PipeZone PipeZone
Април 19, 2024, 08:00:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Неприятна новина-край на продажбите на тютюн от интернет магазините!  (Прочетена 16514 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« -: Октомври 06, 2016, 05:01:33 »

Колеги,доста неприятна новина(а се оказва,че не е и новина,а наредбата е отпреди две години)-преустановява се продажбата на тютюн онлайн на територията на ЕС.Давайте повече информация(който има,естествено).
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2016, 10:09:42 »

Сефте чувам аз .... Б@х гу , а от ЮеСеЙ ?!
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2016, 02:54:13 »

Да го е.а в ЕС Хич да не бяхме влизали - сто пъти по зле стана , от преди
Аман значи от лобистки изпълнения .
И сега кво от Калиман само - кеф голям
Активен
Ivo
Гост
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2016, 03:49:38 »

Можеше да е по зле - представи си какво имаше при Карибето преди 2-3 години Усмивчица
Активен
NorthWest
Newbie
*
Публикации: 15


Ел. поща
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2016, 04:51:37 »

Аз чух че и покрай тия забрани в ЕУ-то страшно затягат контрола по митниците за внос на такива неща. Та ако досега някой е поръчвал два кашона тутунец и е минавал с 20-30лв при точния човек... може и да не върви номера повече, знае ли се...  Нерешителен
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #5 -: Октомври 07, 2016, 11:47:20 »

Здравейте,

Първо лошите новини - както вече писа Ози, от септември е влязъл в сила бан за трансгранични продажби на тютюн на територията на ЕС. Специално от германски сайтове вече не може да се поръчва - автоматично поръчката не се приема. Дори да е останал някой и друг сайт от който може да се поръчва то предполагам, че в най-скоро време и това ще секне. Пратих запитване до Даниел от Synjeco в Швейцария, дали този бан ги засяга и тях поради простата причина, че Швейцария има доста търговски споразумения с ЕС и като нищо може да уважи подобна директива. Все още чакам отговор, вече трети ден, което ме притеснява малко... По отношение на щатите, там им натресоха нови гаднички регулации от стана на FDA преди няколко месеца, та тепърва ще се види какъв ще е отзвука. Не са забранявали търговия с други страни, ама рестрикцийте по отношение на тютюни за лула и дори лули са безумни и се очаква поскъпване и дори изтегляне на някои марки от пазара. Ще видиме къв ще го ядат братята...

Добрите новини - добрите новини се казват Калиман Карибе...  Намигване Екипа с който се запознахме определено показа (и доказа) интерес към разнообразяване асортимента на тютюните за лула. Преди два дни си купих тютюни от магазина в The Mall на Цариградско шосе и девойката сподели, че имат добри продажби на Гауит и Питърсън тютюни. Надявам се само, че ситуацията е подобна и в другите им магазини. Би било добре да организираме една среща с екипа им и да обсъдиме настоящата ситуация, да споделят дали имат намерение да внасят нещо ново, като може да дадеме конкретни предложения за марки и блендове. Сега, наясно съм, че това е бавен и труден процес но си мисля, че ако покажеме интерес и заявиме нашата подкрепа за тях то може и да се получи нещо. До половин-една година може пък и да разнообразят още повече тютюните... Трябва да действаме, щото мрънкането и псуването определено няма да ни помогнат.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Ivo
Гост
« Отговор #6 -: Октомври 07, 2016, 12:00:23 »

Мда, същата (предполагам) продавачка и на мен ми каза миналата седмица, че доста бързо и свършват тутуните като зареди.
Да се надяваме, че ако има интерес ще докарат и друго.

Иначе остава само да поръчваме на чужбински адреси и да ни ги носят приятели оттам.
Активен
iivetsa
Full Member
***
Публикации: 108


Ел. поща
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2016, 09:05:39 »

Хората от Калиман, определено показаха че са отворени за тази ниша, и не смятам че ще имат нещо против да си увеличат асортимента, респективно и продажбите!?Нашата роля се предполага, ще бъде да ги ориентираме правилно в предпочитанията на потенциалната им клиентела в наше лице!Това е нещо, което не ми се струва особено сложно за организиране, хем за нас ще е приятно а за тях полезно!Остава само някой от колегите, които са в контакт с Деница, да и отправят предложение за едно подобно мероприятие!?Вярвам, че ще се получат нещата, въпреки че няма да е бързо, от нас зависи да помогнем според възможностите ни!
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2016, 09:23:37 »

Васил (VVI) поддържа контакти с тях, дори е пуснал нарочна анкета в подфорум "Актуално" - http://pipezone.info/forum/index.php?topic=8583.0
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2016, 12:20:22 »

От сайта на Dan tobacco може да се поръчва май. Имам регистрация на адреса си в сайта им, преди малко опитах с 250 гр. Ascanian, шипинг 10,90 ойро с DHL, но не продължих поръчката до край, имам засега тутун.
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #10 -: Октомври 26, 2016, 08:17:58 »

То и от немските сайтове чак накрая се разбира, когато дойде момента за плащането, че не я приема. До последния клик си мислиш, че все още става.
А дали при чехите все още не е възможно да се поръчва, още повече че при тях системата е по-различна?
« Последна редакция: Октомври 26, 2016, 08:29:32 от лулист » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #11 -: Октомври 26, 2016, 09:33:52 »

По принцип, забраната важи за целия Европейски съюз. Кой я спазва е отделен въпрос... От www.peterheinrichs.de пробва ли? От Danish Pipe Shop бяха казали на Жоро Бояджиев, че щели да изпращат поръчки с тютюни, ама цените знаете са високи при тях. http://synjeco.ch за сега няма проблеми с поръчките - потвърдено е от собственика на сайта.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #12 -: Октомври 26, 2016, 09:43:28 »

От Питър Хайнрихс не съм пазарувал и не съм пробвал. Опитах при други, но както вече писах чак на финала ми казаха, че не става. Не ми и толкова спешно, но исках да съм наясно със ситуацията. Е поръчките които пробвах си бяха съвсем истински, но уви.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #13 -: Октомври 30, 2016, 10:06:24 »

Абе пишете на лични че отидоха и тея бе . Всичко се чете и подслушва .
 Ееее със такова открито писане скоро отникъде няма да можете да поръчвате .
Активен
V.V.I.
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 87


« Отговор #14 -: Октомври 31, 2016, 01:28:10 »

Пиша тука, за да не отварям нова тема. Като му дойде времето, ако се наложи ще направя и това  Усмивчица Вчера бях на Уиски феста. Та там имаше щанд с тютюневи изделия на Давидоф. За да скъся максимално историята - на събитието се намираше и  мениджър по...(не запомних титлата)...абе с две думи - представител, който се занимава до голяма степен с проучването на пазара и това какво да се внася. Оказа се, че вносителите на продуктите на Давидоф са взели правата и на всички блендове и марки на Scandinavia Tobacco Group. Той каза, че ще внасят нови продукти, като съответно го посъветвах да обърнат внимание на Davidoff Flake medallion, както и на линията HH на Барен. Разговорът беше непринуден, така че не сме изпадали в дълбоки подробности, но му изтъкнах тютюните, които се предпочитат от нашата общност. Тъй като не искам да бъда разбран погрешно, че самосиндикално взимам решения и говоря от името на всички, подчертах дебело пред него, че е най-добре, ако имат желание да обменим мнения, да направим някоя среща с техни представители, където да може и по-голям брой от нашите членове сами да присъстват и да си изкажат личното мнение.
Според мен ще е хубаво при такова мероприятие да имаме повечко представители, за да направим по-голямо впечатление.
Павел (въпросният представител на Давидоф за събитието) беше доста заинтригуван от идеята и изглеждаше готов за колаборация. Разменихме си контактите и се разбрахме да държим връзка.
П. С. Сред новите тютюни на пазара, ще пуснат и Амфора
П. С. 2. Предложих да разгледат и Орлик, като марка
« Последна редакция: Октомври 31, 2016, 01:36:00 от V.V.I. » Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!