PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 04:21:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Summer Smoke  (Прочетена 10133 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« -: Август 03, 2015, 10:52:03 »

Уважаеми колеги, тъй като е лето и страшни жеги, сетих се да питам какви са ви летните навици за пушене?

Аз примерно от много време насам не съм палил латакия, съмнявам се че даже мога да издържа да изпуша половин лула по жегите с латакия.
Най-много се бичи вапер, всъщност само вапери се пушат през летото, и то само вечер, или през ден ако има сенка некъде да се седне на рахат. 

Като захлади също пушим с колелото вечер като си правим разхотки. Набарал съм едно граЦко колело досущ като тия на холандците, и вечер като е по-хладно го яхвам, зимам по-лека лула, тъпчем я с Марлин Флейк и тръгвам на зен-урбан-суб-урбан разходка из квартала. Разтоварва от жестоките напрежения в работата и стреса.

На плаж одих само веднъж докато бех на село при родата, и там нещо хич не ми върве лулата, не знам защо. Може би заради обстановката. В морската градина и там слаби резултати, (а бе като цело у Варна нещо не ми върви).

Та ботомлайн-а на целата приказка е че лулата не върви през летото както върви през другите сезони. Избора на тутуни се свежда до минимум, и обстановките в които можем да се наслаждаваме на лулата също са сведени до минимум. Поне моето впечатление е такова. По тая причина, потреблението на цигари се повишава от две-три както е обикновено, на десетина и отгоре.
Интересно ми е вие какво мислите по въпроса?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Август 03, 2015, 11:23:50 »

Мислим, дека се не стараеш достатъчно да си пайпър-пурист. Аз съм наблегнал изключително на чиста златна вирджиния - Ричмънд нейви кът и ся един подарък от чичко Лео - Мак Барен вирджиния флейк. И в най-големите жеги се пушат доста прилично, в малка лула разбира се! Вечер, като разхлади, си позволявам експерименти с перици, бърлита, кентъкита и прочее битовизми.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Август 03, 2015, 12:00:57 »

Мислим, дека се не стараеш достатъчно да си пайпър-пурист. Аз съм наблегнал изключително на чиста златна вирджиния - Ричмънд нейви кът и ся един подарък от чичко Лео - Мак Барен вирджиния флейк. И в най-големите жеги се пушат доста прилично, в малка лула разбира се! Вечер, като разхлади, си позволявам експерименти с перици, бърлита, кентъкита и прочее битовизми.

Чистите вирджинии ми идват тежички. Не разполагам с нещо по-светло и леко в тоя диапазон, тъй като съм любител на по-тежките вирджинии през другите сезони. По тая причина най-бих претпочел на Солани лекинките вирджинии но немам на лагер, и джасам квото има.

Викам си що не е зима, какви жестоки мазни черни мирижливи латакии ми стоят така.... ама балимумамата, аскетически требе да потхождаме.

Вехтия сподели оняден че му легнали зимските смърдни много на жегата, и имало некакъв чар, ама язе съм опитвал, и не съм от тия.
« Последна редакция: Август 03, 2015, 12:03:40 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 03, 2015, 12:40:48 »

Освен да си дигнеш гъзо и да идеш на некоя планинска хижа, друго не се сещам, че да ти стане по-леко с латакийте...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Август 03, 2015, 03:17:55 »

Аз пък си дъня ескадронния лидер нон-стоп в жегите.Много ми върви в средни конични огнища.Кеффф.И на найт кап-а посягам.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #5 -: Август 03, 2015, 03:22:16 »

пък язе си пуфкам Дръм и чат пат Голден вирджиния ха ха ха , немам такива вътрешни борби , какво да пуша .
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #6 -: Август 03, 2015, 03:35:20 »

Аз пък обожавам летния сезон, щото пуша само навън и лятото мога да пуша по-често. Макар и рядко, но пуша леки латакиеви смеси с перик. Пуша много VaPer-и Вирджинии, понякога Кенкъки, Бърли или ориенталци с вирджиния. Това е сезона, когато припалвам също по някой ароматик. Зимата пък спира да ми се пуши и намалявам до лула или две на ден, като през уикенда ми се е случвало даже да не запаля.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Август 03, 2015, 04:26:35 »

Аз пък обожавам летния сезон, щото пуша само навън и лятото мога да пуша по-често. Макар и рядко, но пуша леки латакиеви смеси с перик. Пуша много VaPer-и Вирджинии, понякога Кенкъки, Бърли или ориенталци с вирджиния. Това е сезона, когато припалвам също по някой ароматик. Зимата пък спира да ми се пуши и намалявам до лула или две на ден, като през уикенда ми се е случвало даже да не запаля.

Е то на -90° C, как да пушиш навънка? Предполагам че в Канада има два сезона. Зима и Август. Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #8 -: Август 03, 2015, 06:48:58 »

Всъщност двата сезона се казват "Баси студа" и "Баси влагата".
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #9 -: Август 03, 2015, 08:23:42 »

Язе и лятоскa си пуфкaм лaткия с кеф. Лошото е че нa морскaтa почивкa покрaй цaлото търчaне и игри с хлaпето не ми остaвa време зa лулa. Щото зa мене лулaтa си е мурaфет - дa имaм време и кеф дa припaля и дa се нaслaдя нa aромaтите.
Активен
Валентин Атанасов
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 125



Ел. поща
« Отговор #10 -: Август 04, 2015, 12:06:35 »

И аз жуля ред одеса и хич не ми пука. Откакто пристига може би седмица само това пуша
Активен
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #11 -: Август 18, 2015, 06:23:11 »

Вчерa след дъждовете червенaтa одесa тaкa добре ми вървеше, че не искaх тутунa дa свършвa....
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!