PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 09:40:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Хартиен филтър за влага  (Прочетена 31399 пъти)
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2015, 07:08:30 »

Благодаря за комплиментя , да верно сложих такъв филтър .. и каква е драмата ?!  Усмивчица
Кое му е пластмасовото , сигурно е няква синтетика да ... ама не е ли по важно да върши работа в случая ?!

Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #16 -: Декември 01, 2015, 05:26:45 »

Като изключим здравният аспект -който е дискусионен ,в случая с цигарените филтри ;
то бихме могли да кажем ,че употребата на подобни при лула ,
е сравнимо с това ,да отиде някой на бар и да поиска да му сервират коктейла в пластмасова чаша ,или
във Виенска сладкарница ,да иска да му поднесат кафето с подобна бъркалка .

И в двата примерни примера ,разбира се тези аксесоари вършат работа и не би трябвало да доведат
въпросния клиент до някакви драматични сътресения .

Та ,тва е лично мнение -което не ангажира никого .


 Намигване

« Последна редакция: Декември 01, 2015, 05:29:04 от тедо » Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #17 -: Декември 01, 2015, 08:34:06 »

Полимерите са деградивни и разградни и водат до битово разложение.

Освен ако не са полипропиленов мущук на царевична лула.  Или полиметилметаакрилат (акрил). Или ебонит (който пак е полимер). Или полиацетал на некои лули.

А бе то се оказа че пласмасите яко присъстват да го е.а! Са за един филтър ли ще цепиме косъма.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #18 -: Декември 04, 2015, 07:57:29 »

Изрових още по иофтини филтроффки ....
http://www.ebay.co.uk/itm/141824472986?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #19 -: Декември 08, 2015, 12:13:12 »

Ще споделя малко от кратките ми емпирични наблюдения и експерименти с филтрите. Това за мен се оказва много субективна работа. Много променливи има във формулата. Тва матрьала на лулата, вида на тютюна, влажността му и т.н. И какво се оказа че правя ас. Слагам филтъра, пуша, пуша и по някое време усещам че тъпото нещо се е просмукало и ми ограничава въздуха. Че и ми вгорчава вкуса. Вадя мундщука по време на пушенето и духайки силно, изстрелвам хартиената тръбичка през прозореца. И вкусът се оправя. Изводът е ясен за мен. А може и да не ми е ясен. Не знам още. Единствено ми е ясно, че филтърът лети много яко, като го духнеш през мундщук.
« Последна редакция: Декември 08, 2015, 12:17:38 от Gruev » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #20 -: Декември 08, 2015, 01:17:20 »

... и вкусът се оправя. Изводът е ясен за мен. А може и да не ми е ясен. Не знам още. Единствено ми е ясно, че филтърът лети много яко, като го духнеш през мундщук.

 Айде-е-е-е-е! Имаме нова олимпийска дисциплина - пливане на филтер од мундщуце!
 На следващата сбирка - регионално първенство! Ухилен Смотан Завърти очи
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Декември 09, 2015, 01:59:46 »

 Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

DonDanito
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 28


Ел. поща
« Отговор #22 -: Март 11, 2016, 01:04:50 »

На царевичните навивам парче хартия, от тази копирната. Нарязвам си предварително ленти от по няколко см. и си е перфектно Усмивчица
Активен

0878808991 Дани
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #23 -: Март 12, 2016, 07:14:09 »

 Идеалният вариант, според мен, е ролце от хартия от типа "обемна" - дето правят подложките за хранене, ползувани по пицериите. Тя е рехава, но същевременно жилава - поема влага, без да се разкисва. По-добре е от салфетките, скоро някой ми се жалва, че ползвал салфетка и като шмръкне по-здравичко, тя се набивала във мундщука и секвала КВЪЕ-то.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
doctorgaro
Newbie
*
Публикации: 29


« Отговор #24 -: Септември 29, 2016, 10:51:57 »

Навитите късметчета за кафе,за царевичак става дума.
Активен
Ivo
Гост
« Отговор #25 -: Октомври 10, 2016, 05:59:21 »

Момци,

Аз за голям ожас на Балканеца си набавих филтри с активен въглен (шестаци).
Влизат тамън, даже с малко напън като .... (абе сещате са). Ся тука идва драмата, обвивката им е от една твърда верно но все пак хартия.
И кат тръгнеш да ги вадиш се късат и остават половин на половин в двете вече части на разглобената лула.

Пърия път си викам че съм прос и че ако оставя да изсъне а не да го дърпам веднага след пушене всичко ше е наред.
Курац както казват комшиите. Изсънал пак се къса. И почва едно вадене ... с шилото ....

Някой да им е намерил цаката как да се вадят без чак толкова драми? Освен да не ги ползвам или да мина да медико хартишките?
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #26 -: Октомври 10, 2016, 06:41:42 »

Аз съм имал такъв случай но с 8мм.Просто разпробих няколко десети повече и всичко си дойде на място.Трябва леко да ти е хлабав когато е сух.От влагата се раздува.
Активен
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #27 -: Ноември 29, 2016, 05:47:35 »

Не ми се отваря нова тема, ще драсна тук два реда...
Днес пробвах  6мм лула с навита хартийка и малко ориз на дъното на лулата. Много ми хареса резултатът. Получава се много сухо пушене, пуши се съвсем спокойно до края без промяна на вкуса и накрая имате ориз, готов за суши Ухилен. Според мен е доста подходящ метод, ако лулата е с много голямо огнище...така се намалява драстично фирата от неизгорял и подгизнал тютюн на финала.
Калине, отчасти за този експеримент ме провокира последния разговор с теб. Щом пушиш само половината лула и другото изхвърляш,  пробвай или с ориз, или тютюнът на стегнато топче, напъхано в горния край на лулата( получава се ерзац на калабаш)  Ухилен. И така Гавита ще стига за повече време Намигване
Активен
Ivo
Гост
« Отговор #28 -: Ноември 29, 2016, 06:08:24 »

Аз съм имал такъв случай но с 8мм.Просто разпробих няколко десети повече и всичко си дойде на място.Трябва леко да ти е хлабав когато е сух.От влагата се раздува.

Така и направих Усмивчица (т.е. Десо)
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #29 -: Декември 01, 2016, 08:13:06 »

Пан, пробвах и резултата е много добър.Свих боб чоколет на топче и всичо си стана екстра.
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!