PipeZone PipeZone
Април 16, 2024, 06:10:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Морт-а!?  (Прочетена 15275 пъти)
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #15 -: Септември 12, 2014, 06:41:35 »

 Друг начин е, съхнене през "посредник" - сиреч още един материал.
 Затрупва се например с песъчлива глина, пресова се и се оставя с минимален достъп до свободна атмосфера. Така съхне бавно.
 Предупреждавам - това е само мое логическо предположение, въз основа на подобни процеси при други материали!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #16 -: Септември 12, 2014, 06:44:17 »

Според цвета, това ми прилича абсолютно на морта от секъде.

  Ухилен Аз пък мога да ти река, че ако разбича на банциг стари ЖП траверси, ще ти докарам апцелютно същата картинка.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #17 -: Септември 12, 2014, 09:29:25 »

Според цвета, това ми прилича абсолютно на морта от секъде.

Даже и не изглежда напукано въобще, и май могат да се изкарат некви лули.

Аз на мястото на Десо бих намокрил и бих я сушил годинка две, като може и да ги сложиш на менгеме да не се пропукват.
Получих я прогизнала.По-мокра едва ли можеше да бъде и като видях как за една седмица престой на тъмно и влажно започна да се пука,пристъпих към изваряването.Сега съм я положил на тъмно място и една седмица след варенето,сякаш пукнатините се спряха.Задължително ще я оставя минимум година-две да съхне,което означава,че ще я забравя и най-вероятно,ако е рекъл Бог ,ще я работя след 4-5 години.
Активен

Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #18 -: Септември 12, 2014, 09:34:01 »

Според цвета, това ми прилича абсолютно на морта от секъде.

  Ухилен Аз пък мога да ти река, че ако разбича на банциг стари ЖП траверси, ще ти докарам апцелютно същата картинка.
Миризмата на траверс,обаче ми се струва,че и след няколко хилядолетия няма да изчезне Ухилен!
Това си миришеше точно на блато,откъдето си се добива мортата,а според годините тя бива съответно най-младата с цвят на мед,по-възрастната -кафява и най-дърта е черната.
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #19 -: Септември 13, 2014, 05:06:07 »

 Не си прав Вехтий , значи Бате Десо знае , той като я е изварил са излезнали всякакви мазнотий и боклуци и смоли . Не случайно бриара го варят . Като изсъхне ще си стане абсолютно нормална морта , ама защо пък да се суши , да се дава фира и т.н.
« Последна редакция: Септември 13, 2014, 05:08:49 от rusen plovdiv » Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!