PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 08:59:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Breath smoking  (Прочетена 5785 пъти)
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« -: Ноември 13, 2015, 02:43:02 »

Днес, пробвайки Triple Play, усетих че много го напъвам и направих каквото обикновено в такава ситуация - подкарах го по breath smoking метода. Докато се радвах на сюитата от нюанси с които ме възнагради благодарната лула, се сетих че из форума така и не съм намирал коментари по въпроса. Като чиракуващ (и патещ от липсата на опит), смятам че тоя метод трябва да се учи като задължителна дисциплина. В тубето има прилично много видеа по въпроса, Григорий Пийз беше публикувал описание в блога си, така че информация бол.

На мен ми дава необходимата дисциплина за да се насладя на пушенето изцяло. Налага ми ритъм, самото всмукване като част от вдишването не ми позволява да дърпам като локомотив и така неусетно дима става хладен и (о изненада!) пълен с нюанси които инак не откривам. С малко практика, ритъма и леките припушвания докарват хем хладен дим, хем помагат да не гасна и припалвам постоянно. В резултат, пушенето става една малка медитация - като влезе и никотина, избива направо в езотеричен транс. Спирам да мисля за самото пушене, наслаждавам се на ароматите, затварям очи и го подкарвам на тихи интровертни размисли. Всекиму желая богатство от подобно изживявания.


Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2015, 06:50:14 »

Аз като пресен в занаята сефте чувам за този метод.
Доколкото разбирам от писанието на Григории и видеото с чичката .... схемата е горе доле следната.
Захапвам лулата и започвам бавно и спокойно да си дишам , като на 2-ро вдишване трябва да излиза леко дим през мундщука в посока надув , а на 3-то вдишване се отваря устата за да се изпусне дима ... и така до "пълен транс" !!  Ухилен Правилно ли разчитам .. не съм много дОбър в преводите от Ингилезе !
Задълже ше се пробва ... с некой по лек тутун ! Мерси
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2015, 07:12:41 »

Аз тоя метод го открих съвсем спонтанно, и то докато играх компютърни игри с лула в устата. Ще си позволя да израза малко съмнение относно метода, щото така най-лесно можеш да си докараш рак на устата или езика.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #3 -: Ноември 16, 2015, 11:51:00 »

Аз като пресен в занаята сефте чувам за този метод.
Доколкото разбирам от писанието на Григории и видеото с чичката .... схемата е горе доле следната.
Захапвам лулата и започвам бавно и спокойно да си дишам , като на 2-ро вдишване трябва да излиза леко дим през мундщука в посока надув , а на 3-то вдишване се отваря устата за да се изпусне дима ... и така до "пълен транс" !!  Ухилен Правилно ли разчитам .. не съм много дОбър в преводите от Ингилезе !
Задълже ше се пробва ... с некой по лек тутун ! Мерси

Общо взето правилно си хванал. Аз не броя написаното за правило - според ритъма ми на дишане, тютюна който пуша и тн, нагаждам - може да дърпам на всяко второ вдишване, мога и да не надувам. Важното е да има ритмичност и да се следи как се променя дима. В началото ми се налагаше да дирижирам и с езика цялата операция, че иначе въздуха отиваше къде си ще - сега понагодих захапка и тн и става почти органично.

Балкански, би ли разяснил това за рака на устата, че ич не го схванах. Пушенето си е технически същото, само дето дима е по-хладен. Ако някои определени проучвания в областта се окажат верни, би трябвало даже да намалява риска от рак на устата подобна практика.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2015, 04:29:11 »

Марха ба ! Пробвах вече тоз метод на пафкане и моа да кажа , че ме кефи .. само че аз го нагодих/както си направил и ти/ към моя си начин на дърпане/издухване на дима съчетан с дишането ... и го правя чат-пат докато си пуша ... а не постоянно.Не спазвам особенно и интервалите. Начи верно усещането се променя в устата .. някак си повече аромати хващам ... и горенето е някак по стабилно. Не ми гасне лулата до самия край ... дано не си въобразявам , но мисля че има доста добър ефект метода ...

п.п..а най забавното е че го тествам с "нощната шапчица" и не успявам да се надрусам ... а мислех , че ше излитам в облаците !!  Ухилен
« Последна редакция: Ноември 16, 2015, 04:31:46 от RocKonoff » Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!