а тя е как да импровизираме когато немаме тутуни кат хората, на родния пазар само долнопробни отровни ароматици, а немаме кредитна карта или сме поръчали от странство и чакаме тутуна с нетърпение.
Въпроса е да пушим ли от долнопробните боклуци (чери амброзия, боркум риф - ванилия и тем подобни) или да си направим сами.

Как става номера?

На последната сбирка Лео изкара некъв шаг на Роберт МакКонел, нарезан по-ситно и от холандския друм ако некой се сеща. Шаг-Кът-а не е непознат между лулистите, даже  некои като горе споменатия тутун или шаговете на Езотерика са доста известни.
Както знаем определени тутуни не могат просто да се режат на шаг, (латакия, перик, кавендиж, бърли и т.н.) докато други тип вирджиния, ориентали съвсем спокойно си движат в тоя диапазон. Колегата Вехти ще потвърди че тоя на МакКонел си  беше съвсем прилична вирджиния и сладка даже.

Е сега, как става номера?
Номера е изпитан от колегата Пин и работи, а именно отиваме  в магазина, купуваме едно пакетче Голден Вирджиния (от зелените), пълним лулата по-рехаво, палим и си накривяваме шапката. Именно, номера е че тютюните за цигари имат съвсем различен вкус когато се натъпчат в лулата. И са си съвсем ок, (е, не са идеални, но са няколко класи над боклуците които се намират тука)

Какво правим когато искаме нещо по-подправено и по-лулистко така да се каже?
Отговора е в култовата фраза от филма Оркестър без име: " Ти какво си мислиш, ма? И ние пушим цигари Кент и ядем бонбонки Тик-Так! "
Кент цигарите от едно време се правят от нестандартен микс, (дано още така да ги правят) тоест 50/50 Кентаки сушено на слънце и Самсун ориентал.  Намираме си един пакет Кент цигари, не знам само дали ги има тука, май да. Изсипваме съдържанието на цигарите, пулним си лулата и изкарваме ориентал-кентъки дим.

Въпреки скептицизма към тютюна за свиване и шаг кът-а въобще, повервайте ми, става номера. Нищо общо с цигарите.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #1 -: Май 19, 2014, 09:48:11 »

E да де , ама не е съвсем така . Щото всеки тютюн ( или шаг, квото и да значи това) са обработени според начина им за пушене .
Цигарен тютюн бих го свил на цигара ( без филтър ) и бих го пушил с цигаре .

Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Май 19, 2014, 09:50:30 »

E да де , ама не е съвсем така . Щото всеки тютюн ( или шаг, квото и да значи това) са обработени според начина им за пушене .
Цигарен тютюн бих го свил на цигара ( без филтър ) и бих го пушил с цигаре .



Дай малко по-подробно. Как се обработва тутуна за цигари, и как тоя за лула. С некакви източници. Щото доколкото знам вирджинията за цигари се обработва точно по същия начин както се обработва и за лула. (със захарен сироп и пропилен гликол)
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #3 -: Май 19, 2014, 10:06:20 »

Ми , много е просто .

Ако си пушил лула , цигари или пури - от опит ще знаеш как ,, се държат по време на пушене ,, - не се сещам за по-точно определение .

И след това като вземеш да комбинираш , от опит ще видиш ,че не си пасва примерно т/н за лула навит на цигара или т/н за цигари в лула .
Ся в името на принципа - ,,пениш са непениш ша та ям ,, става , ама не си е  на мястото . Ни риба ни рак - както е казано .  Намигване

Пък извращенито , да съсипеш пура и да натъпчеш тютюна в лула ... си е , без коментар .

ПП
Сега , хим. обработки и разни процеси са друго нещо . Приказката е за в практиката .
« Последна редакция: Май 19, 2014, 10:13:20 от тедо » Активен

pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #4 -: Май 19, 2014, 10:26:13 »

Всичко е тютюн. Има разлика в киселинноста и боклуците, дето слагат в него. Както казва Балкан бой - като закъсаш, става. И тютюн за цигари съм пушил с лула, и тютюн за лула съм свивал на цигара - ами става, пуши се - и аромат си има и вкус. Едно време американския Принц Албърт е бил рекламиран като "тютюн за цигари и лула"... А шаг нарязването си е дърто като Лили Иванова - евтините тютюни в Европа са били шаг.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Май 19, 2014, 10:28:22 »

Ми , много е просто .

Ако си пушил лула , цигари или пури - от опит ще знаеш как ,, се държат по време на пушене ,, - не се сещам за по-точно определение .

И след това като вземеш да комбинираш , от опит ще видиш ,че не си пасва примерно т/н за лула навит на цигара или т/н за цигари в лула .
Ся в името на принципа - ,,пениш са непениш ша та ям ,, става , ама не си е  на мястото . Ни риба ни рак - както е казано .  Намигване

Пък извращенито , да съсипеш пура и да натъпчеш тютюна в лула ... си е , без коментар .

ПП
Сега , хим. обработки и разни процеси са друго нещо . Приказката е за в практиката .

Колега, че точно за това е този пост. За практиката.

Тутуните за лула се различават от тези за свиване на цигари главно по две неща: Кът-ът, и вида тютюн.
Вирджинията се използва за цигари и за лула. Когато е за цигари е като шаг или рибон, когато е за лула е във всички възможни кът-ове.
Между другото, тая вирджиния за цигари също се пресова и стоув-ва преди да се надроби на шаг, както и се кейсва по същия начин. В ъоутубе има видеа, можеш да проучиш въпроса.

А когато сме при практиката, точно практиката показва че шаг кът вирджиния върви чудесно в лулата.

Сега ако си говорим празни теории и обобщаваме, може да си прав. Някакви тривиални принципи изсмукани от пръстите и размити с мухабети за пура и квото там. Когато говорим с факти и аргументи, поста си е точно на местото.
Аз съм пробвал шаг кът вирджиния в лула и е супер. Колегата Пин е пробвал Голден Вирджиния и е супер. Нищо общо със свита цигара.

А ти колега ако си пробвал и говориш от опит, сподели точния опит и подробности. Точно кой тип тютюн не е добър като го сложиш в лулата (или е по-зле от ароматните боклуци).

Да не говорим че на италианския пазар има сума ти тутуни които са хем за свиване хем за лула. Говорим за "Тринчато форте" и тем подобни италиански Кентъкита.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Май 19, 2014, 10:30:49 »

Че става всичко за пушене става.

Идеята беше при липса на качествена опция, кое натежава: Да пушим ароматизирани компоти тип чери амброзия, или да си натъпчем Голден Вирджиния.

Аз съм за втората опция.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #7 -: Май 19, 2014, 10:40:06 »

И язе тАка мишлювам , само че бих ги омешал .
Щото:
ошафа мирише и гори добре в трубката , а пък Зл.Вя. не гори добре в трубата , но балансира аромата от компота
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Май 19, 2014, 11:19:51 »

И язе тАка мишлювам , само че бих ги омешал .
Щото:
ошафа мирише и гори добре в трубката , а пък Зл.Вя. не гори добре в трубата , но балансира аромата от компота


Италианските кентъкита имат един пиниз, а той е да ги тъпчеш много силно, два пъти по-стегнато отколкото нормален тутун за лула.
И понеже знаем че от лула до лула има разлика, различава се дима и при различните степени на влажност, както и при начина на тъпчене, па дори и на пушене.

Това означава че ако земем голден вирджиния, и си поиграем да я тъпчем по различни начини, все ще й уцелим идеалата схема. Почти съм сигурен, и с научна цел планирам да пробвам да експериментирам, не за друго, а чисто от научен интерес и забавление.

Моята практика е да държа селър-а зареден до към 4-5 кила, което означава година и половина пушене с  моите темпове и едва ли ще ми се наложи да търся сполучлив вариант на хубавите тютюни.  Но е хубаво да знаем пинизи и номера.

Четем из хамериканските форуми, там е на мода Друм да тъпчат в лулите който е предимно тъмно кентъки на огън сушено със солидна доза турски ориентали и малко вирджиния.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #9 -: Май 19, 2014, 12:00:31 »


................................
Италианските кентъкита имат един пиниз, а той е да ги тъпчеш много силно, два пъти по-стегнато отколкото нормален тутун за лула.
..................................................

То явно и за това пурите са им така твърди.
*
Но , я колега ми  подскажи някоя(и) марка(и) италиански тютюн(и) за лула , че да съм хаберлия кат затърся по нататък .
Активен

gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Май 19, 2014, 12:07:30 »

Аз съм пробвал с тютюн за цигари, но не ми се е получавало никога. Винаги ми се запушва лулата. Сигурно трябва да се постарая повече. Освен това ми се получава доста силно в лулата. Но......все пак, като закъсаш, става!

Друго, което се сещам е че лулата трябва да бъде много добре изчистена след такъв тютюн, защото полепва по стените много здраво.

Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Май 19, 2014, 12:32:52 »


................................
Италианските кентъкита имат един пиниз, а той е да ги тъпчеш много силно, два пъти по-стегнато отколкото нормален тутун за лула.
..................................................

То явно и за това пурите са им така твърди.
*
Но , я колега ми  подскажи някоя(и) марка(и) италиански тютюн(и) за лула , че да съм хаберлия кат затърся по нататък .

Значи, ако говорим за "италиански" тутуни в истинския смисъл на думата, защото разните Бребиа, Савинели и т.н. са си нормални тутуни (ингилизи, ароматици и т.н.) и даже се прават в Дания.

Традиционните италиански са локално Кентъки, резани са рибън кът, и могат да се пушат по всекакви възможни начини. Аз докато живеех там неколко години, съм ги свивал само на цигари. Беха ми предпочитания тутун след Друм. Дъртите жабари къде пушеха лула, почти винаги съм  ги виждал да харчат само Тринчато Форте и Комуне. Там си има традиция на пушене на лула, и обикновено в едно село има поне трима-четирима къде седат на пиацата с кафе, с мустак или брада, и като некви статуи с лулата само пафкат и не мърдат по един час.
По онова време не съм имал почти никакви познания за лулите и пушенето лула, само знам че Форте и Комуне за разлика от Национале (май всичките са на Сигаро Тоскано) беха резани грубо и едро, не беха много удобни за свиване, но пък даваха супер готин дим.  Малко са по-тъмни, всичко е кентъки, без адитиви, стрейт-смоук къде му викат. На пакетчето не  пише нищо, дали е за ханд ролинг или за пайп, всеки го употребява както му падне.
Тук требе да отбележим че Комуне и Форте ги мааха предимно в лулата, Националето го свиваха щото по-удобно.

едит:
Тука требе да отбележим и друг факт че беха почти двойно по-евтини от всички други тутуни, ако не и повече. Помня че за същите пари за които си купуваш 40 грама Друм, можеше да си купиш три пакета Форте от по 50 грама.  Когато бех зле с кинти, само Тринчато Форте на макс съм ръгал. Много силен тутун, но много готин. С некаква особенна кентъки миризма която те кара да пушиш още и още.
« Последна редакция: Май 19, 2014, 12:35:50 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #12 -: Май 19, 2014, 01:34:48 »

Туй италианското кентъки е много приятно нещо - особено лятото с кафе е перфектен. Тия диваци го оставят кентъкито да ферментира след опушването, като тва му дава един много изискан аромат на стари партенки...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #13 -: Май 19, 2014, 05:57:13 »

Аз съм пробвал с тютюн за цигари, но не ми се е получавало никога. Винаги ми се запушва лулата. Сигурно трябва да се постарая повече. Освен това ми се получава доста силно в лулата. Но......все пак, като закъсаш, става!

Друго, което се сещам е че лулата трябва да бъде много добре изчистена след такъв тютюн, защото полепва по стените много здраво.


Слагал съм кристали и се пуши много добре,оставял съм тютюна малко по рехав но изгаря по бързо.С една дума връща от път Усмивчица
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #14 -: Юни 12, 2014, 07:35:38 »

Значи тютюна за Ролл он връща от път , но гори много горещо и трябва специфично тъпчене . Нито много стегнато , защото ще си изгориш лулата и устата , нито рехаво . При рехавото тъпчене , гасне и  не става .
Значи тия дни , ща не ща , взех един пакет Дръм , еми развалили са го и него . Като върл фен на ролл он цигарите , навремето , съм пробвал всичките налични ролл он тютюни в Бг , и ще ви кажа , че когато влезе Дръм беше с различен цвят и вкус , от продавания сега . Беше по тъмен,  и вкуса по плътен , и като че ли имаше повече кентъки вътре .
Та взех един пакет Дръм 20 гр и му добавих малко Перик . Пуши се но вкуса е много слаб и е много силен на никотин . След като добавих още 30 грама , ориенталски тютюн Крумовград , купен от пазара на 20 лв килограма , вече се оформи приличен вкус , по добър от ароматиците . Не знам тоя тютюн какъв е , сорт Крумовград е , ориенталски , продават го за "Вирджиния голд , бате " . Определено е по добре от ароматните тютюни тук , но няма нищо общо със една нейви флейка примерно , да не говорим за нещо друго .
При пушенето на ролл он тютюн , във лула трябва концентрация и внимание , понеже гори много по горещо ,и бързо от обикновенния тютюн за лула ,и има голям шанс , ако не пушиш бавно , да си изгориш устата и лулата , за секунди .
Иначе гори чисто и равномерно , но не очаквайте ,нещо чудесно . Ха ха ха
Значи да ви кажа прибави ,само вкус на обработен тютюн и никотин , към пазарския . Ако си на зор , става , но иначе , няма общо,  със тютюна за лула , вкуса си е на цигари .
Относно , пушенето на пури във лулата , ще кажа че , редовно преди съм нарязвал , евтини пури и съм ги смесвал със тютюни за лула . Определено прибавят вкус на отлежало  кентъки , и на лешници . То си зависи от пурата де . Но при добавянето на малки количества нарязани пури във тютюна за лула , определено се променя вкуса и аромата , коренно . Значи всеки може да пробва , като си смеси количество , колкото за 1 лула , ако му хареса ефекта , ще си нареже и повече ,и ще смеси . Определено подобряват вирджинийте , и леките и плоски тютюни за лула.
« Последна редакция: Юни 12, 2014, 07:42:06 от rusen plovdiv » Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!