PipeZone PipeZone
Април 28, 2024, 10:49:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за пясакоструйните лули  (Прочетена 5743 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« -: Ноември 08, 2015, 03:09:58 »

Попаднах на много интересна статия за историята на  пясакоструйните лули.http://smokersmag.com/columns/pipes/talks/8-sandblast-pipes
Ози извинявай,не се научих как да го пусна като линк Ухилен

Едно на нула за Пинхед.Всичко е почнало от чичо ти Алфред
« Последна редакция: Ноември 08, 2015, 05:01:20 от ozzy » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2015, 04:23:01 »

Попаднах на много интересна статия за историята на  пясакоструйните лули.smokersmag.com/columns/pipes/talks/8-sandblast-pipes
Ози извинявай,не се научих как да го пусна като линк Ухилен

Едно на нула за Пинхед.Всичко е почнало от чичо ти Алфред

И ГУИ-то е почнало от Стив Джобс, па нищо.  Нито това прави Стив Джобс по-велик и заслужен за нещо в ИТ индустрията, нито сандбластването прави Алфред Данхилл по-велик в пайп историята.
Белата точица си остава синвол на едно нещо... нема да почваме пак Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2015, 06:50:15 »

Като аналогов човек,за Стив Джобс ми е през ......Но за иноваторите преди сто години шапка свалям.Нека да му отдадем заслуженото.Поне за търговския нюх да скрие чеповете.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2015, 08:15:35 »

Като аналогов човек,за Стив Джобс ми е през ......Но за иноваторите преди сто години шапка свалям.Нека да му отдадем заслуженото.Поне за търговския нюх да скрие чеповете.

E.ал съм ти обществото къде се прекланя пред търговци. Шнур за Стив Джобс, още един за Алфред Данхилл, шнур и за обществото което възхвалява алчността, измамата и кумири са му великите маркетинг гурута.
Стиф Джобс и Алфред Данхилл не са създали нищо освен умението да продават и да мамят хората създавайки потребителска култура.

По едно и също време умреха Денис Ричи и Стиф Джобс. (два дена разлика) Единия беше създал С и Unix, и без него немаше да има компютри такива каквито ги знаеме. Немаше да имаме Уиндус, Линукс, общо зето немаше да има нищо. Никой така и не го знае тоя човечец. Два дена след него умре Стив Джобс. Едно гнусно явление без което немаше да имаме... скъпи лаптопи. Целия свет се осра да тъжи за великия гений на ... маркетинга. Нема вече кой да ни го начуква отзаде да плащаме 1400 долара за обикновен лаптоп.  Осиротехме, задниците ни са зейнали, нема кой да ни клати.
Бахти мършите.

П.П. думата шнур е използвана заради благоприличие, вместо една друга започваща с К.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2015, 08:53:02 »

На един акъл сме,че светЪТ отива на изуй гащи.И аз ненавиждам консуматорската култура,която ни налага измислени потребности.Но не си прав в сравнението между Стив Джобс и Дънхил.
Втория просто е прозрял "гениялната"идея да направи от дефекта ефект,която работи до днес.
Предполагам,че и ти имаш рустицирани лули и съм сигурен,че не ги слагаш 2 класа.Сам си ми споделял,че харесваш на Гец рустикацията,защото не е дълбока.
А за продаването....това е положението.И ти и аз а и повечето от нас гледаме да си вършим работата по най-добрия начин за да ни купят.Иначе "нанай си маро"както казват мангалите.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!