PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 04:34:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Специално за колегата balkan boy  (Прочетена 22353 пъти)
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« -: Септември 30, 2015, 01:01:36 »

http://www.4noggins.com/esoterica-penzance-8-oz-2-1.aspx

Стъпва малко скъпичко, но кеф цена нема. Колега и да почерпиш една лула като се видим, щото аз нема да си купя, та да остане за тебе.  Ухилен
Има налични 4x2oz и 2х8oz.
« Последна редакция: Септември 30, 2015, 02:32:45 от Chocho » Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Септември 30, 2015, 07:18:28 »

Пензанс беха искарали през Август, но са го разграбили за часове. Много ме е яд че тогава не се вредих. Просто изпуснеш ли, отиде.  Иначе такива за милион и седем стотин хиляди долара кутийката не купувам. За толкоз набарах преди година едни 8 унции и си го пушим само на празници.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #2 -: Септември 30, 2015, 08:24:43 »

Ай бегай бе 175 долара кутията , това върви 350 лева кутията туй е по 4 няколко долара на унция ,
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #3 -: Септември 30, 2015, 01:02:23 »

Аз не проверявам често и не съм го виждал никога в продажба тоя тютюн, та затова го изтипосах тука.
« Последна редакция: Септември 30, 2015, 06:44:57 от Chocho » Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #4 -: Септември 30, 2015, 01:05:47 »

Ай бегай бе 175 долара кутията , това върви 350 лева кутията туй е по 4 няколко долара на унция ,



Русене, по мое време тая математика не се учеше в училище, някаква друга беше.  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #5 -: Септември 30, 2015, 01:12:12 »

По 40 и няколко долара де
Грешка , ей големи сте ми математици .
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Септември 30, 2015, 01:42:47 »

Тоя тутун го изкарват по веднъж в годината и е на нормални цени. Проглема е че когато го изкарат, хора са се абонирали за известяване веднага щом дойде на склаТ и даже където и да е от смарфона прави веднага поръчка и зима колкото може да заграби. В началото са го изкупували за секунди буквално всичките наличности, после ги пускат из е-баъ за некви четирицифрени суми.
За да предотвратат това онлайн дилерите почнаха по две кутийки или по една торбичка на клиент. В такъв случай пък хитрягите имат отворени акаунти на всички от семейството, и праат по неколко поръчки. 4ноггинс после (а и други дилери) беха сложили по кутийка на човек или семейство. Демек ако ти купиш на жена ти не дават.

И въпреки тия ограничения, тоя пензанс щом се появи бива заграбван за секунди. Некакви от типа на смокинпайпс (педали) не обявяват че има, а пускат мейли само на най-лоялните им клиенти къде им праат много оборот и пращат на тех.
Обаче има бая онлайн дилери из щатите които получават и си дистрибютват на секи който поръча.

И пак остава на склад буквално минути (не повече) от простата причина че секи гледа да се докопа първо, пък ако не го ареса ще го продаде после за пет пъти по-скъпо.

И това е целия проглем с този тутун.

Собранието вече лека по лека ще почне да е widely available дет са вика, но пензанса докато пазара буквално не се залее с него, нема да спрат хората да го гонят и дебнат.

А това не е възможно просто защото Джермейнс немат нито ресурсите това да го направат, нито произвоцтвени капацитети, нито такива доставчици.

И си остава омагьосания кръг на великия пензанс който се докопа докопа, другите само ще четат по форумите за каква красота иде реч, и търсенето само ще се уголемява.

Блажени са непробалите, защото немат фрустрацията. Който го не е пушил, ич да го не пробва. Като не знаеш че същесвува, не ти и липсва.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #7 -: Септември 30, 2015, 04:25:21 »

Цитат
...По 40 и няколко долара де
Грешка , ей големи сте ми математици ...

Грешка - по 21,88 долара е унцията, или 67,40 лв за 50 грама...  Ухилен

P.S. Hint: Start menu-All programs-Accessories-Calculator...  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #8 -: Септември 30, 2015, 07:01:00 »

До момента няма още продадено количество на сайта, което според мен ще рече, че колкото и "извънземен" да е тоя тютюн, той си е само ..... тютюн.  Намигване
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #9 -: Септември 30, 2015, 07:50:36 »

До момента няма още продадено количество на сайта, което според мен ще рече, че колкото и "извънземен" да е тоя тютюн, той си е само ..... тютюн.  Намигване

Именно.

Но пък тука огромна роля играе и благоразумието на пайперското съсловие. Пайпъра е търпелив, земен, трезвомислещ човек.
Ако ще му продаваш мъда за бъбреци, може да стане, ама по-вероятно е да не стане.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #10 -: Септември 30, 2015, 09:09:12 »

Сигурно е много хубав тоя тютюн, но аз си мисля, че човек не е разумно да се зарибява по тютюни, които не са налични за купуване. Най-много да си докараме някакви душевни терзания и да си прецакаме хармоничното медитиране с лулиците.
Бай дъ уей,  аз затуй избягвам да готвя с трюфели    Смотан
« Последна редакция: Септември 30, 2015, 10:22:19 от Gruev » Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #11 -: Септември 30, 2015, 10:38:17 »

А тя била 8 унций , аз помислих че е 4 . Пак е много скъпо , по добре да се изчака и да си вземе човек нещо свястно , което е на добра цена .
Ако ще се дават такива пари , то Балканбой беше писал , за някакви бутикови тютюни - Комптънс оф Гасшилд
Те били върха на сладоледа . Но за мен тая цена е неоправдана
Има доста хора които спекулират специално със редките тютюни и продават , стари кутий или Пензанс например , и става тая практика все по известна .
Аз мисля , че ако е някакъв тютюн отлежавал 20 години , може да се плати до 100 долара , ако има човек възможност , ама това със Пензанса си е жива спекула .
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #12 -: Октомври 01, 2015, 03:02:40 »

Цената на 8oz. e вече 140$. Това за мен си е чисто търговски трик. Видял си 175$ и си си казал - а бе това са луди пари за толкова тютюн. Сега за 140$ - е това е друго нещо, давай да купувам, че може да свърши. И ще се намери кой да го купи, щото количеството си е никакво.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2015, 05:52:52 »

Начи калкулатора вика следната математика:

140$ + 30$ шипинг (грубо) = 170$

По днешния курс на долара 170$ излиза 297,5 левва.

Ако стигне на митница ----------------------------------------------------------- смс за паркинг, както и пощенски алабалистики на първото гише, плюс нафта до там станаха 26 лева.

297,5 + 26 = 323,5 лева (цената докато ти дойде вкъщи)

8 унции = 226,8 грама които ги пушиш за 323,5 лева.

Като разделиш грамчето пензанс ти излиза (баси, се едно е хероин) 1,43 лева. Демек левче и 43 стинки.

Една лула средна накъм голема (не от големите) побира 3,5 грама тутун.

3,5 х 1,43 = 4,99.

Тоест, една лула от тоя пензанс ти излиза към 5 лева.

* това е сметано в ексел, и цифрите са закръгляни на две десетични, ако го ударите на калкулатор може да не излезне последната десетична точно такава.




Извода какъв е?

Е па пензанса е по-евтин от пурите.

Защо не се тъпчат да го купуват? Туй е въпроса на който требе да намерим отговор.
Или аджеба каква е разликата в профилите на един средностатистически пайпър и един средностатистически пушач на пури?

« Последна редакция: Октомври 04, 2015, 12:48:23 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #14 -: Октомври 01, 2015, 09:53:45 »

Мойта аритметика не е много по различна:

140$ + 15,30$ щипинг (точно) = 155,30$
По днешния курс на долара излиза 207,07$CA
Няма никакво мито, щото 4noggins пишат на колета "Pipe Supplies / Accessories" и канадски пощи ми го оставят направо пред вратата.
Та значи така един грам излиза 0,91$CA или 3,20$CA закръглено за една лула.
Като имаме впредвид, че срадната цена за хубав тютюн в Монреал е 0.64$CA/гр., значи за тези, които пазаруват от местния пазар не би било толкова скъпо.
Аз обаче купувам предимно от щатите и грама ми се връзва на 30 канадски цента, така че ще чакам да го намалят още.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!