PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 05:44:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Последни, но не и последни.  (Прочетена 17314 пъти)
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« -: Декември 13, 2014, 01:27:13 »

  Добавих две нови - стари.

 Първата е един симпатичен Stanwell "Vario" semi rusticated.
 Приятна линия, рустикацията е уцелена, тъй че образува нещо като розета от самите пръстени на дървото. Мундщукът изглежда е акрил, със допълнително монтирана шийка, явно от тефлон или подобен материал.
 Има епичен, вулканообразен нагар около устието на камерата - все едно че байчото е насипвал с връх и е пушил само горната част !
 Предстои чко киснене и сваляне на културни пластове!! Шокиран

 

 

 

 

 
  Другата придобивка е малко непбичайна;

 - първо че е някаква кръстоска между "apple" и "sitter".
 - второ, някой си е правил странни експерименти, в резултат на което има набити една вътху друга няколко маркировки. Остави това, ами две от тях са с изпъкнали букви !

 

 

 

 

 
  Все пак мисля че намерих логично обяснение за изпъкналите маркери...
  Според линията и формата, реших че е някакъв "албанец", който незнаен сръчко е превърнал в "седяща ябълка" и си е поиграл със пунците.
  Иначе, камерата е в много добро състояние, личат си следите от първоначалния инструмент.

 Балкански, тия двенките са били само на латакиева диета! Нанюхва се категорично.

 
 
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Декември 13, 2014, 09:20:51 »

като гледам бая занимавка ти се отваря  Усмивчица
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #2 -: Декември 13, 2014, 10:16:32 »

Честито за придобивките! Вехто, тва с изпъкналите маркировки се получава, като ги шлайфаш много и заличиш и след туй намажеш лулата с некво масло (примерно) - дървото набъбва и леко изправя деформацията. Затуй и изпъква. Може и друг вариант - допълнителна щамповка на магазина, а оригиналната щампа да е била плитка и с времето да се е "изправила". Надписа Real Briar не индикира задължително албанска лула - италианците също го ползуват. Между другото, Стануела е песъкоструен.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #3 -: Декември 13, 2014, 10:31:29 »

 Да. Знам че е песъкотакован, но по принцип всичко, дето вади фактура, сякаш е вековно, би трябвало да се нарича рустикация.
 А надписите, доколкото ги различих, са "real briar", "...red block", "special", и още един "....briar...".
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 10:34:33 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #4 -: Декември 13, 2014, 10:40:25 »

като гледам бая занимавка ти се отваря  Усмивчица

 Туй не ме плаши, 'ма никък! Готин Намигване
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Декември 13, 2014, 11:31:52 »

Хебонита също така реагира и "калира" така да се каже. В зависимос с какво е вулканизиран, текат едни процеси като веществата от типа на сяра излизат под формата на сулфати, което води до полиране за да се заличат следитге отново и отново, и така мущука се оказва с едни части от милиметъра по-тънък. Затова Жоро има много добра практика мущука винаги да се полира заедно с лулата. Тия къде го измъкват и го жулят самостоятелно, евентуално излизат с резултат неестествена сглобка както в случая.  Мен това много ме е дразнило винаги. Леката неправилност във врата на лулата се толерира, тъй като е незабележима, но несъотвецтвието на мущука и  шанка изглежда грозничко.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Декември 13, 2014, 12:03:58 »

като гледам бая занимавка ти се отваря  Усмивчица

 Туй не ме плаши, 'ма никък! Готин Намигване
знам Усмивчица
да са ти честити новите предобивки  Усмивчица
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #7 -: Декември 13, 2014, 08:54:02 »

... евентуално излизат с резултат неестествена сглобка както в случая.  Мен това много ме е дразнило винаги. Леката неправилност във врата на лулата се толерира, тъй като е незабележима, но несъотвецтвието на мущука и  шанка изглежда грозничко.

 Тук диаметърът е еднакъв - проблемчето е друго. Има някакъв луфт между мундщука и шанка, не може да прибере докрай. Май че в дъното има някакви натрупвания, които не позволяват на шийката да влезе докрай. Сигурно някой се е правил на Айнщайн, пушеики с полуизваден мундщук.
 Вчера бръкнах с клечка за ущи и бая гняз измъкнах! А като прокарам сонда по стената на камерата, се усеща ръбче.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Декември 13, 2014, 09:56:52 »

... евентуално излизат с резултат неестествена сглобка както в случая.  Мен това много ме е дразнило винаги. Леката неправилност във врата на лулата се толерира, тъй като е незабележима, но несъотвецтвието на мущука и  шанка изглежда грозничко.

 Тук диаметърът е еднакъв - проблемчето е друго. Има някакъв луфт между мундщука и шанка, не може да прибере докрай. Май че в дъното има някакви натрупвания, които не позволяват на шийката да влезе докрай. Сигурно някой се е правил на Айнщайн, пушеики с полуизваден мундщук.
 Вчера бръкнах с клечка за ущи и бая гняз измъкнах! А като прокарам сонда по стената на камерата, се усеща ръбче.


Тва са бели кахъри.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #9 -: Декември 13, 2014, 09:59:52 »

Вупще ни са кахъря - паднала ми е в ръчичките, следва управяне.
Има много малко за чистене - добре е чистена, следваща сбирка - на линия!!
Тази ша е за латакии. Тъй е дишала досеги - тъй и ша си продължи.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #10 -: Декември 13, 2014, 10:56:59 »

Stanwel-a си добър! Идеалния избор! Непретенциозна,красива лула на добра цена , а на всичкото отгоре пуши добре ! Честито за новата придобивка и да и се радваш дълго !
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #11 -: Декември 20, 2014, 10:03:55 »

 Готово!
 Лулата със странното дупе и стоте набивки ( Стоимен, по нашенски ) вече е в употреба - прокараш я снощи в компанията на Лео и колегата Пин.
 По моята необръгнала преценка - мно'у добра, независимо от невзрачния си изглед. Сравнително хладна, леко се пуши. малко е дебел захапа - като за Лео - ма аз се оправям.
 Виж, със "Стануела" имам проблем - десета кърпа сменям под него, накиснат със спирт и сол, и тече едно червено-пембяно..... Почвам да имам усещане, че някой я е мазал с червило, ама яко ! Или някак си е успял да нанесе пол'вин шише байц на 10 кв. сантиметра.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #12 -: Декември 20, 2014, 10:49:52 »

Що не пробваш онзи трик с колба спирт, която се загрява? Гугълваш pipe retort и си има предостатъчно информация.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #13 -: Декември 20, 2014, 11:09:00 »

 ХА-ха! Ухилен Казана за ракия. Мо-о-оже.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #14 -: Януари 02, 2015, 10:52:54 »

 Стануел Варио - прокаран, измит и готов за екшън.

 Каккви неша измих от тази лула.... Сякаш някой беше тъпкал вътре от "пачата на вещицата" (за справка - братя Стругацки).
 Но определено е бил лют фен на латакиеви смеси. Нюансът си остава.








« Последна редакция: Януари 05, 2015, 07:02:27 от ozzy » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!