PipeZone PipeZone
Април 27, 2024, 01:19:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: 3 Март  (Прочетена 29644 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« -: Март 03, 2015, 07:34:18 »

Честит  празник,българи!!!

Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #1 -: Март 03, 2015, 12:32:05 »

Честит празник!
Да се гордеем и да помним историята си!
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #2 -: Март 03, 2015, 10:39:56 »

 Честит празник!

 А Емил бих допълнил; да научим историята си! Щото, оказва се, много е трита, дописвана и крита по сейфове .

 Малък пример; свободата ни била донесена. Нищо подобно !!
 Свободата сме си я платили, и то скъпо и пре-скъпо; в Руско-Турската Война загиват около 17 000 чужди воини - руснаци, румънци, финландци. Жертвите от българска страна са около 40 000 - опълченци и цивилни. След което на наш гръб пада издъжката на руската армия през време на цялото и пребиваване тук и след приключване на бойните действия, освен което плащаме огромна сума на Русия като компенсация за загубите и. Като благодарност за това, "братята" оставят на Турция Източна Румелия, в замяна на територии по южната си граница с нея !
 Няма как, трябва май да сме им благодарни !
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 03, 2015, 11:03:43 »

Ама много я мразите тая Русия бе да му се не види.  Усмивчица

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Март 04, 2015, 07:04:44 »

Русия като народ,самобитност и култура-предполагам,че никой не мрази,но управниците й,и курвенската й политика...

В подкрепа на Вехтия,без да коментирам нищо/само това,че тогавашни 10 млн. и 500 хиляди рубли се равнявали на 32,5 т. злато/.

Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Март 04, 2015, 10:12:11 »

Ози, това нещо е от Берлинския договор. А както знаем берлинския са го събрали немците, за България да не е на три морета както е според Сан Стефанския, а да е мъничка и зависима. В Сан Стефанския нема такива разпоредби България да плаща нещо.

Българите винаги са ме изумявали с националния мазохизъм. Руснаците те освобождават, дават ти държава, и то голема, на което немците скачат и казват не може голема България, требе да е мъничка, айде давай обратно  османската империя, и българите най-безцеремонно се нагъзват на немците, казват мачкай и набивай в ануса до край аз ще съм ти к..вичка. Извикват си немски княз и немски цар после, обявяват война на руснаците, демек на единствените които некога са им желали доброто, щото на немците им е през една особенна работа за некви българи както видехме в последвалите войни.

Е па честито, на народ който се нагъзва на немците само за да е против православните си славянски братя които отгоре на сичко са ги освободили и са опитали да им дадат голема държава, какво да кажем. Всичко което му се е случило, си го заслужава.

Щом такива предатели като Стефан Станболов тука са герои, нема какво да си говорим. Аз тоя мръшляк не искам и на снимка да го вида. Като имам двадесетолевки или ги разбивам на дребни или ги уедрявам щото не искам и из джобовете да ми се мърди тая гнус.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Март 04, 2015, 10:42:57 »

Цитат
Ама много я мразите тая Русия бе да му се не види.
Има защо. Не ми се влиза в подробности, но само искам да спомена, че не им дължиме абсолютно нищо - всичко сме си платили и то с лихвите. Няма как да харесвам една държава, която ни мачка и унижава вече 200 години.

Цитат
Ози, това нещо е от Берлинския договор. А както знаем берлинския са го събрали немците, за България да не е на три морета както е според Сан Стефанския, а да е мъничка и зависима. В Сан Стефанския нема такива разпоредби България да плаща нещо.
Това са глупости колега - Санстефанският мирен договор е предварителен. Няма наши и ваши тука - просто предварителен мирен договор, както е упоменато изрично в него.

Цитат
Българите винаги са ме изумявали с националния мазохизъм. Руснаците те освобождават, дават ти държава, и то голема, на което немците скачат и казват не може голема България, требе да е мъничка, айде давай обратно  османската империя, и българите най-безцеремонно се нагъзват на немците, казват мачкай и набивай в ануса до край аз ще съм ти к..вичка.
Колега, аре спри да четеш приказки за лека нощ и почни да се интересуваш малко от история. Руснаците водят няколко войни с Турция, не само тая от 1878. Прочети малко какво са правели на българска територия и как са се държали с българското население. Русия не желае независима Българска държава - факт. Тия глупости за добрите руснаци и лошите немци оди да ги разправяш в детската градина.

Под "немски княз" предполагам, че имаш предвид Александър Батенберг? Само за сведение, този "нещастник" до такава степен е "мразил" България, че чак предсмъртното му желание е да бъде погребан тук... Колега, плюеш върху паметта на един чужденец, дето е бил много по-достоен българин от редица други нашенци.

Нормално е русофилчетата да мразите Стамболов. Вие мразите де що има хора, дето поставят интересите на собственият си народ пред тия на матушката...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 04, 2015, 10:49:15 »

Са кой каквото желае не желае, кой е враг и кой не е, това са некакви интерпретации.

Фактите са следните:

1. Русия освобождава България от османско.
2. Граф Игнатиев напъва да е България голема. (Щехме да се плацикаме на Халкидики сега)
3. Немците напъват за берлински където българия да е никаква
4. Българите веднага слет освобождението се ориентират накъм немците
5. Българите обявяват война на Русия (която ги е освободила)
6. Българите губят войната


И още един любопитен факт, Русия е освободила също и сърбите, и гърците. Не виждам те да са потерпевши от тоя факт. То да те освободи некой и да ти даде държава вие за нищо го немате бе. И ортодоксията и славянството също.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #8 -: Март 04, 2015, 11:10:34 »

Колегата, аре стига с тая ортодоксия - в България, ако не Ви е известно, има и българи-католици, и българи-мюсюлмани... Има и евреи и арменци, дето живеят тука от има-няма неколко стотин години... А славяните тука място нямат - не знам кой те е излъгал, че има славяни на Балканите. И сърбите са толко славяни, колкото аз съм индианец.

Тия "факти" дето ги пишете, са глупости и изкривяване на историята. Вземете малко да прочетете, преди да се излагате като първокласник.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #9 -: Март 04, 2015, 12:17:31 »

Колегата, аре стига с тая ортодоксия - в България, ако не Ви е известно, има и българи-католици, и българи-мюсюлмани... Има и евреи и арменци, дето живеят тука от има-няма неколко стотин години... А славяните тука място нямат - не знам кой те е излъгал, че има славяни на Балканите. И сърбите са толко славяни, колкото аз съм индианец.

Тия "факти" дето ги пишете, са глупости и изкривяване на историята. Вземете малко да прочетете, преди да се излагате като първокласник.

Българите римляни са една шепа хора, т.е. нема достатъчно критична маса за да бъдат малцинство. Те не се броят. Ако беха достатъчно за да прават гюрултия, немаше да сме така добри, щехме да се мразим. НО те са малко и не е проблем. Протестантите са в пъти повече ако ще сме честни.
А колкото до българи - Мюслита, такова животно нема. Българин мюсюлманин е като дървено железо. Нема грък мюсюлманин, сърбин мюсюлманин, нема и българин мюсюлманин. Идентичността на народите (поне тези тука по тия земи) се определя от две неща: Първо верата, и второ езика. Който се е ПОТУРЧИЛ не е вече българин. Точка. Затова се казва ПОТУРЧВАНЕ а не побългаряване. На балканите единствено Албания (и то само донякъде) отчасти може да има като първичен белег на националността езика. Другите са тесно свързани с верата. Ако си сърбин и се потурчиш, ставаш бошняк, не си вече сърбин. Ако си православен не може да си Хърват. Конвертираш в римската вера и ставаш от сърбин хърват на момента. Българин може да си само ако си ортодокс, турчиш ли се вече си отписан. И помаците си го знаят това и ти за тех си винаги гяурин, а те са си турци. Нищо че не знаят турски. Те не те имат за свой, нема и да стане. Бил съм бая из родопите знам за какво иде реч. Бившата ми жена беше от Мадан.

А славянството е езиково понятие, и ние говорим славянски език колкото да не ти се иска. Има два белега на нашата нация които я прават това което е: езика и верата. Демек Славянството и Ортодоксията. Това е положението.
Другото са вербални гимнастики.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #10 -: Март 04, 2015, 12:41:26 »

Не смятам за нужно да ти отговарям на дивотийте, дето ги плещиш. Айде със здраве си остани!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Март 04, 2015, 02:59:52 »

Не смятам за нужно да ти отговарям на дивотийте, дето ги плещиш. Айде със здраве си остани!

Сори колега, ще съм по-внимателен друг път, верно се те разнищавам в споровете, и то се с факти, (особенно за акрила) но ще се въздържам за бъдеще.  Намигване
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #12 -: Март 04, 2015, 05:16:15 »

 ... само ще напомня на Никита - точно когато Българската армия предприема офанзива и е на крачка от връщането на Беломордка Тракия и Западните покрайнини, " Братска Русия най-изненадващо предприема безмилостен обстрел на Варна.....

 Както "батко" ти го слага, никой друг не може !
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #13 -: Март 04, 2015, 05:23:39 »

... само ще напомня на Никита - точно когато Българската армия предприема офанзива и е на крачка от връщането на Беломордка Тракия и Западните покрайнини, " Братска Русия най-изненадващо предприема безмилостен обстрел на Варна.....

 Както "батко" ти го слага, никой друг не може !


Хехехе, е па ти какво искаш, най-нагло да обявиш война на тоя който те е освободил и заедно с  немците да му се озъбиш, и той да те щади ли? Това си е предателство  и към славянството, и към ортодоксията и към освободителите. Предателите требе да се наказват, и ако ти се размине само с един обстрел на Варна, това си е чисто нехайство от страна на матушката. Аз ако бех, щех да отнема държавността на България така както съм им я подарил, и да разделя територията между Сърбия и Гърция.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #14 -: Март 04, 2015, 07:49:53 »

Моля, да прекратим веднъж завинаги да причисляваме руснаците към славянските народи!
 Отдавна се доказа, а и руски учени говорят за това, че руснаците НЕ СА СЛАВЯНИ.
 А да не говорим, че като васали на Златната Орда, те десетилетия наред воюват срещу славяните.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!