PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 07:04:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Още една тема за онлайн поръчките...  (Прочетена 19180 пъти)
direct
Newbie
*
Публикации: 29



Ел. поща
« -: Март 27, 2015, 07:24:58 »

Пиша хем да питам, хем да си споделя впечатления. Аз съм маниак на тема онлайн поръчки с 16-годишна история и съм пробвал всичко - пощи, куриери, Веслец, аерогара. Само веднъж съм давал рушвет, защото не съм фен, обикновено си има други начини. Тютюните обаче са акцизна стока, с каквато нямам опит. Изключение прави един швейцарски сайт за кубински пури, от който всичко си идваше безгрижно в пощата. Четох темите и е малко объркващо:

САЩ - очевидно е най-евтино, явно имат ниски акцизи, но плащаш дебел шипинг и имаш проблеми на митница. За най-споменавания сайт - smokingpipes.com, Балкан Бой казва, че идват бързо и не плаща мито, но в единствената официална тема за сайта колега се оплаква, че е платил 500 лв. акцизи...

Европа - тука няма такси, но цените са си дебели, защото вече са платени европейските акцизи. Доставката може да се сведе до само 2 лв., ако се използва услуга като gabco.org, които имат адреси в УК и Германия, на които се поръчва обикновено фрий и после носят за седмица срещу 2 лв. за кило.

Китай - любимото място за поръчки на българина, защото е евтино, добрия китаец пише до $20 на всичко и 90% от нещата си идват в пощата. Тютюни обаче най-вероятно още не правят. Усмивчица

Та въпросът е първата ми поръчка на тютюн от САЩ ли да я правя или Европа? Няма ли вариант хем евтин тутун, хем малък шипинг, хем без митница? Усмивчица
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Март 27, 2015, 08:03:39 »

Начи аз до сега купувах само и единствено от САЩ. Там шипинга не е голем, от европата е по-скъп шипинга,  но понекога има митница. Е са, митницата ти е най-малкия проблем, защото с 20 лева рушвет се разминаваш. Друго двайсе е че скочи долара, и вече не е чак толкова по-евтино.

Като беше 1.41 лева за един долар, една кутийка Дънхил ми излизаше 12 лева барабар с шипинга и рушвета. Сега вече отива почти накъм двайсетака.

Но проблема с нулевия избор на тютюни в ойро-сайтовете си остава.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Март 27, 2015, 09:01:46 »

Момци,моментът на поръчване от презокеански сайтове е много тънък.Най -сигурно е да поръчаш доставката до приятел,живеещ там,който да препакетира пратката,и да ти я изстреля като лична/подарък/.За избор и цени не говорим-всичко е по-добро.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
direct
Newbie
*
Публикации: 29



Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 27, 2015, 09:27:39 »

Това с приятел също не е сигурно работа, ако не донесе лично с багажа. Единственият ми рушвет беше приятел ми прати камера. Колетче българско име до българско име. Специално извади кутията и я хвърли да не личи, че е нова. И ме заведоха в склада двама и почнаха "кво правим сега с тая камера...". Платих им 100 лв. при положение, че ако бях поръчал от магазина директно за БГ адреса и бях минал официално щеше да е около 200 лв. ДДС-то.

Последно като ходих на Веслец едно момче беснееше, че му пратил някой две кутии шоколадови бонбони от Щатите и му искаха 50 лв...
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Март 27, 2015, 09:34:38 »

Добре бе хора, къде ги давате тия толкова скъпи рушвети, аз винаги съм минавал с 20 лева, освен веднъж където една кака беше станала накриво, и почна да се инати за поръчка за 60 долара, и аз тогава ми кипна и скъсах документите и си  излезнах да се оправят. След време същата тая кака явно от чувство на вина тогава че ме е ебавала, пусна без рушвети без нищо. Иначе гледам да е моя човек на смена и минавам с 20 лева на поръчка от 180 долара примерно.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #5 -: Март 28, 2015, 12:22:08 »

Цитат
...Добре бе хора, къде ги давате тия толкова скъпи рушвети, аз винаги съм минавал с 20 лева...
Тва щото си харизматична лъмбърсексуална личност... Ма не всеки е като тебе.  Намигване Колега Директен, от Европата не е чааак толкова скъпо да поръчваш тютюн - вземаш къде половин кило и цената на кутия излиза сравнително приемлива. Има достатъчно теми за европейски сайтове, от които поръчваме. Избора верно не е като в САЩ, но пак е добър - все ще си намериш хубав тютюн... На европейските сайтове хубавото им е, че доставката си идва без проблеми по пощата, с никакви разправии. Но пък плащаш повече... И изборът е по-малък... Та ти си решаваш.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
direct
Newbie
*
Публикации: 29



Ел. поща
« Отговор #6 -: Март 28, 2015, 12:46:01 »

Точно поръчах 8 тютюна от смокингпайпс. Само $50 без доставката, защото половината са 1оз. Балкан бой ще помага на митницата срещу дял от тютюна. Усмивчица Ако ми се изрепчат 80% акцизи и т.н. им го оставям на митничарите.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 28, 2015, 12:49:39 »

Точно поръчах 8 тютюна от смокингпайпс. Само $50 без доставката, защото половината са 1оз. Балкан бой ще помага на митницата срещу дял от тютюна. Усмивчица Ако ми се изрепчат 80% акцизи и т.н. им го оставям на митничарите.

На такава цифра много по-вероятно е да ти дойде в пощата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #8 -: Март 28, 2015, 08:33:32 »

4nogish   Усмивчица  при тях е ок , не пишат че е тютюн  и пишат че струва 22 $  , няма значение за колко пазаруваш и идва за 10 дена
Активен
Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #9 -: Март 28, 2015, 10:15:12 »

Аз съм ‘баси каръка с американските тутуни Ядосан. Писах в друга тема, поръчах на 09.02. от смокинга и още си го чакам. Обикаля земното кълбо Ухилен. Добрата стара Европа май е спасението. Има избор и за мен тутуните са си екстра. За количеството което изпушвам – 1-2 лули на ден, поръчка до 50-60 ойро с шипинга, разликата в цените не е отчайваща Намигване. А ако прибавя и поне 20 лв. рушвет на митницата, то май няма разлика. Пощенския клон  ми е в съседната сграда, ходя „по чехли“. Лично за себе си не виждам смисъл от американски поръчки, освен ако не увелича количеството или не търся под вола теле, знам ли! Пък го има и синжеко. Въобще не коментирам качеството на американските и европейски тютюни, не разбирам, „още не съм готов“, както се казваше в една реклама.  А и на всички ни е ясно, че нашето любимо забавление е сравнително скъпо удоволствие.
Активен
direct
Newbie
*
Публикации: 29



Ел. поща
« Отговор #10 -: Март 28, 2015, 12:58:22 »

Нямат ли тракинг смокинга? Аз поръчах за $21 шипинг УСПС фърст клас, което трябва да има тракинг...
Активен
Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #11 -: Март 28, 2015, 03:24:53 »

Е, имат тракинг, моя беше до границата на Щатите, оттам "здравей свят" Ухилен. Виж темата под твоята.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #12 -: Март 28, 2015, 03:46:22 »

Начи ако ще купувате от ойропата, най-добрия сайт като че ли е този:

http://www.tobaccoonline.co.uk/pipe-tobacco.asp

Верно ценичките са далече от щацките, но пък има много богат избор и 10 процента оцтъпка и фри шипинг на некои тутуни. Дават фри шипинг и за количество.

Накратко, цените са като по немските сайтове, но разнообразието е като по американските.  Е.ал съм ти сайта където имаш да избираш между 2 ноу-нейм марки с по три тутуна. Примерно Ху(й) тобако и Дан тобако.

На сайт видиш ли да нема Григорий Пийз и МакКлеанд и Езотерика, тури му пепел. Поредната ойро чикия.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
direct
Newbie
*
Публикации: 29



Ел. поща
« Отговор #13 -: Март 28, 2015, 04:20:12 »

Е, имат тракинг, моя беше до границата на Щатите, оттам "здравей свят" Ухилен. Виж темата под твоята.
Те май имат тракинг само докато напусне САЩ. Виж за всеки случай нашите дали нямат инфо:

http://www.bgpost.bg/?cid=176

Повече от месец от Щатите е затрита пратка. Аз при тая ситуация си искам задължително рефънд и няма търговец да ми е отказвал.
Активен
direct
Newbie
*
Публикации: 29



Ел. поща
« Отговор #14 -: Март 31, 2015, 02:30:28 »

Пристигнаха уникално бързо лулите - за 4 работни дни. Имат си и тракинг в БГ и шипинга е по-евтин от на смокингпайпс. Последните трябва да черпят опит. Очаквано ги спряха на митницата. Балкан, ако съдейства да мина само с 20 лв., няма да е зле.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!